Home » nuoma

Žyma: nuoma

Statybų vietos aptvėrimas ir darbo sauga

statybinė tvoraStatinio statybų darbų vieta reikalauja statytojo dėmesio ir atsakomybės. Statybvietės įrengimas turi atitikti jai keliamus saugumo reikalavimus, t. y. statybų teritorija negali kelti pavojaus čia dirbantiems žmonėms ar aplinkiniams. Viena svarbiausių užduočių – darbo zonos aptvėrimas. Šiam tikslui naudojamos laikinos tvoros. Saugumui užtikrinti reikalingi įspėjamieji ženklai ir konkrečiai situacijai tinkančios apsaugos priemonės. Pasibaigus darbo dienai, už statybvietės saugumą yra atsakingi sargai, gyvenantys laikinose konteinerinėse patalpose.

Kaip ir minėjome, vienas svarbiausių statybvietės apsaugos rodiklių – laikinos tvoros pastatymas. Tvora atskiria darbo zoną ir neleidžia pašaliniams patekti į statybų teritoriją. Galiausiai, tvora turi apsaugoti nuo vagių ir įsilaužimų. Kitaip sakant, tvora turi būti sunkiai perlipama. Statant aptvėrimus, įrengiami vartai, skirti žmonių srauto kontrolei. Beje, negalima paneigti ir laikinos tvoros estetikos klausimų. Patraukli tvora parodo rimtą investuotojo nusiteikimą ir kokybei keliamus aukštus reikalavimus. Be to, jei statybos darbai vykdomi miesto centre, prasta tvora darkys aplinkos vaizdą ir sukels aplinkinių nepasitenkinimą. Siekiant optimaliausio sprendimo, paprastai kalbama apie statybvietės aptvėrimui skirtos tvoros nuomą – tai patogi paslauga, leidžianti minimaliomis išlaidomis aptverti statybvietę ir pasirūpinti aplinkos saugumu. Tvorų pasirinkimas išties didelis, todėl konkrečiu atveju reikėtų pasikalbėti su nuomos bendrovės darbuotojais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus.

Statybvietė – rimtą pavojų kelianti teritorija. Statybų metu būtina rūpintis darbo sauga ir imtis visų priemonių, kurios garantuotų darbuotojų saugumą. Dėl didelio krentančių daiktų pavojaus, darbuotojai privalo dėvėti šalmus ir ryškiaspalvius drabužius. Be to, būtina pastatyti įspėjamuosius ženklus ties duobėmis ar kitomis pavojų keliančiomis zonomis. Čia reikalinga ir profesionali, šiuolaikinė statybos technika, kuri užtikrina saugesnį operatoriaus darbą ir sumažina nelaimingų atsitikimų riziką. Statybos vadovas turi pasirūpinti, kad į statybvietę nepatektų pašaliniai asmenys, o čia vykdomi darbai nekeltų pavojaus nei dirbantiems, nei šalia einantiems ar gyvenantiems žmonėms. Jei statybos vadovas nepaiso saugumo reikalavimų, jam gresia didelės piniginės baudos.

Statybvietės stebėjimui ne darbo metu reikalingos sargo paslaugos. Paprastai sargas apgyvendinamas patogiose konteinerinėse patalpose. Statybiniai konteineriai gali būti naudojami ir darbuotojų laikinam gyvenimui. Priklausomai nuo individualių pageidavimų, konteineriai gali būti jungiami į vieną grandinę arba statomi keliais aukštais. Jei konteinerinės patalpos jums reikalingos laikinai, siūlome kreiptis į statybinės technikos nuomos bendrovę, kuri padės išsirinkti konkrečiai situacijai tinkamiausią įrangą.