Home » baldai

Žyma: baldai

Prieškambaris – patalpa, į kurios interjerą nevalia žiūrėti atsainiai

Prieškambario baldaiApie pirmojo įspūdžio galią prikalbėta daug. Pamačius tą tikrąjį žmogų – širdis nusirita į kulnus. Akims užkliuvus už nuostabaus kostiumėlio vitrinoje, atveri piniginę be jokių dvejonių ir pasvarstymų, galbūt reikėtų palaukti išpardavimo. Vos tik atvėrus buto duris, mintyse nupieši paveikslą, kas laukia kitose patalpose ir ar būsimas interjero vaizdas priimtinas. Tą minėtąjį pirmąjį įspūdį būste neabejotinai atlieka prieškambaris. Prieškambario baldai ir apdaila – svarbios detalės, kuriančios vadinamąjį biolauką bei padedančios pagrindą viso patalpos interjero kūrime. Kokiomis pagrindinėmis taisyklėmis reikėtų vadovautis įrenginėjant prieškambarį, jog, vos tik grįžę į savus namus, nusišypsotume bei būtume tikri, kad ir svečiai taip jaučiasi.

Baldus rinkitės atsižvelgdami į prieškambario dydį. Prieškambario baldai turi būti pasirinkti taip, jog būtų ne tik stilingi, bet ir praktiški. Kai prieškambaris erdvus – problemos tarsi nelieka. Galima statyti ne tik spintą, bet atskiras kabyklas galvos apdangalams, vietą skėčiams susidėti, batų dėžę ir panašiai. Daugiau fantazijos pareikalauja mažos erdvės patalpos – tokios, deja, yra daugomoje būstų. Be siauros, lubas siekiančios spintos neapsieisite (stumdomosios durys – idealus variantas šiuo atveju, kai svarbu kiekvienas kvadratinis centimetras. Pastarojoje reikia įrengti skersinę kabyklą rūbams, lentynas, batų bei kitų smulkmenų dėžes. Nepamirškite ant spintos durų pritvirtinti veidrodžio: žiūrėdami į šį, ne tik susidarysite įspūdį, kaip atrodysite išeidami į viešumą – nedidelė prieškambario patalpa bus vizualiai padidinta.

Investuokite į prieškambario baldų kokybę. Prieškambario baldai – ne butaforinė puošmena, o nuolat pagal paskirtį naudojami daiktai. Geriau apsieiti be išskirtinio dizaino, nei taupyti medžiagų ar furnitūros kokybės atžvilgiu. Renkantis prieškambario baldus ar gaminant šiuos pagal užsakymą, svarbu atkreipti dėmesį, jog šių kraštai būtų užsandarinti – išvengsite traumų skubant.

Atidžiai rinkitės prieškambario spalvas. Dažniausiai prieškambariuose nėra langų – kaip išvengti įspūdžio, jog atsidūrėte niūriame urve? Sienų apdailai turėtų būti pasirenkamos šviesios, švelnios spalvos, tačiau medžiagos turi būti lengvai valomos („nupirštuotos“ sienos sugadins net ir stilingiausią interjerą). Nepamirškite ir grindų dangos: atsisakykite kilimų-dulkių kaupyklų – geriau rinkitės nesunkiai nuvalomas plyteles (bus švaru ne tik prieškambaryje, bet ir kitose patalpose). Kad ir kokią apdailą pasirinksite, neapsieisite be dirbtinės šviesos. Jei prieškambaris didesnis, prireiks ne vieno, bet keleto šviesutuvų (nebūtinai identiškų, tačiau tarpusavyje derančių). Naudinga papildomą šviesą įsirengti ir spintoje.

