Home » Koks turi būti maistas katėms, turinčioms virškinimo sutrikimus?

Nature's Variety sausas maistas katėms

Koks turi būti maistas katėms, turinčioms virškinimo sutrikimus?

Pagrindinė šeimininko užduotis – parinkti tinkamiausią ėdalo, tokio kaip Nature’s Variety sausas maistas katėms variantą jautraus virškinimo katėms. Tai padaryti ne visada taip paprasta, kaip atrodo. Esant menkiausiai klaidai, gyvūnas užkietėja, viduriuoja, vemia; galimas bendros savijautos pablogėjimas, išvaizda, komplikacijų atsiradimas iš šlapimo sistemos. Kai kuriais atvejais netinkama mityba gali būti viena iš mirties priežasčių.

Kiekvienas augintinis turi savo skonį, fiziologiją. Renkantis maistą katei reikia atsižvelgti į šias ir kitas savybes. Svarbu mokėti atskirti apsinuodijimą maistu nuo maisto netoleravimo. Geriausias pasirinkimas yra susisiekti su veterinarijos gydytoju, kuris gali tiksliai patvirtinti arba paneigti virškinimo problemas.

Tinkamo maisto savybės

Skirtingai nuo įprastos dietos, kačių dietiniame maiste yra specialių komponentų, skirtų pašalinti iškilusią problemą. Kaip ir įprastas maistas, jautriai virškinamiems gyvūnams skirtos dietos yra sausos ir šlapios, tačiau turi savo ypatybes:

Sausas ėdalas

Esant virškinimo trakto veiklos problemoms, tankių tekstūrų virškinimas yra sunkesnis, tačiau gyvūnui ir toliau reikia griežti dantis ir išlaikyti mitybos pusiausvyrą.

Dėl šios priežasties dietinis sausas maistas katėms gaminamas taip, kad skrandyje greičiau suminkštėtų (dėl granulių jis gerokai mažesnis, sudėtis lengvai virškinama). Tokia dieta prisotinta dideliu kiekiu baltymų, skaidulų, vitaminų, o kai kuriais atvejais ir vaistų, gerinančių virškinimo procesą.

Šlapias maistas

Šiuose maisto produktuose yra daug vandens, reikalingo virškinimo problemų turinčiam gyvūnui. Be vandens balanso papildymo, šio tipo maistas yra skirtas prisotinti organizmą naudingais mikroelementais. Šlapias kačių maistas gali būti sudarytas iš dietinės mėsos, minkštų subproduktų, medicininių papildų (veikia kaip žmonių maisto papildai). Pagaminta pastų ir maišelių pavidalu (paketėliuose).

Dietinio maisto norma katei apskaičiuojama atsižvelgiant į jos amžių, svorį, aktyvumo laipsnį ir veislę. Patogu naudoti lentelę, kurią gamintojas deda ant pakuotės – joje nurodomas dienos porcijos svoris. Savininkas turi padalyti nurodytą skaičių iš priėmimų skaičiaus.

Kačių šėrimas tik sausu arba tik šlapiu maistu vyksta skirtingais tempais. Jei vartojama abiejų rūšių dieta, geriausia pasiteirauti pas veterinarą, ar teisingai apskaičiuota paros norma. Aktyviems augintiniams dienos dalis padidinama 10-20%; gyvūnai, kenčiantys nuo antsvorio, priešingai, šeriami šiek tiek mažiau.

Patarimai kaip išsiaškinti ar katė turi problemą

Jautrų katės skrandį gali sukelti daug dalykų, pavyzdžiui, alergija tam tikroms maisto sudedamosioms dalims ar fermentų trūkumas virškinimo sistemoje. Katėms su jautriu skrandžiu dažniausiai pasireiškia tokie simptomai kaip vėmimas, viduriavimas ir svorio mažėjimas.

Jei pastebėjote bet kurį iš šių simptomų savo augintiniui, pasitarkite su veterinarijos gydytoju, kas juos gali sukelti ir kaip galite padėti jiems vėl jaustis geriau. Jei jums įdomu, kaip sužinoti, ar jūsų katės skrandis jautrus, štai keli patarimai, kurie jums padės.

  • Jūsų katės skrandis gali būti jautrus, jei ji vemia, viduriuoja ar turi kitų virškinimo trakto sutrikimų požymių, pvz., netenka svorio.
  • Jei jūsų katė vemia ar viduriuoja, svarbu atmesti visas kitas sveikatos sąlygas, kurios gali sukelti šiuos simptomus. Veterinarijos gydytojas taip pat norės patikrinti, ar nėra parazitų ir kitų galimų virškinimo trakto sutrikimų priežasčių.
  • Įsitikinkite, kad jūsų katės racione yra pakankamai baltymų. Katėms reikia ne mažiau kaip 26% baltymų. Todėl, jei jūsų kačiukas valgo maistą, kuriame nėra pakankamai gyvulinių baltymų, jis gali jaustis blogai.
  • Taip pat turėtumėte atsižvelgti į tai, kad katėms, kurių skrandis jautrus, gali prireikti specialaus, lengviau virškinamo maisto arba šlapio, o ne sauso maisto, nes sausas kačių maistas gali sukelti vidurių užkietėjimą, dėl kurio gali atsirasti jautrus skrandis.
  • Jei įtariate, kad jūsų katės skrandis jautrus, turėtumėte pasikalbėti su veterinarijos gydytoju. Jie galės rekomenduoti jūsų augintiniui tinkamiausią gydymo kursą.

Šaltinis: dokrinesa.lt