Home » Nebijokite mokesčių inspektorių – niekas nesikeičia

Nebijokite mokesčių inspektorių – niekas nesikeičia

greitieji kreditaiNeseniai valstybinė mokesčių inspekcija paskelbė, jog nuo šiol kiekvienais metais informacija apie banko sąskaitoje esančius piniginius likučius jie sužinos iš bankų. Bankai paskutinę metų dieną privalės siųsti ataskaitas mokesčių inspekcijai, o tose ataskaitose privalės nurodyti koks yra asmenų pajamų likutis. Tai liečia visus fizinius asmenis. Nesvarbu a per tą laiką buvo imami kokie ilgalaikiai kreditai ar šiaip gavote kažkokių papildomų pajamų – mokesčių inspekcija viską patikrins. Šis pranešimas kaip reikiant užrūstino daugumą piliečių, tačiau tokia reakcija kilo labiausiai dėl žinomų žmonių pasisakymų, kurie tam tikra prasme – nelogiški. Jokiu būdu nereikėtų nerimauti tiems, kurie pajamas gauna sąžiningai – jų į mokestinius patikrinimus niekas nekvies.

Labai daug nepasitenkinimo kilo ir todėl, kad kai kurie asmenys stipriai išreiškė nepasitenkinimą dėl to, kad asmuo praranda privatumą. Tačiau, reikėtų pastebėti, kad po šio VMI pareiškimo, niekas nesikeičia – viskas lieka taip pat kaip ir buvę. Mokesčių inspektoriai dar prieš šią tvarką prieidavo prie duomenų. Paprasčiausiai, kiekvienais metais yra pateikiamos pajamų mokesčio deklaracijos, todėl mokesčių inspekcija ir seniau gaudavo visą svarbiausią informaciją. Tai galioja ir dabar, tik inspektoriams dabar bus lengviau susekti ir sutikrinti duomenis. Tikėtina, kad šešėlinė rinka kaip reikiant susitrauks. Būtina pabrėžti, kad tie duomenys, kurie anksčiau buvo matomi mokesčių inspekcijai – niekuo nesiskiria.

Jeigu jūs dirbate pagal darbo sutartį, tai ir anksčiau jūsų duomenys buvo prieinami, o tiksliau – jūs ir jūsų darbdavys patys tuos duomenis pateikdavote. Aiškiau kalbant, kiekvienais metais įmonės privalo mokesčių inspekcijai pranešti kokiems fiziniams asmenims buvo pervesti pinigai ir už ką. Jūs tiesiog patvirtindavote deklaraciją, kurioje matydavote ir pažymas. Pažymose nurodyta kokios įmonės informavo mokesčių inspekciją dėl pinigų pervedimų.

Kas liečia įprastą išlaidavimą, tai čia nereikėtų nerimauti ir tiems, kurie naudojasi kažkokiomis paslaugomis ar gauna pajamas iš artimų žmonių. Mokestinio tyrimo metu, jeigu jis įvyktų, asmuo daug laiko nesugaištų, nes pirmiausia mokesčių inspektoriai kreipsis į pinigus pervedusius asmenis, jog šie paaiškintų už ką jums pervedė juos. Tas pats taikoma ir tuomet kai yra imami greitieji kreditai – bendrovės pačios informuos, kad buvo suteikta paskola.

Parašykite komentarą