Home » paskolų refinansavimas

Žyma: paskolų refinansavimas

Paskolų refinansavimas neturi būti pasitelkiamas sukčiaujant

paskolu refinansavimasLietuvoje gyventojai finansines problemas sprendžia pačiais įvairiausiais būdais, bet Creditus.lt pabrėžia, kad paskolų refinansavimas yra vienas pagrindinių įrankių, leidžiantis palengvinti naštą tiems, kurie kas mėnesį didžiąją dalį pajamų skiria įmokų sumokėjimui. Tos įmokos mokamos tiek kredito įstaigoms, tiek ir lizingo bendrovėms. Refinansavimo dėka asmenys tas mėnesio įmokas gali sumažinti, jeigu jie pasirenka tokias refinansavimo paskolas, kurių bendra metinių palūkanų norma yra mažesnė už turimų įsipareigojimų palūkanas.

Dabar paskolų refinansavimas siūlomas tik gerą kreditingumą turintiems asmenims

Anksčiau būdavo kiek palankesnė skolinimo tvarka, nes kreditoriai patys galėdavo rinktis kam jie išduos paskolas, o kam ne. Tačiau, dabar situacija visiškai kitokia – jų sprendimui didžiausią įtaką daro teisės aktai bei mokumo vertinimo nuostatai. Priežiūros institucijos akylai stebi, jog kredito įstaigos paskolas išduotų tik tiems, kurie geba vykdyti įsipareigojimus. Dėl to ir buvo sukurti mokumo vertinimo nuostatai, nes jie užtikrina, kad kredito bendrovė neišduotų blogos paskolos, kurios paskui negalėtų atgauti.

Žinoma, pasitaiko atvejų, kuomet asmens kreditingumas yra nepriekaištingas, tačiau jis vis tiek negali grąžinti skolos dėl tam tikrų aplinkybių. Tada pasitelkiamos įvairios priemonės. Galima derėtis su kredito įstaiga, o jeigu tos derybos nepavyksta, tai tada kreditorius imasi skolų išieškojimo procedūros vykdymo. Tos skolos išieškomos įvairiais būdais – teisminiu arba ikiteisminiu būdu.

Paskolų refinansavimas neturėtų skatinti kreditinio sukčiavimo

Kai kurie asmenys nėra susipažinę su kreditinio sukčiavimo terminu, o tai yra blogai. Retkarčiais atsiranda gudruolių, kurie klastodami dokumentus, pateikia kreditoriams neteisingą informaciją. O kredito bendrovės, negalėdamos nustatyti ar tai klaidinga ar teisinga informacija, tiesiog suteikia paskolą. Tokiais atvejai, kai kreditas gaunamas sukčiavimo būdu, asmuo gali būti įkalintas. Paskolų refinansavimas irgi priskiriamas prie to. Jeigu teikdami refinansavimo paraišką jūs sukčiausite, tai vėliau galite rizikuoti patekti į kalėjimą. Dabar kreditoriams jau nebėra daug atsakomybės sukčiavimo atvejais. Jiems tiesiog privalu įsitikinti, kad tie duomenys yra tikri ir nėra klaidingi. Asmenys, kuriems paskolų refinansavimas suteikiamas tik per apgaulę, dažniausiai patys nuo to nukenčia.

Paskolų refinansavimas – tai raktas į daugelį galimybių

Paskolos visais laikais žmonių gyvenimuose užėmė itin svarbią vietą, o šiais laikais daugeliui tai net yra būtinoji priemonė, norint tvirtai statyti savo gyvenimo pamatus. Šiuolaikinė ekonominė situacija varžo žmonių poreikių tenkinimą ypač kalbant apie didesnius poreikius, tokius kaip nuosavo būsto, naujo automobilio ar kito ilgalaikio turto įsigijimą. Žmonės paprastai turi tik dvi išeitis – arba taupyti ilgus metus kol bus surinkta pakankama suma, arba pasiimti paskolą ir pirkinį įsigyti iš karto mokant likusią dalį dalimis bankinėms ar kreditinėms institucijoms. Vis dėlto, paskolos kartais suvaržo – žmonių gyvenimus ne taip kaip buvo planuota iš pradžių. Atsiranda krizės, dideli įsiskolinimai, kurių žmonės nebepajėgia pakelti finansiškai, o vėliau seka didesnė problemos kaip antstoliai, susikaupę delspinigiai bei baudos. Tačiau visur įmanoma rasti išeitį, o šiuo atveju geriausia išeitis yra paskolų refinansavimas.

Paskolų refinansavimas gelbsti žmones iš itin sudėtingų situacijų bei skolų. Refinansuojant paskolą, galima susimažinti palūkanų normą, sutraukti keletą kreditų į vieną, pasiimti didesnę sumą ir visa tai padeda iš naujo susibalansuoti asmeninį biudžetą ir palengva stotis ant kojų. Taip žmonės gali išvengti itin didelių nemalonumų. Jums nebesikaups delspinigiai, baudos ar didesnės palūkanos, kurios išpūstų susidariusią skolą, taip pat būsite ramūs, kad į duris bei banko sąskaitą nepasibels antstoliai, kurie taipogi kelia didžiulę baimę.

Paskolų refinansavimas yra palankus ne tik žmonėms, esantiems sudėtingose situacijose bet ir norint pagerinti abartinę būklę. Dėl įvairių ekonominių svyravimų gali kilti didelė infliacija, smarkiai kilti arba augti bankinių palūkanų normos, todėl jeigu prieš tai pasiimta paskola nebeatitinka realybės šiuo metu, refinansuodami visuomet laimėsite. Galėsite iš naujo nusistatyti palūkanų normas, pasiimti didesnę paskolą arba keisti kitas paskolų sąlygas.

Svarbiausia yra tai, kad su finansais visuomet elgtumėtės atsakingai. Greitieji kreditai, ilgalaikės paskolos ar kitos paskolų rūšys – tai įsipareigojimas, kuriuos privalote vykdyti, nes kitu atveju, užgrius dideli nemalonumai. Prieš imdami paskolą, visuomet peržvelkite savo asmeninius bei šeimos biudžetą, kad būtumėte įsitikinę, jog skolinti pinigai jūsų per daug nesuverš ir tikrai būsite pajėgūs vykdyti visus pasirašytus įsipareigojimus.