Home » langai

Žyma: langai

Dilema: mediniai ar plastikiniai langai?

plastikiniai langaiLangus norinčių keisti būsto savininkai neretai susimąsto, kas geriau: mediniai ar plastikiniai langai. Deja, specialistai pastebi, kad bandydami spręsti šią dilemą, daugelis vadovaujasi pasenusiais stereotipais, kurie yra stipriai nutolę nuo realybės.

Vienas tokių stereotipų yra įsitikinimas, kad plastikiniai langai geriau sulaiko šilumą. Visgi, tai nėra visiškai tiesa. Medis – natūrali ir savaime izoliuojanti medžiaga, kuri žymiai geriau sulaiko namų šilumą nei plastikinių langų profiliai. Tuo tarpu, tik specialios konstrukcijos plastikiniai langai su papildomu šiltinimu gali pasiekti labai gerą šilumos laidumo varžą. Tiesa, jie kainuoja brangiau, todėl pirkėjai mieliau renkasi tradicinius plastikinius langus, kurie negali prilygti mediniams langams.

Tiesa, gali kilti klausimas, iš kur atsirado mitas apie šilumos nelaikančius medinius langus. Pasak specialistų, tokią nuomonę galėjo suformuoti dar iki dabar naudojami mediniai langai, kurie buvo pagaminti prieš kelis dešimtmečius. Visgi, dabartinių medinių langų gaminimo technologija nė iš tolo neprimena tuometinės. Senieji mediniai negalėjo pasigirti dideliu sandarumo lygiu, kaip šiuolaikiniai, o ir laiko bei klimato poveikiui jie mažiau atsparesni. Kita vertus, net ir šiuolaikiniai mediniai langai reikalauja didesnės priežiūros nei plastikiniai langai. Norint, kad jie tarnautų ilgai, juos būtina reguliariai impregnuoti.

Kitas populiarus stereotipas – plastikiniai langai geriau sulaiko gatvės triukšmą ir vibracijas. Taip, plastikiniai langai puikiai izoliuoja namus nuo pašalinių garsų, tačiau jiems nenusileidžia ir mediniai langai. Skirtumas tik tas, kad pastarieji nepasižymi dulkių kaupimu ir yra atsparūs elektrostatiniams krūviams. Be to, mediniai langai padeda geriau išlaikyti drėgmės balansą, nes medis geba geriau „kvėpuoti“.

Mediniai langai suteikia namams jaukumo – tiesa! Visgi, su šia nuomone galima ir ginčytis. Įprasta matyti baltus plastikinių langų rėmus, tačiau gamintojai siūlo gerokai platesnį rėmų dizaino pasirinkimą, todėl teigti, kad plastikiniai langai apriboja būsto savininko pasirinkimą, yra klaidinga.

Ir galiausiai reikia paminėti, kad langų pasirinkimą dažnai nulemia finansinės galimybės. Paprastai plastikiniai langai būna 10-20 proc. pigesni už medinius langus, todėl šiuo metu jie vis dar karaliauja pardavimų viršūnėse.

Taigi, atsakyti į klausimą, kas yra geriau – mediniai ar plastikiniai langai, yra gana sudėtinga, nes ir vieni, ir kiti turi ir pliusų, ir minusų, todėl viskas priklauso nuo jūsų galimybių bei lūkesčių.