Home » nauji butai

Žyma: nauji butai

Nauji butai Vilniuje ir jų kainų skirtumai

nauji butai VilniujeIeškodami nekilnojamojo turto, siekiame racionaliai įvertinti jo kainą. Deja, nauji butai Vilniuje ir jų kainų skirtumai kelia itin daug klausimų – natūralu, kad pirkdami būstą nenorime už jį permokėti, tačiau itin pigūs pasiūlymai taip pat kelia abejonių. Ekspertai teigia, kad minėtąjį skirtumą lemia daugelis faktorių, susijusių su gyvenimo komfortu ir nekilnojamojo turto rinkos tendencijomis.

Gyvenamoji vieta. Vienas svarbiausių kainos rodiklių yra būsto lokacijos vieta. Itin dažnai minėtasis faktorius atlieka svarbesnį vaidmenį už buto plotą ar būsto struktūrą. Kitaip sakant, net ir mažiausias butas miesto centre gali kainuoti kur kas daugiau už butą priemiestyje. Nekilnojamojo turto ekspertai primena, kad kainų skirtumą lemia ir atskirų rajonų įvertinimas – vieni miesto rajonai laikomi prestižiniais, o kiti vertinami gana skeptiškai. Be to, negalima pamiršti, kad buto kainą lemia ir pats miestas, t. y. nauji butai Vilniuje kainuos kelis kartus daugiau už naujus butus mažesniuose Lietuvos miestuose.

Buto plotas. Tai itin svarbus buto atrankos kriterijus. Vertindami buto kainą, turime pripažinti, kad didesnės erdvės butas kainuos kur kas brangiau už mažesnį gyvenamąjį plotą, tačiau ekspertai primena, kad neturėtume pamiršti ir kitos medalio pusės – jei vertintume vieno kvadratinio metro kainą, matytume, kad didėjant butui, minėtoji kaina mažėja. Panašiai charakterizuojamas ir kambarių skaičiaus rodiklis.

Buto įrengimo lygis. Nors minėtasis rodiklis atlieka itin svarbų vaidmenį, ekspertai primena, kad tai vienas lanksčiausių atrankos kriterijų, kurį visada galima pakeisti. Žinoma, buto įrengimas kainuoja papildomai, be to, remontas reikalauja ir papildomo laiko. Iš kitos pusės, pirkdami butą su daline apdaila, galėsite susikurti svajonių namus, kurie atitiks visus jūsų lūkesčius.

Statybos metai. Šiandien visi butai skirstomi į naujos ir senos statybos namus. Priešingai nei kitose Europos valstybėse, Lietuvoje minėtasis skirtumas yra itin ryškus – sovietmečių statyti daugiabučiai reikalauja kur kas didesnių išlaikymo išlaidų, be to, dažniausiai jiems reikalingi remonto darbai, pvz., susidėvėjusių inžinerinių komunikacijų keitimas. Natūralu, kad nauji butai Vilniuje sulaukia didesnės paklausos, be to, naujos statybos namai kur kas palankiau vertinami ir kredito institucijų.

Vaizdas pro langus. Atlikti tyrimai rodo, kad pirkėjai itin kritiškai vertina pro buto langą matomą vaizdą, todėl tame pačiame name esančių butų kaina gali skirtis, atsižvelgiant į aplinką, t. y. butas, pro kurį matysite tekančią upę, gali kainuoti kur kas daugiau už butą, pro kurį matysite gatvę ar kitą daugiabutį.

Infrastruktūra. Buto kaina priklauso ir nuo susisiekimo su pagrindinėmis gatvėmis, viešojo transporto stotelėmis ar valstybinėmis institucijomis. Susisiekimo infrastruktūra neatsiejama ir nuo privažiavimo patogumo ar automobilių stovėjimo aikštelės dydžio.