Home » Norvegija

Žyma: Norvegija

Europos šalys atostogoms

NorvegijaKur keliauti šiemet? Kur atostogauti šiais metais? Ką naujo galėčiau pamatyti šį sezoną? Tokie ir panašūs klausimai kyla ne vienam lietuviui ir apskritai bet kuriam pasaulio piliečiui, mėgstančiam gerai pailsėti toliau nuo namų ar net savo gimtosios šalies. Daugumai lietuvių yra jau gana įprasta atostogauti ir leisti laiką Europoje. Nebrangūs Wizzair, Ryanair ir net kitų oro linijų bilietai leidžia tai padaryti daug lengviau ir pigiau nei anksčiau. Nusižiūri kokią dieną gali skristi, pasidairai bilietų ir jau gali planuoti kelionę. Juolab kad į nemažai Europos šalių galima nuskristi vos už 10-20 eurų. Pigiau nei kelionė į Palangą? Daugeliu atveju taip. Būtent todėl vis daugiau lietuvių renkasi atostogas užsienio šalyse, taip ir pailsima nuo savo šalies, jos žmonių, apgrūstų paplūdimių ir paežerių. Be to, labai daug pamatoma naujo, sužinoma apie kitos šalies kultūrą, kaip joje galima pailsėti. Daug lietuvių renkasi keliones į šiltus kraštus – Maljorka, Kipras, Kreta. Tačiau vėsesnių orų mėgėjai traukia ir į šiaurę – Norvegiją, Švediją ar Suomiją. O gal ir kaimyninę Estiją ir Latviją, juk ten taip pat yra ką pamatyti.

Estija gali pasigirti krioklių gausa. Taip pat ir pelkių gausa. Tai šalis, kurioje ilsisi ar aktyviai

poilsiauja labiau gamtą mėgstantys žmonės. Į Estiją patekti nesunku, kad ir automobiliu. O juo ir

keliauti po šalį bus patogu. Tad kodėl gi neišsiruošus? Na o Latvija dar arčiau. Tiesa, ji negali pasigirti krioklių gausa, tačiau gali parodyti savo istorinį palikimą ir įdomius paplūdimius. Na o jei keliautume toliau, pavyzdžiui į Vokietiją? Ten pamatysite tiek gamtos (Alpes ir kitus kalnus), tiek galėsime susipažinti su vokiečių kultūra ir pamatyti senąjį šalies palikimą. Netoliese dar yra ir Austrija, Slovakija – taip pat įdomios šalys besidomintiems istorija.

Toliau keliaukime į šiaurę. Norvegija ar Suomija? O gal Švedija? Žinoma, kalnuočiausia yra Norvegija, kai tuo tarpu Suomija gali pasigirti didžiuliais miškų masyvais ir pelkėmis. Patinka ir pelkės ir kalnai? Tuomet keliaukime į viduriuką – Švediją. Čia rasite įvairesnės gamtos, orai nebus tokie atšiaurūs kaip Norvegijoje, tačiau kalnuoti peizažai bus gerokai dažnesni nei Suomijoje. Susidomėjote? Tuomet ruoškitės šiltus rūbus ir keliaukime į šiaurę!

Ko gali prireikti dirbant Norvegijoje

Norvegų kalbaTaigi, susimąstėte pakeliauti ir užsidirbti daugiau pinigų ir pradėjote domėtis bene populiariausia šalimi, kuria domisi lietuviai – Norvegija. Geras pasirinkimas. Kodėl? Ogi todėl, jog pavargus nuo alinančio darbo (dažniausiai emigrantai dirba fiziškai sunkius darbus ir ilgas valandas, ypač jei nemoka norvegų kalbos), galima bus pasigrožėti nuostabia Norvegijos gamta, juk Norvegija dažnai laikoma viena gražiausių šalių visoje Europoje! Didingi kalnai, fjordai, kriokliai… Tačiau dabar svarbiau yra pasiruošti darbui, susirasti gyvenamąją vietą, nusipirkti lėktuvo bilietus ir susipirkti būtiniausius daiktus dar Lietuvoje, juk žinia, kad Norvegijoje viskas kokius 5 kartus brangiau nei Lietuvoje…Taigi, pradėkime.

Keliaujant dirbti į Norvegiją labai gerai yra turėti ten jau gyvenantį ne vienus metus, gal net ir norvegų kalbą mokantį, patyrusį draugą. Draugas padės susigaudyti, kas kur yra, kaip viskas veikia, kaip paprasčiau rasti darbą, kur apsigyventi, gal kartu? Apsigyventi Norvegijoje nebus pigu. Kambarių kainos mėnesiui čia prasideda maždaug nuo 300 eurų. Ir tokiu atveju greičiausiai gausite mažą kambariuką, kur vos apsisuksite. Protingiau būtų keliese nuomotis vieną butą ar namą. Greičiausiai tokiu būdu sutaupysite.

Darbo skelbimų verta dairytis jau Lietuvoje, kad atvažiavę iškart turėtumėte darbą. Kitu atveju, nuvažiavę turėsite mokėti už kambarį ir maistą dar iš savo lietuviško atlyginimo, kurio dažnai ir nepakanka. Taigi, įsidarbinę, galite pradėti uždirbinėti pinigus. Po dienos, savaitės, o gal ir mėnesio tas darbas gali pabosti. Žinoma, jei važiuojate kaip eilinis darbuotojas dirbti nekvalifikuotų darbų. Išeitis – tobulėti ir kilti karjeros laiptais. Kaip tą padaryti? Svarbu yra norvegų kalba. Mokėdami kalbą, būsite pastebėtas viršininkų ar darbdavių ir bus lengviau kilti karjeros laiptais. Juk ne vienas jau gyvenantis Norvegijoje ir kažko pasiekęs karjeroje, gali pasakyti, jog norvegų kalbos mokėjimas yra išties naudingas. Žinoma, tam reikės paskirti laiko. Norvegų kalba smarkiai skiriasi nuo lietuvių, tad panašumų čia daug nerasite. Svarbiausia išlikti motyvuotam ir kibti į darbą!

Nepamirškite dirbdami Norvegijoje ir atsipalaiduoti. Lengviausia ta būtų padaryti dirbant didesniuose miestuose, kur daugiau pramogų – Osle, Bergene. Tačiau gyvenant ir mažame miestelyje, ypač tarp kalnų, visuomet galėsite išeiti pasigrožėti gamta, pailsinti akis žiūrėdami į tolį ir pamiršti visus rūpesčius žvelgdami į šios šalies gamtos grožį. Tad jei jūs tenkina darbas Norvegijoje, pradėkite mokytis norvegų kalbos, kraukitės lagaminą ir keliaukite!