Home » nuotekų valymo įrenginiai

Žyma: nuotekų valymo įrenginiai

Gyvenimas kaime tikroji komforto zona?

nuotekų valymo įrenginiaiDaugelis svajoja apie nuosavą būstą. Vieni renkasi triukšmingą miestą, pilną įvairiausių galimybių ir pasiūlymų. Tuo tarpu, kiti mieliau renkasi ramų priemiestį ar net atokų vienkiemį. Tiek vienas, tiek kitas variantas vilioja, tačiau kiekvienas renkasi tai, ko jam labiausiai reikia. Ir nors didmiesčiai vilioja spalvotomis vitrinomis, prekybos centrų ir darbų gausa, nemaža dalis jaunų šeimų dažniau renkasi gyvenimą kaime. Taigi, kokie yra gyvenimo kaime pliusai ir minusai? Pakalbėkime kiek plačiau…

Gyvenimas kaime = tyla ir ramybė

Paklausus, kaip įsivaizduojamas gyvenimas kaime, didžioji dalis atsakytų, kad jiems tai asocijuojasi su tyla ir ramybe. Jokio automobilių gaudesio, jokių spūsčių ar kamščių, tik tyli kaimynystė. Taip, kaimo vietovėse ar mažesniuose miesteliuose daug mažiau triukšmo, automobilių ir žmonių. Galima pailsėti nuo garsų ir mėgautis kitais, širdžiai mielesniais, garsais.

Nemaža dalis žmonių miestą išmaino į kaimą dėl gamtos. Gamta žmones traukia ir tuo, kad kasmet atbunda, o žemėje knibžda ne viena gyvybės forma. Žmogus yra tik viena gyvybės grandinės dalis, todėl artumas su gamta teikia pasitikėjimo savo jėgomis. O kur dar savas sodas, daržas ar nuosavas tvenkinys… Žmonėms patinka gyventi kaime, nes ten jie randa kur kas daugiau veiklos – gali tverti tvorą, statyti pirtį, genėti medžius, šienauti pievą, auginti daržoves ir t.t.

Yra ir minusų

Gyvenimo kaime, nuosavame name privalumai – erdvė, gamta, privatumas, turi ir savo kainą: tiek tiesioginę – namo išlaikymas yra kur kas brangesnis nei buto, tiek ir laiko atžvilgiu, nes norint palaikyti tvarką viduje ir lauke, reikia skirti nemažai laiko. Svarbu nepamiršti, kad namas reikalauja žymiai daugiau dėmesio negu butas, todėl, jei daug laiko praleidžiama darbe, jei yra didelis užimtumasverta pamąstyti, ar bus galimybė skirti laiko namų priežiūrai ir tvarkymui. O tvarkymo tikrai bus, vien jau todėl, kad namo plotas yra kur kas didesnis už buto, be to, čia vyksta dažnesnis judėjimas iš lauko į vidų, todėl ir purvo prisineša daugiau.

Kaime patogumais tenka pasirūpinti savarankiškai. Neretai mažesniuose miesteliuose nėra įrengti kanalizacijos ir vandentiekio tinklai, todėl tuo reikia pasirūpinti patiems. Buitinėms atliekoms tvarkyti būtini nuotekų valymo įrenginiai, šildymo sezonui būtina pasirūpinti malkomis bar kitu kuru.

PRIVATUS NAMAS AR SODAS – DIDELI PRIVALUMAI AR PAPILDOMOS BĖDOS?

Daugelis žmonių svajoja apie nuosavus namus. Suradus antrąją pusę ir sukūrus šeimą, antrasis etapas – būsto įsigijimas. Nors nemaža dalis jaunų šeimų renkasi gyvenimą mieste, nedideliame bute, kitiems mielesnis erdvus, nuosavas namas priemiestyje. Tiek pirmasis, tiek antrasis variantas turi savo privalumų ir trūkumų, tačiau pasirinkimą dažniausiai nulemia finansai ir ateities perspektyvos.

Nuosavo namo privalumai

Didelis kiemas, žalias sodas, garažas automobiliui – tai tik keletas privalumų gyvenant priemiestyje. Nuosavas namas atveria daug galimybių. Pirmiausia, tai didelis komfortas ir aukšta gyvenimo kokybė. Jūs turite teisę laisvai disponuoti savo nuosava erdve, nereikia taikstytis su senyvo amžiaus kaimynais ar nemaloniomis ,,tetutėmis‘‘, kurioms garsus televizoriaus žiūrėjimas vakarais sukelia galvos skausmus. Kitaip sakant – mano namai – mano tvirtovė!Turint nuosavą namą žmogus tampa nevaržomas, kiekvieną rytą terasoje gali mėgautis rytine kava rengti pobūvius su firminiais keptais kepsniais savo kieme ir dėl to neteks klausytis kaimynų pykčių. Kiemą galite išpuošti taip kaip širdis geidžia, įsirengti baseiną, susikurti alpinariumus. Svarbiausia, nebereikia sukti galvos kur pastatyti mašiną. O kur toks privalumas kaip šviežias oras, žinoma, jei namas pastatytas toliau nuo judrių gatvių.

Privatus namas leidžia kontroliuoti išlaidas. Pavyzdžiui, šildymas – galite įsirengti tokią šildymo sistemą, kuri labiausiai patenkins jūsų poreikius. Tuo tarpu gyvenant daugiabutyje, esate apribotas, ir priklausote nuo šilumos tiekėjo malonės. Nuosavas kiemas, didelis sodas gali atverti didesnes laisvalaikio perspektyvas: galima įsirengti pirtį, žaidimo ir sporto aikšteles.

