Home » PRIVATUS NAMAS AR SODAS – DIDELI PRIVALUMAI AR PAPILDOMOS BĖDOS?

PRIVATUS NAMAS AR SODAS – DIDELI PRIVALUMAI AR PAPILDOMOS BĖDOS?

Daugelis žmonių svajoja apie nuosavus namus. Suradus antrąją pusę ir sukūrus šeimą, antrasis etapas – būsto įsigijimas. Nors nemaža dalis jaunų šeimų renkasi gyvenimą mieste, nedideliame bute, kitiems mielesnis erdvus, nuosavas namas priemiestyje. Tiek pirmasis, tiek antrasis variantas turi savo privalumų ir trūkumų, tačiau pasirinkimą dažniausiai nulemia finansai ir ateities perspektyvos.

Nuosavo namo privalumai

Didelis kiemas, žalias sodas, garažas automobiliui – tai tik keletas privalumų gyvenant priemiestyje. Nuosavas namas atveria daug galimybių. Pirmiausia, tai didelis komfortas ir aukšta gyvenimo kokybė. Jūs turite teisę laisvai disponuoti savo nuosava erdve, nereikia taikstytis su senyvo amžiaus kaimynais ar nemaloniomis ,,tetutėmis‘‘, kurioms garsus televizoriaus žiūrėjimas vakarais sukelia galvos skausmus. Kitaip sakant – mano namai – mano tvirtovė!Turint nuosavą namą žmogus tampa nevaržomas, kiekvieną rytą terasoje gali mėgautis rytine kava rengti pobūvius su firminiais keptais kepsniais savo kieme ir dėl to neteks klausytis kaimynų pykčių. Kiemą galite išpuošti taip kaip širdis geidžia, įsirengti baseiną, susikurti alpinariumus. Svarbiausia, nebereikia sukti galvos kur pastatyti mašiną. O kur toks privalumas kaip šviežias oras, žinoma, jei namas pastatytas toliau nuo judrių gatvių.

Privatus namas leidžia kontroliuoti išlaidas. Pavyzdžiui, šildymas – galite įsirengti tokią šildymo sistemą, kuri labiausiai patenkins jūsų poreikius. Tuo tarpu gyvenant daugiabutyje, esate apribotas, ir priklausote nuo šilumos tiekėjo malonės. Nuosavas kiemas, didelis sodas gali atverti didesnes laisvalaikio perspektyvas: galima įsirengti pirtį, žaidimo ir sporto aikšteles.

Privataus namo iššūkiai

Dideli ir erdvūs namai tikrai puikus dalykas, tačiau jų priežiūra ir įrengimas kainuoja ne tik didelius finansinius, bet ir žmogiškuosius kaštus. Prieš įsigyjant nuosavą būstą reikėtų apgalvoti keletą svarbių dalykų. Pirmiausia, kaip tvarkysite buitines atliekas, ar kanalizacija ir vandentiekis bus pajungtas į bendrą miestelio ar gyvenvietės sistemą? Individualaus namo arba jų kvartalo statytojas turi spręsti , kur nuvesti buitines nuotekas iš statomo gyvenamojo būsto. Tik nedaugelis gyventojų turi galimybę prisijungti prie įrengtų kanalizacijos tinklų. Daugeliu atvejų tenka ieškoti kitos išeities, nes miestų ir gyvenviečių kanalizacijos sistemos yra menkai išvystytos. Taigi, vienintelė išeitis – valymo įrenginiai. Buitinių nuotekų valymo įrenginiai yra skirti buitinių ir artimų joms savo kokybine sudėtimi gamybinių nuotekų valymui iš objektų, kur neįmanoma jų prijungti prie miesto centralizuotų kanalizacijos tinklų, arba kur tokio tinklo pastatymas būtų neįmanomas finansiškai ar techniškai.Biologinio buitinių nuotekų valymo įrenginiuose išvalytos nuotekos gali būti šalinamos tiesiai į aplinką, nedarant jokios žalos ekologijai, taip pat galima nuvesti į pakelės, melioracijos griovius bei kitus atvirus pratekančius vandens telkinius. Taigi, jūs tausojate gamtą ir savo gyvenamą aplinką.

Dar vienas iššūkis norint gyventi nuosavame name – laikas. Didelį kiemą, sodą ar daržą būtina prižiūrėti, o tam reikia nemažai laiko. Jei esate darboholikas, nuolat keliaujate ar dirbate naktimis, nuosavas namas gali tapti tikru galvos skausmu.