Baldai virtuvei renkami pagal gyvenimo stilių

Bet kurioje baldų parduotuvėje surasite daugybę spintų, spintelių, stalų ir įvairių aksesuarų, skirtų virtuvei. Tad, prieš pradėdami rinktis iš gausybės siūlomų baldų, turite tiksliai žinoti, kokia virtuvė turėtų būti būtent jūsų namuose. Iš pirmo žvilgsnio viskas lyg ir aišku: virtuvė – tai vieta, kur ruošiamas maistas. Tačiau ne viskas taip paprasta. Virtuvė gali būti naudojama tik maisto ruošimui, o gali būti naudojama ir kaip visos šeimos valgomasis. Virtuvė gali būti ir jaukus kampelis, kur pasėdėti renkasi draugai.

virtuvės baldai

Šiuolaikiniame pasaulyje virtuvė gali būti paprasčiausiai vieta, skirta pašildyti pusfabrikačiams per pusryčius. Juk daugumai jaunų žmonių, kurie visas jėgas sutelkę savo karjerai, pietūs biure, o vakarienė kavinėje arba restorane – kasdienybė. Tokiu atveju idealūs baldai virtuvei – visiškas minimalizmas: stalas ir kelios nedidelės virtuvės spintelės, skirtos būtiniausiems indams.

Tačiau, jeigu kalbame apie jaunos šeimos su mažais vaikais virtuvę, tai ji turi būti patogi ir saugi. Joje visos spintelės turi būti uždaros, technika įmontuota, pavojingi daiktai sudėti tose zonose, kurių vaikai nepasiekia. Ir dar – būtinai turi būti numatyta vieta, kur mažyliai gali pasėdėti ir pažaisti, kol mama jiems verda košytę.

Jeigu šeima didelė, šeimininkai gamina daug ir su malonumu, jeigu namuose dažnai renkasi draugai, tai baldai virtuvei turi būti kiek įmanoma talpesni su funkcionaliomis spintelėmis. Visa reikiama technika ir indai turi būti patogiai sukrauti, o svarbiausia – didelė darbinė erdvė, skirta maisto ruošai.

Kai virtuvėje šeimininkauja aktyvi ir versli moteris, kuriai svarbu, kad visi darbai užtruktų kuo trumpiau ir pareikalautų kuo mažiau jėgų – šiuo atveju labai svarbus vaidmuo tenka ergonomiškiems baldams bei tinkamam technikos išdėstymui, kad šeimininkei nereikėtų atlikti įvairių nereikalingų judesių ir kad viskas būtų po ranka. Tokios virtuvės balduose paprastai naudojama daug patogiai ištraukiamų stalčių, kuriuose sukraunami įvairūs virtuvės rakandai.

Tad, priklausomai nuo jūsų gyvenimo stiliaus, ir reikėtų užsisakyti baldus: tai yra baldus virtuvei, kurioje tik ruošiamas maistas, baldus virtuvei–valgomajam su pietų zona, baldus virtuvei, suprojektuotai svetainėje (tokiu atveju dažnai įrengiamas baras), arba dar kitokius, kurie labiausiai atitiktų jūsų virtuvės viziją ir naudojimą.

Spintos stumdomomis durimis palėpėje

Palėpės interjeras – vienas sunkiausių darbų net ir patyrusiems dizaino meistrams. Visų pirma, sunkumų kelia nestandartinis erdvės išplanavimas, be to, priešingai nei miegamasis ar svetainė, palėpė leidžia realizuoti novatoriškiausias dizaino idėjas – čia galima įrengti jaukią poilsio zoną, produktyvų darbo kambarį, vaikų žaidimų erdvę ir t. t. Daug klausimų kelia ir tinkamų baldų parinkimas. Vienas dažniausių pirkėjų sprendimų – spintos stumdomomis durimis, leidžiančios realizuoti originalius interjero sprendimus ir efektyviai išnaudoti gyvenamosios erdvės plotą.

spinta stumdomomis durimis

Erdvės poreikis

Palėpė – savita atmosfera pasižyminti gyvenamoji erdvė, kurioje daug dėmesio skiriama šviesos žaismui. Kadangi daugelis palėpių yra mažos kvadratūros, siūlome vengti itin didelių ir masyvių baldų, kurie gyvenamąją erdvę „apsunkins“. Dėl tos pačios priežasties čia retai montuojamos ir tradicinės varstomų durų spintos. Šios konstrukcijos ne tik užima daug vietos, bet dažnu atveju negali atitikti individualaus palėpės išplanavimo. Ir, priešingai, stumdomos durys tampa puikia alternatyva efektyviam ploto išnaudojimui. Nors tokios konstrukcijos yra kiek brangesnės, jos gali būti pritaikomos nelygioms luboms.

