Home » Kokiais būdais nutekinama informacija?

Kokiais būdais nutekinama informacija?

Asmeniniame gyvenime ir versle kiekvienas turime tokios informacijos kurios norėtumėme kad nesužinotų kiti. Tai gali būti ir artimiausi šeimos nariai, draugai, įmonės darbuotojai ir konkurentai. Informacija patenka į svetimas rankas keliais būdai, arba nutekinama specialiai, nuperkama, kartais dėl neapdairumo ar nežinojimo. Visuomet ten kur procese dalyvauja trečiosios šalys yra didesnė tikimybė kad jūsų informacija bus panaudota kitų tikslams. Kokie yra būdai nutekint informacija ir kaip nuo to apsisaugoti.

Kas yra svarbi informacija?

Bet kurią informaciją turime įvertinti pagal jos svarbą ir taikyti atitinkamas saugos priemones. Tai gali būti asmeninė informacija susijusi su asmens sveikata, finansine padėtimi, įmonės finansiniai dokumentai ir kiti svarbūs dokumentai. Pagal tai koks apsaugos lygis reikalingas dokumentų valdymui turi būti priskiriami tik tam tikri darbuotojai kurie gali turėti prieigą prie svarbių dokumentų.

Darbuotojai

Turbūt suprantate kad informacija tik labai retais atvejais nutekinama dėl techninių nesklandumų ar programinės įrangos spragų kaip tai atsitiko su video pokalbių platforma Zoom. Didesnė tikimybė kad jautrią informaciją parduos suinteresuotiems asmenims su ja dirbantys specialistai. Tai gali būti banko darbuotojai, verslo konsultavimo įmonė, teisininkai ir kiti aukšto rango specialistai. Tai yra suprantama, nes jų atlygis už darbą nėra pakankamai didelis, o atsilaikyti prieš metinės algos ar netgi didesnio dydžio pasiūlymą už tam tikrą informacija praktiškai neįmanoma net ir pačiam sąžiningiausiam darbuotojui.

Technologijos

Kad ir kokios modernios technologijos naudojamos jūsų versle, visuomet atsiras progų kaip nutekinti konfidencialią informaciją. Dalį informacijos galima pavogti pasiklausant pokalbius kabinetuose su blakėmis arba klausant telefono linios. Šifruota informacija nebus perskaitoma kiekvienam ir bus saugiau perduoti jei kuo rečiau naudosite bevielius tinklus ir naudosite sudėtingą kelių apsaugos lygių programinę įrangą. Įmonės tinklas turi būti uždaro tipo, su kiekvieno darbuotojo individualia autorizacija. Kanalas per kurį informacija yra gaunama arba išsiunčiama turi būti kontroliuojamas ir matomi visi įrenginiai kuriais yra jungiamasi prie tinklo, ką kiekvienas įrenginys atlieka realiu laiku ir apie bet kokius bandymus prisijungti prie jautrios informacijos būtų iš karto įspėjamas IT padalinys.
Plačiau apie informacijos nutekinimo būdus ir priemones skaitykite:
https://detective.lt/paslaugosverslui/pasiklausymo-irangos-aptikimas/