Privataus namo iššūkiai

Dideli ir erdvūs namai tikrai puikus dalykas, tačiau jų priežiūra ir įrengimas kainuoja ne tik didelius finansinius, bet ir žmogiškuosius kaštus. Prieš įsigyjant nuosavą būstą reikėtų apgalvoti keletą svarbių dalykų. Pirmiausia, kaip tvarkysite buitines atliekas, ar kanalizacija ir vandentiekis bus pajungtas į bendrą miestelio ar gyvenvietės sistemą? Individualaus namo arba jų kvartalo statytojas turi spręsti , kur nuvesti buitines nuotekas iš statomo gyvenamojo būsto. Tik nedaugelis gyventojų turi galimybę prisijungti prie įrengtų kanalizacijos tinklų. Daugeliu atvejų tenka ieškoti kitos išeities, nes miestų ir gyvenviečių kanalizacijos sistemos yra menkai išvystytos. Taigi, vienintelė išeitis – valymo įrenginiai. Buitinių nuotekų valymo įrenginiai yra skirti buitinių ir artimų joms savo kokybine sudėtimi gamybinių nuotekų valymui iš objektų, kur neįmanoma jų prijungti prie miesto centralizuotų kanalizacijos tinklų, arba kur tokio tinklo pastatymas būtų neįmanomas finansiškai ar techniškai.Biologinio buitinių nuotekų valymo įrenginiuose išvalytos nuotekos gali būti šalinamos tiesiai į aplinką, nedarant jokios žalos ekologijai, taip pat galima nuvesti į pakelės, melioracijos griovius bei kitus atvirus pratekančius vandens telkinius. Taigi, jūs tausojate gamtą ir savo gyvenamą aplinką.

Dar vienas iššūkis norint gyventi nuosavame name – laikas. Didelį kiemą, sodą ar daržą būtina prižiūrėti, o tam reikia nemažai laiko. Jei esate darboholikas, nuolat keliaujate ar dirbate naktimis, nuosavas namas gali tapti tikru galvos skausmu.

Nori išsaugoti gamtą – pradėk nuo savęs!

Apie planetos ateities perspektyvas kalbama daug ir dažnai. Vieni daugiau dėmesio skiria procesams, vykstantiems žemės gelmėse – kiti išoriniams veiksniams. Tačiau, visi sutinka, kad norint išsaugoti planetą reikia visų, joje gyvenančių, žmonių pastangų. Ne vienam gali kilti klausimas, kaip aš paprastas žmogelis galiu išsaugoti planetą? Ogi labai paprastai – kiekvienas atskiras individas sudaro milžinišką sistemą, kuri gali gelbėti arba žaloti aplinką, kurioje gyvename. Tereikia pasirinkti teisingą kelią.

Aplinkos taršos mažinimas ir atliekų rūšiavimas

Šiomis dienomis daugiausiai diskusijų sulaukianti problema – ekologinė aplinkos būklė ir ateities perspektyvos. Gamtinė planetos pusiausvyra sutrikdyta ir pažeista. Žmogus sukūrė masinę gamybos pramonę, kuri kas dieną vis labiau plečiasi ir, tuo pačiu metu, didina aplinkos taršą. Didžiausią pavojų planetai kelia oro ir vandens tarša, automobilių transportas, pramoninės įmonės, nerūšiuojamos atliekos.

Sureguliuoti oro taršos ir gamybos įmonių išmetamųjų medžiagų kiekį suvaldyti kiek sudėtingiau. Su šia problema kovojama institucijų ir atsakingų organizacijų lygiu. Ekologinėms problemoms spręsti pasirašomi įvairūs susitarimai, paktai ir sutartys, kurių privalo laikytis kiekviena šalis.

Paprastesnis būdas kovoti su aplinkos tarša – atliekų rūšiavimas. Šį darbą gali ir netgi privalo atlikti kiekvienas pasaulio gyventojas, norintis išsaugoti švarią ir gražią aplinką. Šiukšlių rūšiavimas nėra sudėtingas procesas, tereikia tinkamai sandėliuoti atliekas ir jas išmesti į konkrečioms atliekoms skirtus konteinerius. Išskiriamos keturios pagrindinės atliekų grupės: popierius, plastikas, stiklas ir buitinės atliekos. Tam, kad rūšiuoti atliekas būtų lengviau, konteineriai pažymėti atskiromis spalvomis. Mėlynas konteineris, skirtas popieriaus atliekoms. Čia reikia mesti įvairiausias popierines atliekas. Žalios spalvos konteineris yra skirtas stiklui, taigi čia sandėliuojamos tik stiklas. Ir galiausiai mėlynas konteineris, į kurį metamas plastikas. Namuose susikaupusias šiukšles galima rūšiuoti tiek namuose, tiek ir atvykus prie konteinerio. Svarbiausia, kad tai būtų atlikta teisingai.

Dar vienas svarbus aplinkos taršos ribojimo metodas – buitinių nuotekų valymo įrenginiai. Nuotekų valymas, tai procesas, skirtas nuotekose esančių teršalų pašalinimui-perdirbimui. Jį sudaro fiziniai, cheminiai ir biologiniai procesai, kurių metu iš nuotekų šalinami organiniai teršalai, skendinčiosios medžiagos ir kiti teršalai. Taigi, įsirengdami nuotekų valymo įrenginius prisidedate prie aplinkos taršos mažinimo.