Home » vertimai

Žyma: vertimai

Vertimai ir vertimų biuras: kokie mitai populiariausi?

Apie kiekvieną sritį galima pateikti tam tikrus mitus, na, o taip visiems reikalinga paslauga – vertimai bei juos teikiantys vertimų biurai, taip pat – ne išimtis. Taigi, pats metas susipažinti su pačiais populiariausiais mitais.Vertimų biuras Vilniuje

Laikui bėgant profesionalių vertėjų žinios bei įgūdžiai bus nebereikalingi – galėsime pasikliauti vien tik technologijomis

Šiuo metu gyvename tokiame laikotarpyje, kuomet daugelį žmonių atliekamų darbų perima robotai. Taigi, nieko keista, kad kuo toliau, tuo vis labiau populiarėja nuomonė, jog ir vertimų biurai, o tiksliau – juose dirbantys profesionalai bus tiesiog nebereikalingi, kadangi galėsime pasikliauti vien tik technologijomis. Vis dėlto, ekspertai turi visai kitokių žinių – jie tvirtina, kad nėra jokių galimybių, jog šiandieninės technologijos galėtų visiškai atsverti profesionalių vertėjų turimas žinias bei įgūdžius.

Negalima pasinaudoti vertimo paslaugomis nuotoliniu būdu

Kalbant šia tema, turime paneigti ir dar vieną, ne ką mažiau paplitusį mitą apie tai, kad nėra galimybės pasinaudoti vertimų paslaugomis, teikiamomis nuotoliniu būdu. Šiandien kone kiekvienas vertimų biuras Vilniuje gali pasiūlyti vertimo paslaugas nuotoliniu būdu ir tai yra puikus pasirinkimas, norintiems taupyti savo laiką bei pinigus.

Vertimų biurai nesinaudoja laisvai samdomų vertėjų paslaugomis

Dar vienas mitas, kuris taip pat negali nelikti nepaneigtas, yra toks: vertimų biurai nesinaudoja laisvai samdomų vertėjų paslaugomis, todėl visus darbas atlieka tik nuolatiniai biuro darbuotojai. Internetas ir visi jo teikiami privalumai panaikina visas įmanomas ribas, todėl daugelis dalykų šiandien vyksta kur kas greičiau bei paprasčiau, tad galima įgyvendinti kur kas daugiau procesų. Na, o vienas iš jų yra tas, kad vertimų biurai gali naudotis ir laisvai samdomų vertėjų paslaugomis ir, kaip matyti, sėkmingai tai ir daro. Toks sprendimas yra labai naudingas ne tik vertimų biurui ar laisvai samdomam specialistui, bet ir pačiam paslaugos gavėjui, kadangi jis gali būti užtikrintas, kad jo pateiktas vertimas bus atliktas kaip įmanoma greičiau. Be to, dėl daugybės įvairių privalumų, nesunku pastebėti, kad būtent tokį darbo modelį renkasi vis daugiau ir daugiau vertimo biurų.

Tiekimas vertimo biurui Vilniuje

Labai retas vertimų biuras savo sandėliuke turi generatorių, nors jų darbui reikalingi kompiuteriai, kurie be elektros dirbti negali. Tiesa, puikia išimtimi yra nešiojami kompiuteriai, tačiau nutrūkus elektrai jie veikia be interneto, o tai dar vienas būtinas darbo įrankis vertimo biurui. Be abejonės, iki valandos trunkantys elektros trikdžiai nėra pernelyg didelė problema vertimų paslaugų teikėjams, tačiau jei elektros energijos nėra dieną ar daugiau – nuostoliai milžiniški.

Žvelgiant iš kitos pusės vertimo biuras Vilniuje ar kita įstaiga, kuri dažniausiai įsikūrusi nuomojamose patalpose miesto centre ar biurų pastatuose net neturi patogių galimybių pasinaudoti generatoriumi. Reikia nepamiršti, kad benzininiai ir dyzeliniai generatoriai skleidžia nemažą triukšmą, o jų naudoti uždarose patalpose negalima kaip ir automobilių ar kitų panašų veikimo principą turinčių priemonių. Taigi, reikia susitaikyti su patiriamais nuostoliais arba ieškoti alternatyvų, pavyzdžiui saulės energija.

Yra gausybė vertimo sričių, kur generatoriai galėtų būti panaudojami nutrūkus elektros energijai ar esant laikinam energijos sąnaudų padidėjimui, kuriam neužtenka esamo elektros įvado. Dažniausiai tokia situacija užklumpa sodybose. Padidinti elektros galią nėra pigu, o kai didesnio galingumo prireikia vos porą kartų per metus, pavyzdžiui, esant giminės susitikimui, tai kur kas verčiau įsigyti elektros generatorių. Taip pat šis praverčia mėgstantiems atostogauti gamtoje ar atviroje vietoje organizuojant kokį nors renginį, kurio metu reikalinga energija (kolonėlėms, apšvietimui, maisto ruošai ar kt.)

Jie tinka tiek privačiam, tiek profesionaliam naudojimui, visai nesvarbu, reikia jų Jums sodyboje, esate vertimų biuras ar gamtos fotografas – panaudoti galima įvairiai.