Home » Vartai jūsų namams: kokius pasirinkti?

Vartai jūsų namams: kokius pasirinkti?

vartaiKiemo vartai – viena iš svarbiausių namų detalių. Vartai atlieka ne tik dekoro funkciją, bet pirmiausia yra privatumo ir saugumo garantas. Tam, kad vartai puikiai atliktų savo funkcijas jie turi būti pagaminti iš tikrai kokybiškų, tvirtų medžiagų ir saugoti tiek jūsų turtą, tiek jus pačius. Sumaniai pasirinkus medžiagas ir stilių, vartai ne tik saugos, bet ir puoš jūsų namus.

Šiomis dienomis, kai gamybos technologijos stipriai pažengusios, vartai pasižymi didele įvairove. Pagal estetinę išvaizdą vartai gali būti: aklini, ažūriniai, kombinuotieji. Taip pat vartai gali būti: varstomi, stumdomi, pakeliami ir automatiniai. Varstomi kiemo vartai būna dvipusiai ir vienpusiai. Renkantis tokio tipo vartus reikia nepamiršti išsiaiškinti, koks yra varstymo spindulys. Paprastai tai reguliuojama vyrių pagalba. Dvipusių vartų montavimas yra kiek sudėtingesnis, nes reikia suderinti dvi dalis. Stumdomi vartai praktiškas pasirinkimas ten, kur nėra pakankamai daug erdvės. Stumdymo mechanizmas leidžia taupyti erdvę. Tokie vartai dažniausiai būna montuojami ant ratukų. Pakeliami vartai dažniausiai naudojami garažuose ar pramoniniuose pastatuose. Tuo tarpu, automatinius vartus dažniausiai galima matyti pramonių objektų, sandėlių ir panašių teritorijų aptvėrimo sistemose. Jie statomi ten, kur reikalinga griežtesnė praėjimo kontrolė.

Renkantis vartus yra svarbios ir tokios charakteristikos, kaip kokybė, funkcionalumas, ilgaamžiškumas. Kiemo ar garažo vartai yra pakankamai brangus pirkinys, reikalaujantis nemažų investicijų. Todėl perkant vartus reikėtų įsitikinti, kad vartai yra pagaminti iš kokybiškų, tvirtų, praktiškų medžiagų, yra atsparūs nepalankioms lauko sąlygoms. Taip pat svarbu, kad pirkinys, už kurį sumokėjote didelę sumą pinigų, tarnautų ilgai. Juk vartai turėtų būti ilgaamžis pirkinys. Saugumas yra vienas iš esminių dalykų, dėl kurio renkamės vartus savo namams. Kokybiški vartai turėtų užtikrinti maksimalų teritorijos saugumą. Taip pat vartai turėtų būti lengvai prižiūrimi ir paprastai valdomi, kad bet kuris šeimos narys galėtų patogiai jais naudotis. Žinoma, svarbi ir estetika. Juk, visi norime, kad mūsų namai atrodytų gražiai ir stilingai. Todėl, perkant vartus derėtų nepamiršti ir vizualikos. Juk kiemo vartai dažnai daug ką pasako ir apie namų šeimininkus.