Home » butas Vilniuje

Žyma: butas Vilniuje

Nauji butai Vilniuje perkami tiek miesto centro, tiek ir jo pakraščiuose

Pirkti naujos statybos butą sostinėje – sprendimas rimtas. Tam reikia ruoštis ir gana ilgai tokį pirkinį planuoti. Vien dėl to, kad būtina yra sukaupti nemažą pradinį įnašą. Kartais žmonėms pavyksta ne tik sutaupyti pinigų pradiniam įnašui, bet būna, jog turi ir visą reikiamą sumą buto įsigijimui. Tai tikrai gali užtrukti. Nors tikrai nemaža dalis butų Vilniuje yra nuperkama be jokių paskolų, o sumokant visą pardavėjo prašomą sumą.

Būsto pirkimas yra atsakingas, nes dažniausiai jame planuojame gyventi ne vienerius metus. Galvojame, kaip artimiausiu metu gali pasikeisti mūsų gyvenimas ir galbūt šeimoje atsiras naujas narys ar kaip tik jų gali sumažėti? Kokie mūsų dabartiniai poreikiai būstui ir kaip jie gali keistis? Tenka apsvarstyti, ar norime vonios kambaryje dušo, o gal labiau vonios? Ar bus reikalingas balkonas? Ar reikia kartu su butu įsigyti ir požeminę parkingo vietą? Taip pat gal bus naudinga numatyti ir būsimą darbo vietą bute. Klausimų ir svarstymų gali būti tikrai nemažai.

Gerai, kad dabar nauji butai Vilniuje statomi kokybiškai bei atsižvelgiant į pirkėjų lūkesčius. Daugelis jų tikrai moderniai įrengti, tad gailėtis tokiu pirkiniu tikrai neteks. Galime pastebėti, jog nauji butai Vilniuje statomi daugelyje rajonų, tad tikrai bus didelis pasirinkimas ne tik kokį, bet ir kur jį išsirinkti. Vieni nori gyventi arčiau miesto centro, todėl būsto ieško artimiausiuose rajonuose, esančiuose netoli miesto „širdies“. Kiti klientai vertina ramybę ir mieliau pasirenka gyventi šalies sostinės pakraščiuose esančiuose rajonuose. Daugelis jų taip pat puikiai išvystyti ir nebus sunku susisiekti su kitomis miesto vietomis, rasti netoliese esančią maisto prekių parduotuvę ar būsimą mokyklą vaikams. Statant naujus gyvenamuosius kvartalus miesto pakraščiuose paprastai yra rūpinimąsi užtikrinti kuo patogesnį susisiekimą su Jūsų būsima gyvenama vieta. Tokiose atokesnėse miesto vietose taip pat nuosekliai kuriama ir miesto infrastruktūra: tai ne tik gyvenamieji namai, bet ir netoliese besikuriančios prekybos vietos bei gyventojams reikalingos įstaigos. Tad nauji butai Vilniuje tampa populiarūs tiek miesto centro, tiek ir už jo ribų.

Nauji butai Vilniuje ir jų kainų skirtumai

nauji butai VilniujeIeškodami nekilnojamojo turto, siekiame racionaliai įvertinti jo kainą. Deja, nauji butai Vilniuje ir jų kainų skirtumai kelia itin daug klausimų – natūralu, kad pirkdami būstą nenorime už jį permokėti, tačiau itin pigūs pasiūlymai taip pat kelia abejonių. Ekspertai teigia, kad minėtąjį skirtumą lemia daugelis faktorių, susijusių su gyvenimo komfortu ir nekilnojamojo turto rinkos tendencijomis.

Gyvenamoji vieta. Vienas svarbiausių kainos rodiklių yra būsto lokacijos vieta. Itin dažnai minėtasis faktorius atlieka svarbesnį vaidmenį už buto plotą ar būsto struktūrą. Kitaip sakant, net ir mažiausias butas miesto centre gali kainuoti kur kas daugiau už butą priemiestyje. Nekilnojamojo turto ekspertai primena, kad kainų skirtumą lemia ir atskirų rajonų įvertinimas – vieni miesto rajonai laikomi prestižiniais, o kiti vertinami gana skeptiškai. Be to, negalima pamiršti, kad buto kainą lemia ir pats miestas, t. y. nauji butai Vilniuje kainuos kelis kartus daugiau už naujus butus mažesniuose Lietuvos miestuose.

Buto plotas. Tai itin svarbus buto atrankos kriterijus. Vertindami buto kainą, turime pripažinti, kad didesnės erdvės butas kainuos kur kas brangiau už mažesnį gyvenamąjį plotą, tačiau ekspertai primena, kad neturėtume pamiršti ir kitos medalio pusės – jei vertintume vieno kvadratinio metro kainą, matytume, kad didėjant butui, minėtoji kaina mažėja. Panašiai charakterizuojamas ir kambarių skaičiaus rodiklis.

Buto įrengimo lygis. Nors minėtasis rodiklis atlieka itin svarbų vaidmenį, ekspertai primena, kad tai vienas lanksčiausių atrankos kriterijų, kurį visada galima pakeisti. Žinoma, buto įrengimas kainuoja papildomai, be to, remontas reikalauja ir papildomo laiko. Iš kitos pusės, pirkdami butą su daline apdaila, galėsite susikurti svajonių namus, kurie atitiks visus jūsų lūkesčius.

Statybos metai. Šiandien visi butai skirstomi į naujos ir senos statybos namus. Priešingai nei kitose Europos valstybėse, Lietuvoje minėtasis skirtumas yra itin ryškus – sovietmečių statyti daugiabučiai reikalauja kur kas didesnių išlaikymo išlaidų, be to, dažniausiai jiems reikalingi remonto darbai, pvz., susidėvėjusių inžinerinių komunikacijų keitimas. Natūralu, kad nauji butai Vilniuje sulaukia didesnės paklausos, be to, naujos statybos namai kur kas palankiau vertinami ir kredito institucijų.

Vaizdas pro langus. Atlikti tyrimai rodo, kad pirkėjai itin kritiškai vertina pro buto langą matomą vaizdą, todėl tame pačiame name esančių butų kaina gali skirtis, atsižvelgiant į aplinką, t. y. butas, pro kurį matysite tekančią upę, gali kainuoti kur kas daugiau už butą, pro kurį matysite gatvę ar kitą daugiabutį.

Infrastruktūra. Buto kaina priklauso ir nuo susisiekimo su pagrindinėmis gatvėmis, viešojo transporto stotelėmis ar valstybinėmis institucijomis. Susisiekimo infrastruktūra neatsiejama ir nuo privažiavimo patogumo ar automobilių stovėjimo aikštelės dydžio.