Drąsa eksperimentuoti

Interjero specialistai siūlo atsisakyti tradicinių sprendimų ir nebijoti eksperimentuoti – palėpė pati savaime reikalauja išskirtinės struktūros baldų. Drąsiai eksperimentuokite su baldų dizainu ir spalviniais sprendimais. Jei ieškote spintos, galbūt verta pagalvoti apie itin ryškų modelį, kuris akimirksniu suteiks daugiau gyvybės ir unikalumo? Spintos stumdomomis durimis, atviros lentynos, žema lova, ratukiniai stalai ir kėdės – tik dalis pasirinkimų, kurie suteiks palėpei daugiau komforto ir patogumo. Verta pagalvoti ir apie baldų gamybines medžiagas. Paprastai čia dominuoja medžio konstrukcijos, suteikiančios ramybės ir harmonijos įspūdį. Tiesa, naujausios tendencijos rodo, kad vis daugiau pirkėjų renkasi modernius gyvenamosios erdvės išplanavimo sprendimus, minimalizmą ir solidų baldų dizainą.

 

Kokybės ir stiliaus dermė

Šiuolaikinės baldų gamybos technologijos atitiks išrankiausių pirkėjų poreikius. Stumdomos durys gali būti gaminamos su įvairiais intarpais ir originaliais dizaino elementais. Be to, klientui pageidaujant, įrengiamos berėmės spintų konstrukcijos, kurios puikiai derės moderniame interjere. Primename, kad svarbu įvertinti ne tik spintos išorę, bet ir vidų. Kadangi paprastai palėpės erdvė yra nedidelė, jums bus reikalinga tinkamai išplanuota spinta, kurioje galėsite laikyti visus reikalingus daiktus. Jei palėpėje didžiąją laiko dalį praleis vaikai, siūlome pasidomėti spintų uždarymo technologijomis – šiuolaikiniai sprendimai užtikrina maksimalų saugumą ir apsaugo nuo pirštų prisivėrimo.

persirengimo spinteles

Pagrindiniai kriterijai renkantis persirengimo spinteles

Persirengimo spintelės svarbios įvairiose įstaigose. Elementarus pavyzdys – darbovietė, kur atvykę darbuotojai turi persirengti. Tad jeigu dėvimos uniformos, vieta susidėti drabužiams yra labai aktuali. Ir „Google“ paieška sufleruoja, jog nemažai žmonių ieško spintelių būtent darbo rūbams. Nepriklausomai nuo to, apie kokią įstaigą kalbėtume, yra 3 kriterijai, kurie padeda pasirinkti.

1. Kaina

Kaip ir daugeliu atvejų, pasirinkimui įtakos turi kaina. Ji kone visose srityje atlieka reguliuojamąją funkciją. Reikia atlikti skaičiavimus, kokio dydžio spintelių reikėtų ir kiek jų tilptų patalpoje. Apsvarstomi poreikiai. Ir domimasi, kokias gi kainas siūlo gamintojai. Vienur skaičiai mažesni, kitur didesni. Gali pasitaikyti atvejų, kai skiriasi ne tik kaina, bet ir produktų ypatybės. Ką daryti tuomet? Dėliojami pliusai ir minusai. Ir tada nusprendžiama, ar mažesnė kaina verta dėmesio, ar geriau sumokėti kiek daugiau, bet gauti praktiškesnį / dailesnį gaminį. Tas pats teigtina ir apie didesnius skaičius – apgalvojama, ar verta atseikėti daugiau.

Kainos vaidmuo renkantis persirengimo spinteles yra svarbus dėl viso veiklos planavimo. Įvairios išlaidos turi būti tinkamai paskirstytos. Na, o viena iš dalių ir skiriama spintelėms. Tad savaime aišku, kad ieškoma tokio varianto, kuris pasižymėtu puikiu kainos ir kokybės santykiu.

