Kai kurios paslaugos ir produktai reklamuojami kaip itin pigūs, labai draugiški vartotojo kišenei, nesistengiantys agresyviai ištuštinti piniginės. Kiti dalykai kaip tik siejami su prestižu, žmonės linkę mokėti daugiau. Tad kyla įdomus klausimas – o kaipgi paskolų sektorius? Ar pigi paskola tikrai verta jūsų dėmesio, o gal vis dėlto reikėtų dairytis į brangesnius variantus? Persikelkime viena eilute žemiau ir pradėkime ieškoti atsakymo.
Kaip galima apibrėžti pigią paskolą? Kas tai per dalykas? Ko gero, tiksliausias apibūdinimas – mažos palūkanos. Jei sekate reklamas, tai turbūt girdėjote, kad palūkanų dydis yra viena iš eskaluojamų temų. Bandoma įtikti vartotojams, tad galvojama, kaipgi viską taip sudėlioti, kad tie vartotojai susidomėtų.
Šiaip jau yra ne vienas kriterijus, kuriuo vadovaujantis galima nuspręsti, ar vadinamoji pigi paskola verta jūsų dėmesio, ar ne.
Ar palūkanos tikrai optimalios? Atsakymas į šį klausimą turėtų padėti apsispręsti, ar skolintis verta, ar visgi nelabai. Kaip apskaičiuoti? Gera priemonė – palūkanų skaičiuoklė. Jeigu paskolų įmonės interneto svetainėje ši funkcija pateikiama, galite ja pasinaudoti. Paprastai skaičiuoklės lengvai suprantamos, nereikia eikvoti laiko – pora minučių ir išsiaiškinama, kokia tikroji situacija.
Kokią sumą galima pasiskolinti? Jei jums reikia 10 tūkst. eurų, bet gaunate siūlymą pasiskolinti 7 tūkst., turbūt ieškosite kitur. Bet jeigu vietoj 10 tūkst. esate skatinami imti 15, verčiau likti susikoncentravus į pirminį savo norą – į 10 tūkst. eurų. Juk tarp 10 ir 15 tūkst. yra nemažas skirtumas. Nuo didesnės sumos ir palūkanų susikaupia daugiau.
Verta atsižvelgti ne tik į pagrindinius skaičius, bet ir į tolesnius su paskola susijusius procesus. Kokie administravimo reikalai? Kokia įmokų mokėjimo tvarka. Visa tai turi nemažai įtakos bendrai situacijai. Kuo geriau išklausinėsite, tuo aiškiau viskas bus. Katės maiše nenori niekas, bet kartais į kokį nors klausimą nekreipiama dėmesio – ir tada vis tiek gaunama katė maiše…
Ar pigi paskola tikrai yra pigi, gali atsakyti ekonomistai. Bet net ir tais atvejais, kai skolinasi ne ekonomikos specialistai, bandoma apskaičiuoti, ar sprendimas finansiškai bus naudingas. Kai kurie atsakymai netgi nereikalauja išskirtinių matematinių įgūdžių. Štai apsilankius interneto svetainėje jau pavyksta susidaryti tam tikrą įspūdį. Akivaizdu, kad toks pasiūlymas kaip „tejkemos gereusios paskolos“ nei kiek nesužavės ir privers kuo greičiau užverti puslapį. Tokie nemandagūs siūlymai kaip „jei neimsi paskolos, būsi kvailas“ taip pat nieko gero nežada.
Pratęsiant kalbą apie interneto svetainėje pristatomas paslaugas reikėtų paminėti ir patogumo aspektą. Jei svetainės dizainas estetiškas ir patogus, vadinasi, nepagailėta laiko ir pinigų, sistema orientuota į klientą. O jei tvyro chaosas, tai nei aišku, nei patrauklu.
Žinote, ką dar būtina aptarti? Kažin ar atspėsite… Ogi pigias paskolas teikiančių įmonių atsakingumą. Įprasta teigti, kad atsakingi turi būti vartotojai. Ir tai tiesa. Tačiau visą paslaugos rimtumą reprezentuoja paties paslaugos teikėjo atsakomybės jausmas. Net jeigu ir labai skatinama imti paskolą, tai neturėtų būti beatodairiškas bandymas įtikinti. Klientų mokumas prieš suteikiant paskolą tikrinamas ne šiaip sau.