Home » durys

Žyma: durys

Faneruotos durys: teisingo pasirinkimo kriterijai

faneruotos durysStilingos faneruotos durys savo vietą atranda tiek moderniame, tiek klasikiniame interjere. Šios srities ekspertai teigia, kad minėtosios konstrukcijos ne tik atskiria kambarius ar kitas gyvenamąsias erdves, bet ir tampa savotišku meninės apdailos elementu. Faneruotos vidaus durys vertinamos dėl subtilaus rašto (faneruotė yra natūrali medžiaga, puošta išskirtiniais medienos ornamentais) ir plačios spalvų paletės – dizaineriai tvirtina, kad minėtąsias konstrukcijas galima pritaikyti praktiškai bet kokioje aplinkoje.

Kas lemia faneruotų durų populiarumą?
Atsižvelgiant į klientų pasirinkimus, galima drąsiai tvirtinti, kad faneruotos durų konstrukcijos yra vienas dažniausių pirkinių, vertinant visas natūralios medienos duris. Jų populiarumą lemia kainos ir kokybės santykis. Šios konstrukcijos yra 20–40 procentų pigesnės nei medžio masyvo, tačiau jų estetika beveik niekuo nesiskiria nuo medinių konstrukcijų. Be to, priklausomai nuo individualių pirkėjų pageidavimų, klientams siūlomos tiek klasikinės, tiek modernaus dizaino durys. Dar vienas privalumas – durų ilgaamžiškumas. Šios konstrukcijos kur kas mažiau reaguoja į aplinkos poveikį ir nepraranda savo funkcinių pranašumų. Tuo tarpu natūralios medienos durys, esant drėgmės pertekliui, gali išbrinkti ir prastai užsidaryti.

Faneruotų durų konstrukcijos
Vidaus durys gali būti dengiamos skirtingų rūšių medžio lukštu arba faneruote. Paviršiaus pagrindas klijuojamas, naudojant karštą presą. Jei tradiciniai faneruotės raštai jums atrodo nuobodūs, duris galima dengti išskirtiniu, egzotiškų medžių ar šaknų lukštu, o dirbant su beicu, durims galima suteikti praktiškai bet kokią spalvą. Vidaus durys gali būti įvairaus dizaino ir turėti originalius dekoratyvinius elementus. Priklausomai nuo individualių pageidavimų, faneruotų durų varčia gali turėti durų briaunos užlaidą arba būti be jos. Jei galvojate apie konstrukcijas su stiklu, galite rinktis įvairiausių raštų sprendimus ar net vitražus.

Kaip išsirinkti duris?
Kad faneruotos durys džiugintų savo kokybe ir patikima eksploatacija, rinkitės žinomo vardo ir rinkoje vertinamą pardavėją ar gamintoją, kuris dirba tik su kokybiškomis medžiagomis. Kitas aspektas – vidaus durų stilius. Interjero dizaino specialistai primena, kad durys neretai tampa esminiu gyvenamosios erdvės akcentu, todėl jos privalo derėti prie bendrosios būsto atmosferos ir ją papildyti. Siekiant maksimalios kokybės, daugiau dėmesio skirkite durų priedams – lankstams, rankenoms, spynoms. Jei minėtieji priedai neįeina į komplektą, juos reikia rinktis atskirai. Didžiausią dėmesį skirkite patogumui ir funkcionalumui. Lankstai ir rankenos gali būti gaminami iš įvairių medžiagų – chromo, nikelio, žalvario, plieno ir t. t. Konkretus pasirinkimas priklauso nuo gyvenamosios erdvės stiliaus.

Kokias duris labiausiai verta rinktis jums?

renkames durisDurų rinkoje kiekvieną savaitę atsiranda po gausybę naujų modelių, tad jeigu jau seniai darėte remontą namie arba tiesiog nusprendėte po ilgo laiko atnaujinti savo namų interjerą gražiomis, patogiomis ir stilingomis durimis, gali būtų sunku tinkamai išsirinkti. Su mumis sutiko pakalbėti vienas iš žinomų lietuviškų durų gamintojų atstovų apie šiuolaikines rinkos tendencijas. Be jokios abejonės, profesionalas taip pat patarė, kaip žmogui išsirinkti duris, kurios būtų tinkamiausios ir mažiausiai „kirstų“ per kišenę.

