Home » Kokios yra dažniausios su amžiumi susijusios regėjimo problemos ir jų simptomai?

Kokios yra dažniausios su amžiumi susijusios regėjimo problemos ir jų simptomai?

Tai, kas vyksta su amžiumi, keičiasi mūsų akyse, o tai gali turėti įtakos regėjimui. Su amžiumi susijusios regėjimo problemos yra dažnos ir gali turėti didelės įtakos mūsų gyvenimo kokybei. Šiame straipsnyje aptarsime dažniausiai pasitaikančias su amžiumi susijusias regėjimo problemas ir jų simptomus. Šių būklių supratimas gali padėti asmenims atpažinti požymius ir kreiptis tinkamos pagalbos.

Su amžiumi susijusios regėjimo problemos

Presbiopija

Presbiopija – tai su amžiumi susijęs artimo regėjimo fokusavimo praradimas. Ji atsiranda dėl natūralaus senėjimo proceso ir lęšiuko elastingumo sumažėjimo. Asmenys, turintys presbiopiją, sunkiai skaito smulkius rašmenis arba sukoncentruoja dėmesį į netoliese esančius objektus. Jie gali laikyti skaitomą medžiagą ištiestos rankos atstumu arba jiems reikia ryškesnio apšvietimo.

Katarakta

Katarakta sukelia akies lęšiuko drumstumą, todėl regėjimas tampa neryškus. Pagrindinė priežastis – senėjimas, tačiau prisideda ir tokie veiksniai kaip genetika, rūkymas, diabetas ir saulės poveikis. Simptomai: neryškus arba miglotas matymas, jautrumas akinimui, sunkumai matant naktį ir išblukusios spalvos.

Su amžiumi susijusi geltonosios dėmės degeneracija (AMD)

AMD pažeidžia geltonąją dėmę, atsakingą už aštrų centrinį regėjimą. Ši liga pirmiausia pasireiškia su amžiumi, tačiau jai įtakos gali turėti ir genetika bei gyvenimo būdo veiksniai. Simptomai: neryškus arba iškreiptas centrinis matymas, sunkumai atpažįstant veidus arba skaitant, tamsios arba tuščios vietos centriniame regos lauke.

Glaukoma

Glaukoma: Glaukoma pažeidžia regos nervą, dažnai susijusi su padidėjusiu akispūdžiu. Nors tiksli priežastis nežinoma, amžius, genetika ir padidėjęs akispūdis yra dažni rizikos veiksniai. Iš pradžių simptomai gali būti nepastebimi. Jai progresuojant, gali sutrikti periferinis matymas, regėjimas gali būti neryškus, aplink šviesą gali susidaryti aureolės, atsirasti akių skausmas ar paraudimas.

Diabetinė retinopatija

Diabetinė retinopatija yra diabeto komplikacija, pažeidžianti tinklainės kraujagysles. Ilgalaikis aukštas cukraus kiekis kraujyje ir diabetas prisideda prie jos išsivystymo. Simptomai gali būti neryškus ar kintantis matymas, tamsios dėmės, plūduriavimas arba visiškas regėjimo praradimas.

Jei jaučiate bet kurį iš pirmiau minėtų simptomų arba nerimaujate dėl savo akių sveikatos, būtina kreiptis į specialistus. Reguliarus akių tikrinimas yra labai svarbus siekiant anksti nustatyti ir valdyti su amžiumi susijusias regėjimo problemas. Optika “Optika Vizija” teikia visapusiškas akių priežiūros paslaugas, įskaitant tyrimus, gydymą ir individualius sprendimus asmenims, patiriantiems šias ligas. Teikite pirmenybę savo regėjimui ir paskirkite susitikimą su “Optika Vizija”, kad gautumėte profesionalią priežiūrą ir pagalbą.