Yra daugybė patarimų, kada ir kodėl turėtumėte naudoti žiemines padangas. Dauguma jų yra teisingi: jos gali būti labai naudingos esant slidžioms sąlygoms, o kai kuriose šalyse jos yra privalomos nuo spalio iki balandžio, nebent vairuojate automobilį su visomis sezoninėmis padangomis. Tačiau ne visi žino visą informaciją. Yra daug painiavos dėl to, kas yra geros žieminės padangos, kiek jos turėtų kainuoti, kur jas pirkti ir net kurios tinka jūsų automobiliui… Norėdami gauti teisingos informacijos, kalbėjomės su pirmaujančių prekių ženklų, įskaitant NEXEN, Hankook, VENDETTA ir Yokohama, atstovais. Tačiau prieš pradėdami nagrinėti jų informaciją, norime pasidalyti šiais svarbiausiais patarimais visiems, kurie galvoja apie investiciją į žieminių protektorių komplektą…
Nesileiskite į kompromisus dėl kokybės, nesvarbu, kokią kainą mokate
Žieminės padangos yra investicija. Su žieminių padangų komplektu galite tikėtis nuvažiuoti 2-4 kartus daugiau kilometrų nei su visasezoninių padangų komplektu, taigi, jei per metus nuvažiuojate 5000 kilometrų (vidutiniškai Europoje), su žieminėmis padangomis galite sutaupyti apie 1400 eurų per metus. Jūsų automobilio valdymas ir saugumas taip pat yra pavojuje, todėl būtinai įsigykite geros kokybės žiemines padangas, net jei už jas teks mokėti šiek tiek daugiau. Nėra prasmės sutaupyti šiek tiek pinigų, tačiau daryti kompromisą dėl saugumo ir kokybės. Jei norite būti saugūs, pirkite firmines žiemines padangas, kurių gamintojo rekomenduojamas patvarumo laikotarpis (MRD). MRD – tai gamintojų nurodytas laikotarpis, per kurį galima tikėtis, kad jų gaminiai veiks saugiai ir taip, kaip numatyta. Atminkite, kad nesvarbu, kokios geros būtų jūsų žieminės padangos, jos netarnaus taip ilgai kaip visasezonės padangos, todėl jei nusprendėte pratęsti vasarinių padangų tarnavimo laiką važinėdami su jomis žiemą, nesitikėkite, kad jos tarnaus visą žiemą.
Kuris prekės ženklas geriausias?
Nė vienas prekės ženklas nėra geriausias visoms sąlygoms ir visiems vairuotojams. Jei ieškote geriausių žieminių padangų savo automobiliui, turite atsižvelgti į keletą veiksnių: savo vairavimo sąlygas, automobilio dydį ir į tai, kokių dydžių padangų galima įsigyti. Pavyzdžiui, jei turite vidutinio dydžio šeimos automobilį, galite rinktis Hankook W301 arba VENDETTA VI-CON. Jei pageidaujate sportiškesnio važiavimo, tinkamas pasirinkimas galėtų būti NEXEN WINTER iG-2. Nusprendę, kokį prekės ženklą ir modelį pirkti, turėtumėte nepamiršti, kad ne visos žieminės padangos yra vienodos. Artėja šaltasis sezonas: kaip pasirinkti tinkamas padangas automobiliui? Nors pigesnės žieminės padangos gali būti geras pasirinkimas kaip antrasis jūsų automobilio komplektas, jos tikriausiai nebus tokios patvarios kaip brangesnės. Jei norite gauti geriausią žieminių padangų kokybę, turėtumėte pirkti aukščiausios kokybės padangas, net jei jos kainuoja brangiau.
Kada turėtumėte pirkti žiemines padangas?
