Home » Rekuperacinis vėdinimas: jo efektyvumas ir svarba namų mikroklimatui bei piniginei

Rekuperacinė vėdinimo sistema

Rekuperacinis vėdinimas: jo efektyvumas ir svarba namų mikroklimatui bei piniginei

Per pastarąjį dešimtmetį rekuperacinė vėdinimo sistema taip žaibiškai išpopuliarėjo tikrai ne dėl mados ar norint pasipuikuoti, o iš poreikio ir būtinybės. Šiuolaikiniai aukštos energingumo klasės namai tiesiog neįsivaizduojami be efektyvios vėdinimo sistemos, o pagal nuolat atnaujinamą statybų reglamentą – net ir neįmanomi.

Pagrindiniai efektyvaus vėdinimo uždaviniai

Kalbant apie užduotis ar tikslus, kurių būtina siekti, įsirenginėjant priverstinio vėdinimo sistemą, išskirti būtų galima pagrindines dvi.

Komfortiškas patalpų mikroklimatas. Tam, kad tai būtų užtikrinta, nepakanka vien tik pasirinkti brangiausią ir naujausią įrangą. Tam būtina tinkamai apskaičiuoti poreikį, įvertinant tiek patalpų dydį, jų paskirtį, tiek ir gyventojų skaičių atitinkamose patalpose.

Tai reiškia, kad vien tik matematiškai apskaičiuoti reikalingą gryno oro kiekį, remiantis techniniais įrenginio parametrais, nepakanka. Tokiu būdu atlikti skaičiavimai būtų labai preliminarūs, ir šioje srityje dirbantys profesionalai niekuomet neatlieka vertinimo remdamiesi tik matematiniais skaičiavimais.

Labai svarbu pažymėti, kad nuo patalpų mikroklimato priklauso ne tik gyventojų savijauta, bet ir paties pastato „sveikata“. Tai ypač svarbu, siekiant išvengti drėgmės kaupimosi ir pelėsio atsiradimo, kurie itin didelio sandarumo pastatuose be mechaninio vėdinimo sistemos yra tiesiog neišvengiamas.

Ekonominis komfortas. Gilėjant ir aštrėjant situacijai energetikos sektoriuje, ekonominis aspektas tampa vis labiau aktualus. Todėl renkantis įrangą savo namo vėdinimo sistemai itin svarbu įvertinti ne tik pagrindinius, bet ir papildomus techninius parametrus. Žinoma, vienas svarbiausių – šilumogrąža, kuris svarbus energijos išteklių naudojimui.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į valdymo galimybes, kuriomis būtų galima užtikrinti efektyvų oro srauto kiekį, galingumą bei intensyvumą skirtingu metu. O valdymas nuotoliniu būdu padeda pasiekti dar didesnį efektyvumą, kadangi keisti šiuos parametrus leidžia bet kuriuo metu, atsižvelgiant į namuose esančių žmonių skaičių.

Ar būtinas vėdinimo sistemos projektavimas?

Tam, kad tinkamai įgyvendinti rekuperacijos įrengimo projektą, būtina prieš tai atlikti vėdinimo sistemos projektavimą. Projektavimas užtikrina tiek aukščiau aptartą mikroklimato, tiek ekonominį komfortą, nes preliminariai atlikti skaičiavimai niekuomet neleistų pasiekti nei vieno, nei kito.