Home » Santechnika – kas užtikrins jos ilgaamžiškumą?

Santechnika – kas užtikrins jos ilgaamžiškumą?

santechnikaSantechnikos darbai reikalauja patirties ir žinių, todėl, siekdami maksimalaus rezultato, turėtumėte samdyti profesionalius meistrus, kurie pasirūpins santechnika jūsų namuose, parinks tinkamiausią įrangą ir atliks visus jos montavimo darbus. Praktika rodo, kad savarankiškai atliekami santechnikos darbai paprastai reikalauja itin didelių investicijų ateityje – net ir menkiausia klaida gali tapti didelių avarijų priežastimi, be to, nepamirškite, kad galite aplieti ne tik savo, bet ir kaimynų namus.

Įrengiant statinio santechniką, būtina užtikrinti, kad vanduo pasieks visus vandens ėmimo taškus. Šiame etape reikia racionaliai įvertinti slėgį, debitą, statinio paskirtį ir naudojamo vandens savybes. Ekspertai primena, kad santechnika nemėgsta klaidų, t. y. vandentiekio sistemoje vanduo negali užsistovėti, be to, reikia pasirūpinti, kad būtų išvengta oro kamščių. Šiame etape būtina užtikrinti, kad, reikalui esant, iš tam tikrų santechnikos ruožų būtų galima išleisti visą vandenį. Profesionalus santechnikas įrengs vandentiekį taip, kad visa naudojama įranga būtų lengvai prieinama ir neapsunkintų eksploatacinių veiksmų.

Siekiant pasirūpinti santechnikos ilgaamžiškumu, būtina investuoti į vamzdžius ir santechnikos jungtis. Šios turėtų tarnauti bent 50 metų. Šiame etape racionaliai pagrįstus sprendimus padės priimti tik ilgametę darbo patirtį turintis santechnikas. Be to, geras specialistas padės sutaupyti ir patars, kur pirkti pasirinktą įrangą. Praktika rodo, kad viena dažniausių klaidų – santechnikos dalių ir jungčių pirkimas iš nežinomo gamintojo, nepasitarus su profesionalu. Nors tokiu atveju pavyksta sutaupyti, tačiau namuose montuojama prastos kokybės įranga vėliau pareikalauja kur kas didesnių investicijų, skirtų būsto ir santechnikos sistemos remontui.

Kokybiška ir ilgaamžė santechnika neatsiejama nuo tinkamos įrangos pasirinkimo ir tikslingo jos montavimo. Bene daugiausiai klausimų kelia vonios kambario santechnika ir jos parinkimas. Vienas svarbiausių darbų – plautuvės paieška ir jos montavimas. Rinkdamiesi plautuvę, racionaliai įvertinkite jos išmatavimus. Be to, pagalvokite, kokiu būdu plautuvė bus pritvirtinta. Minėtoji įranga gali būti montuojama viena, su spintele arba lentyna. Tvirtinant labai svarbu parinkti kokybiškus ir patikimus laikiklius, kadangi per silpni laikikliai plautuvės gali paprasčiausiai neišlaikyti. Siekiant apsisaugoti nuo skilinėjimų ir tarpų, rekomenduojama naudoti silikoną ir gumines tarpines. Ypatingo dėmesio reikalauja dušo įrengimas. Prieš priimant sprendimą, būtina racionaliai įvertinti patalpos drėgmės izoliaciją. Specialistai primena – jei patalpa nėra tinkamai paruošta, tuomet montuojami dušai su padėklu. Siekiant išvengti drėgmės pertekliaus, vonios kambarys turi būti reguliariai ir efektyviai vėdinamas. Šiam tikslui paprastai naudojami aukštos kokybės ištraukiamieji ventiliatoriai.

Parašykite komentarą