Daugelis svajoja apie nuosavą būstą. Vieni renkasi triukšmingą miestą, pilną įvairiausių galimybių ir pasiūlymų. Tuo tarpu, kiti mieliau renkasi ramų priemiestį ar net atokų vienkiemį. Tiek vienas, tiek kitas variantas vilioja, tačiau kiekvienas renkasi tai, ko jam labiausiai reikia. Ir nors didmiesčiai vilioja spalvotomis vitrinomis, prekybos centrų ir darbų gausa, nemaža dalis jaunų šeimų dažniau renkasi gyvenimą kaime. Taigi, kokie yra gyvenimo kaime pliusai ir minusai? Pakalbėkime kiek plačiau…
Gyvenimas kaime = tyla ir ramybė
Paklausus, kaip įsivaizduojamas gyvenimas kaime, didžioji dalis atsakytų, kad jiems tai asocijuojasi su tyla ir ramybe. Jokio automobilių gaudesio, jokių spūsčių ar kamščių, tik tyli kaimynystė. Taip, kaimo vietovėse ar mažesniuose miesteliuose daug mažiau triukšmo, automobilių ir žmonių. Galima pailsėti nuo garsų ir mėgautis kitais, širdžiai mielesniais, garsais.
Nemaža dalis žmonių miestą išmaino į kaimą dėl gamtos. Gamta žmones traukia ir tuo, kad kasmet atbunda, o žemėje knibžda ne viena gyvybės forma. Žmogus yra tik viena gyvybės grandinės dalis, todėl artumas su gamta teikia pasitikėjimo savo jėgomis. O kur dar savas sodas, daržas ar nuosavas tvenkinys… Žmonėms patinka gyventi kaime, nes ten jie randa kur kas daugiau veiklos – gali tverti tvorą, statyti pirtį, genėti medžius, šienauti pievą, auginti daržoves ir t.t.
Yra ir minusų
Gyvenimo kaime, nuosavame name privalumai – erdvė, gamta, privatumas, turi ir savo kainą: tiek tiesioginę – namo išlaikymas yra kur kas brangesnis nei buto, tiek ir laiko atžvilgiu, nes norint palaikyti tvarką viduje ir lauke, reikia skirti nemažai laiko. Svarbu nepamiršti, kad namas reikalauja žymiai daugiau dėmesio negu butas, todėl, jei daug laiko praleidžiama darbe, jei yra didelis užimtumasverta pamąstyti, ar bus galimybė skirti laiko namų priežiūrai ir tvarkymui. O tvarkymo tikrai bus, vien jau todėl, kad namo plotas yra kur kas didesnis už buto, be to, čia vyksta dažnesnis judėjimas iš lauko į vidų, todėl ir purvo prisineša daugiau.
Kaime patogumais tenka pasirūpinti savarankiškai. Neretai mažesniuose miesteliuose nėra įrengti kanalizacijos ir vandentiekio tinklai, todėl tuo reikia pasirūpinti patiems. Buitinėms atliekoms tvarkyti būtini nuotekų valymo įrenginiai, šildymo sezonui būtina pasirūpinti malkomis bar kitu kuru.