Pastaruoju metu populiarios durys iš kombinuotų medžiagų

Jau seniai praėjo tie laikai, kai buvo populiariausi plastikiniai durų gaminiai, taip pat praėjo ir šarvuotų (plieninių durų) bumas. Dabar itin madinga pirkti duris iš kombinuoto junginio. Kas tai tokio? Pavyzdžiui, stakta iš plastiko, faneros arba metalo, o štai durų varčia jau iš įvairių skirtingų medžiagų, kurios yra žinomos dėl labai gerų šilumos izoliacijos duomenų. Gamintojai dabar pasitelkia pačias aukščiausias technologijas, kad savo klientams galėtų pasiūlyti tai, ko jie visada trokšto – iš visų medžiagų išrenkamos tik pačios geriausios savybės ir bandoma atrasti tobula kombinacija.

Anksčiau galbūt tekdavo rinktis tarp geros šilumos izoliacijos ir estetinio vaizdo. Taip pat neretai tekdavo rinktis tarp ilgaamžiškumo ir patogumo. Dabar visa tai yra suderinama, negana to, visada galite pasirinkti iš kur kas daugiau apdailos medžiagų ir variantų nei taip buvo galima padaryti anksčiau.

Kalbant apie konkretaus tipo duris, pastebima, kad plastikinės durys jau išeina iš mados. Tai nėra todėl, kad kaina būtų nepalanki – net gi priešingai, šių durų kaina dabar dar labiau atpigo, tačiau dažniausiai vartotojai linkę nusipirkti truputį brangesnį, tačiau kokybiškesnį produktą. Kadangi plastikinių durų minusai yra aiškiai matomi, jas pakeičia durys, pagamintos iš kitų medžiagų. Visgi, gana stabiliai laikosi plieninių durų pardavimai – dėl saugumo ir lengvos priežiūros, šis durų tipas jau pastarąjį dešimtmetį yra ganėtinai populiarus ir nepanašu, kad artimiausiu metu ši tendencija keisis.

Kaip išsirinkti tinkamiausias duris?

Mūsų kalbintas durų produkcijos specialistas teigia, kad renkantis duris labai svarbu atsižvelgti į situaciją, pavyzdžiui, tai, kur gyvenate – jeigu gyvenate bute, tuomet specialistas jums rekomenduotų įsigyti seifo tipo arba plienines (šarvuotas) duris. Pagrindiniai argumentai – tokios durys gerai išsaugo šilumą ir yra labai saugios, tad sumažinsite įsibrovimų riziką iki minimumo. Plieniniai gaminiai taip pat puikiai izoliuoja garsą.

Jeigu lygintume privačių namų bei butų durų pasirinkimus, tai galėtume rasti vieną panašumą – šiais laikais populiariausios metalinės arba pusiau metalinės durys. Visgi, žmonės, kurie gyvena nuosavuose namuose turėtų susirūpinti tokių durų apdaila – labai svarbu, kad apdaila būtų atspari drėgmei. Be jokios abejonės, su tokia problema nesusidurs tie, kurie gyvenate bute, kadangi lauko durys yra laiptinėje.

Visgi, nors individualių namų durys turi šiek tiek aukštesnius reikalavimus dėl to, kad jų apdaila turi būti atspari drėgmei ir kitoms gamtos stichijoms, specialistas įvertino, jog šiuo metu rinkoje daugiau variantų turi individualių namų gyventojai, o ne butų. Tačiau, būtų gyventojai turi daugiau galimybių rinktis iš aliuminio bei klijuotos medienos gaminių – nustatyta, kad šių gaminių šilumos koeficientai yra didžiausi, kas reiškia, jog šiluma bus geriausiai izoliuota su būtent tokio tipo durimis.