Home » įmonių steigimas

Žyma: įmonių steigimas

Įmonių steigimas su pagalba – greita, paprasta ir patogu

imoniu steigimasĮmonės steigimo darbai nėra paprasta užduotis. Ypač tuomet, jei pirmą kartą steigiate įmonę ir, greičiausiai, turite abejonių kiekviename žingsnyje. Kad išvengtumėte klaidų, bendraukite su šios srities ekspertais, pvz., FRONDITA paslaugos vertinamos dėl greito, tikslaus ir profesionalaus darbo, padedančio sumažinti verslininko rūpesčius ir vargus. Be to, tai efektyvus sprendimas laiko ir pinigų taupymui.

 

Taupykite savo laiką ir išlaidas

Įmonių steigimo bendrovės atlieka įvairius steigimo darbus. Paprastai tai būna akcinių bendrovių, uždarųjų akcinių bendrovių steigimas, individualių įmonių, mažųjų bendrovių ir kitos formos organizacijų steigimas, visų šiam procesui reikalingų dokumentų rengimas. Šios įmonės teikia ir įmonių pertvarkymo, pvz., individualios įmonės pertvarkymo į uždarąją akcinę bendrovę, paslaugas, tvarko įmonės buhalterinę apskaitą.

Pagalba įmonės steigimo metu padeda taupyti verslininko laiką, kadangi jam nereikia gaišti daugybės valandų, ieškant tinkamų sprendimų, be to, taip taupomos išlaidos, kurių pareikalautų konsultacijos su teisininkais ar atskiro buhalterio samdymas. Galiausiai, šios srities ekspertai gali užtikrinti atliekamų darbų kokybę, jų tvarkingumą ir atitikimą Lietuvos Respublikos įstatymams, todėl verslininkas išvengs brangiai kainuojančių klaidų, teisminių procesų ir bemiegių naktų.

 

Kokias paslaugas siūlo įmonių steigimo bendrovės?

Bendradarbiaudami su įmonių steigimo bendrovėmis, gausite visą reikalingą paslaugų paketą ir konsultacijas, kurios padės išspręsti ne vieną klausimą. Įmonių steigimo bendrovės konsultuoja dėl visų steigiamų įmonių rūšių privalumų ir trūkumų, padeda priimti teisingą sprendimą, taip pat suteikia naudingos informacijos apie įmonės valdymą, apskaitos vedimą. Nepriklausomai nuo pasirinktos įmonės formos, padeda paruošti įmonės steigimo dokumentus.

Jei turite abejonių, steigimo įmonės padės išsirinkti tinkamiausią įmonės pavadinimą, ne tik parengs visus reikalingus steigimo dokumentus (t. y. įstatus, steigimo aktus ir sutartis, steigiamojo susirinkimo sprendimus ir t. t.), bet ir suderins reikalingus dokumentų projektus su notaru, esant poreikiui, jūsų vardu užsakys pagaminti antspaudus ir spaudus.

Įmonių steigimo bendrovės ne tik rūpinasi baziniais įmonių steigimo darbais, bet ir prisitaiko prie individualių pageidavimų, pvz., padeda įmonės pertvarkymo klausimais, atlieka teisinius darbus, pasikeitus įmonės registruotiniems duomenims (pvz., įmonės adresui ar įmonės vadovui), parengia visus reikiamus dokumentus, susijusius su įmonės įstatinio kapitalo padidinimu, sumažinimu, akcijų pirkimu – pardavimu, teikia buhalterinės apskaitos tvarkymo paslaugas, konsultuoja teisiniais klausimais.

 

 

Įmonių steigimo procedūra

įmonių steigimasAr įmonių steigimas Lietuvoje sudėtingas procesas? Ne, tačiau būtina žinoti pagrindinius šios procedūros etapus. Gerai tai, kad beveik visų įmonių steigimo procedūra yra vienoda, nepriklausomai nuo to, kokiai teisiniai formai priklauso įmonė. Uždaroji akcinė bendrovė (UAB) yra bene dažniausiai pasitaikanti įmonės teisinė forma, todėl šiandien aptarsime, UAB steigimo procedūrą.

  • Įmonės pavadinimas

Pirmiausia būtina sugalvosi savo įmonei pavadinimą. Tai padarius, Juridinių asmenų registrui reikia pateikti prašymą rezervuoti sugalvotą įmonės pavadinimą 6 mėn. Tai reiškia, kad joks kitas asmuo per šį laikotarpį negalės užregistruoti savo įmonės tokiu pačiu pavadinimu. Tiesa, sugalvotas įmonės pavadinimas turi būti originalus ir nesutapti su jau egzistuojančios įmonės ar prekės ženklo pavadinimu.

  • Steigimo dokumentų parengimas

Jums reikės parengti tokius dokumentus:

  1. Steigimo sutartis, kurioje yra nustatomos įmonės, šiuo atveju UAB, steigimo sąlygos. Jei įmonę steigiate vienas, vietoj steigimo sutarties turi būti sudaromas steigimo aktas.
  2. UAB įstatai – tai dokumentas, kuriame yra nurodomi įmonės veiklos tikslai, valdymo organai, jų kompetencija, akcininkų teisės ir pan.
  3. Akcininkų susirinkimo protokolas. Šiuo dokumentu yra patvirtinamu UAB valdymo organų nariai bei įmonės įstatai.
  • UAB įstatinio kapitalo formavimas

Įmonės steigėjas privalo pasirinktame banke atsidaryti įmonės banko sąskaitą ir į ją įnešti 2 500 EUR. Tai padarius, bankas išduoda pažymą, patvirtinančią, kad sąskaitoje yra reikalinga pinigų sumą, vėliau šią pažymą reikės pateikti notarui.

  • Vizitas pas notarą

Notarui būtina pateikti įmonės steigimo dokumentus, jis savo ruoštu patvirtins, kad dokumentai atitinka įstatymų reikalavimus ir „įjungs žalią šviesą“ UAB steigimui. Tiesa, notarui papildomai reikės pateikti tokius dokumentus:

  1. Banko pažymą apie įstatinį UAB kapitalą;
  2. Patalpų, kuriose yra registruojama UAB buveinė, adresą arba patalpų savininko sutikimą suteikti patalpas UAB būstinei.
  • Vėl į Juridinių asmenų registrą.

Notarui patvirtinus visus dokumentus, juos reikia pristatyti Juridiniam asmenų registrui. UAB bus įregistruota ne vėliau kaip per tris darbo dienas nuo dokumentų pateikimo.

Paprastai įmonių steigimas užtrunka apie 5 darbo dienas.