Tai sudėtingas klausimas. Trumpas atsakymas: kuo greičiau. Tačiau tai nėra labai naudingas patarimas, ar ne? Daugelyje šalių žiemines padangas privalote naudoti nuo tam tikros datos (paprastai nuo spalio mėn.), o važinėti su jomis turite iki tam tikros datos (paprastai iki balandžio mėn.). Jei gyvenate šalyje, kurioje nėra jokių konkrečių taisyklių dėl žieminių padangų, geriausia jas naudoti visus metus. Goodyear Tire and Rubber Company Žieminės padangos pagamintos taip, kad esant žemai temperatūrai ir ant slidžios dangos veiktų geriau nei visasezonės padangos, todėl, jei savo automobilyje neturite žieminių padangų, o jūsų vietovėje kyla sniego audros, jos gali išgelbėti jūsų gyvybę.
Kaip sužinoti, ar jūsų padangos nebetinkamos naudoti?
Tai sudėtingas klausimas. Sąžiningas atsakymas yra toks, kad tiksliai nesužinosite, kada jūsų vasarinės padangos tampa nesaugios važiuoti. Tačiau yra keletas požymių, kuriais galite vadovautis. Tarkime, turite dvejų metų senumo vasarinių padangų komplektą. Idealus vasarinių padangų tarnavimo laikas yra 6 metai, tačiau paprastai jos pradeda prarasti savo savybes po 3 metų. Jei turite 3 metų ar senesnes vasarines padangas, turėtumėte stebėti jų protektorių. Pastebėję bet kokių nusidėvėjimo požymių (mažų griovelių gumoje), turėtumėte kuo greičiau pakeisti padangas. Susidėvėjusi padanga neužtikrina pakankamo sukibimo su šlapia ar sausa danga ir yra nesaugi. Padangos Šiauliuose ir padangos Panevėžyje už labai gerą kainą.
Kaip sužinoti, kurios žieminės padangos yra geros kokybės?
Padangos pagal automobilį ir eksperto patarimai. Geriausias būdas sužinoti, ar žieminių padangų komplektas vertas jūsų pinigų, yra skaityti atsiliepimus internete ir žurnaluose. Taip pat galite patikrinti gamintojo rekomenduojamą patvarumo laikotarpį (MRD – Manufacturers’ Recommended Durability Period), kuris nurodo, kiek kilometrų galite nuvažiuoti su tomis padangomis. Žieminių padangų komplekto MRD visada viršija kilometrų, kuriuos galite nuvažiuoti su visasezoninėmis padangomis, skaičių, todėl jei paskaičiuosite, žinosite, kiek laiko jos tarnaus. Taip pat galite patikrinti žymėjimus ant šoninės padangos Kaune sienelės. Ant jų bus užrašas M+S (Mud and Snow) arba MS (Mud and Snow), o tai reiškia, kad tai žieminės padangos.
Išvada
Žieminės padangos sukurtos taip, kad geriau veiktų esant žemai temperatūrai ir ant slidžios dangos, todėl jei savo automobilyje neturite žieminių padangų, o jūsų vietovėje siaučia sniego audros, jos gali išgelbėti jūsų gyvybę. Jei tenka važiuoti snieguotomis ar apledėjusiomis sąlygomis, turėtumėte naudoti žiemines padangas. Jos turi mažesnį sukibimą nei vasarinės padangos, tačiau būtent to tokiomis aplinkybėmis ir norite: norite sumažinti slydimo ir slydimo riziką. Jei tenka važinėti šaltyje ištisus metus, geriausia automobilyje laikyti žiemines padangas. Atminkite, kad ne visos žieminės padangos Klaipėdoje yra vienodos ir ne visos yra vertos jūsų pinigų. Nesileiskite į kompromisus dėl kokybės, nesvarbu, kokią kainą mokate. Jei įsigysite geros kokybės žiemines padangas, gausite keletą privalumų: ilgainiui sutaupysite pinigų, prailginsite savo visasezoninių padangų tarnavimo laiką ir važiuosite saugiau. Formulės 1 padangos – kiek jos kainuoja?