2. Dydis

Antras kriterijus – dydis. Jeigu spintelės bus masyvios, jos gali užimti nemažai erdvės. Jeigu įsigyjamos per mažos, įstaigos darbuotojai ar lankytojai neturės kur sudėti visų reikiamų daiktų. Todėl prieš perkant reikėtų gerai apgalvoti, kokia bus spintelių paskirtis ir kokie daiktai jose turėtų tilpti. Atkreiptinas dėmesys ir į metų laikus, nes vasarą drabužių mažiau, o žiemą jų daugiau, be to, storesnių. Patarimas: nors dabar vasara, nepamirškite, kad žiemą naudojamos pirštinės, paltai ir kiti drabužiai, reikalaujantys vietos.

3. Lentynos, pakabos

Trečias minėtinas punktas – tai, kas yra persirengimo spintelės viduje. Šis klausimas vėlgi skatina pasukti galvą. Jei vadovaujate įstaigai ir ruošiatės pirkti naujas spinteles, galite surengti darbuotojų apklausą. Taip susiformuosite bent apytikslius kriterijus. Ir neprašausite pro šalį nurodydami gamintojui lentynų bei pakabų skaičių.

 

Štai tokie 3 punktai, palengvinantys pasirinkimą bei įsigijimą. Tada, kai spintelės atitinka poreikius, darbas vyksta produktyviau.

Kreipkitės į http://www.litaugus.lt jau dabar – mielai Jums padėsime ir suteiksime visą aktualią informaciją.

 

baldai i mokykla

Mokyklinis suolas

Nors už lango kaitri saulytė – reikia nepamiršti, kad po poros mėnesių vaikai grįš į mokyklą, kuri jiems yra tarsi antri namai. Na, arba bent jau tokia turėtų būti. Gaila, kad kai kurios mokyklos per daug mažai skiria investicijų vaiko aplinkai. Juk pastaroji gali lemti net ir jo mokymosi kokybę. Mokykliniai baldai dažniausiai per mažai sureikšminami. Jiems reikia skirti kur kas daugiau dėmesio. Senas, 20-metį skaičiuojantis mokyklinis stalas – problema, kurią būtinai reikia išspręsti.

Vieta, kur vaikas yra svarbiausias

Mokyklinė reguliuojamo aukščio kėdė sukurta taip, kad būtų reguliuojama pagal vaiko ūgį. Žinoma, egzistuoja standartas, tačiau ką daryti tiems vaikams, kurie į jį netelpa? Lygiai taip pat ir mokykliniai stalai turi būti tam tikro aukščio. Vaikas turi susidėti rankas (alkūnes) ant stalo ir patogiai atlikti jam paskirtus darbus. Jeigu jis kūprinasi – stalas arba kėdė netinka, tad labai svarbu juos keisti. Kadangi šiuo metu perkami ne sujungti suolai, tačiau atskiri kėdės ir stalai – reguliuoti baldus pagal vaiko poreikius yra kur kas paprasčiau.

Kaip klasėje sėdi vaikai?

Gerai, kai mokytojas suteikia galimybę vaikams pasirinkti su kuo sėdėti (tinka tokiu atveju, kai klasėje stalai yra dviviečiai), tačiau tuo pačiu tai turi tam tikrų minusų, kuriuos trumpai apžvelgsime. Pradėkime nuo to, kad kai kurių vaikų rega arba klausa yra prastesnė, tad tokiu atveju juos būtinai reikia sodinti pirmuose suoluose. Ne visi vaikai išdrįsta pasakyti, kad paprasčiausiai nemato, kas yra parašyta ant lentos. Akinukų baimė – didelė. Taigi, mokytojo darbas yra stebėti vaikus. Kitas dalykas – psichologiniai aspektai. Dažniausiai asocialūs vaikai pasirenka klasės galą, kampus. Mokytojo pareiga, kad jie būtų integruoti į visuomenę. Taigi, jeigu jūsų klasėje yra dviviečių stalų – pabandykite tokiems vaikams surasti draugą, kuris bus jo palydovas į mokslą ir draugystę.

Jeigu norite, kad vaikas su malonumu eitų į mokyklą – ten turi tokia aplinka, kuri jam būtų maloni. Jeigu vaikas skundžiasi – ieškokite problemų ten ir bandykite jas spręsti. Mokykla ne visada gali suteikti kokybišką aplinką. Tuomet padėti privalo tėveliai.

 

Daugiau informacijos svetaineje http://www.litaugus.lt