Žaisti padelį yra įdomu ir tai tampa populiarus sportas, kuris yra panašus į tenisą ir tinklinį. Padelio žaidimas yra labai judrus ir reikalauja tinkamos įrangos bei taisyklių laikymosi. Padeliui reikia kokybiškos avalynės, specialių rakečių ir tinkamų padelio kortų. Padelio kortų statyba iš oksportas.com.
Šis straipsnis aptars, kaip žaisti padelį, pradedant nuo būtinos įrangos ir baigiant pagrindinėmis taisyklėmis.
Truputis istorijos
Viskas prasidėjo 1962 metais meksikiečio Enrique Corcuera namuose. Kieme buvo nedidelis teniso kortas, kuriame vakarais žaisdavo su draugais. Kamuolys dažnai skrisdavo pas kaimynus, o jo grąžinimas užtrukdavo per ilgai. Ir tada jis nusprendė aptverti savo aikštę iš visų pusių. Mušinėjant, kamuoliukas atšokdavo nuo tinklo. Taip ir atsirado žaidimas, kuris pirmą kartą buvo pavadintas Padel-Corcuera.
Princas Alfonsas dažnai lankydavosi Korkueryje, jam patiko įdomi veikla, o per kelerius metus visoje Meksikoje buvo pastatyti padelio aikštynai. Laikui bėgant gandas pasiekė Europą. Tik 2005 metais padelis tapo profesionaliu žaidimu ir kasdien populiarėja.
Padelio žaidimo taisyklės
Padelis panašus į tenisą, tačiau yra nemažai skirtumų. Pirma, tinklelis ištempiamas žemiau. Pagrindinis žaidimo įtankis – raketės, primenančios stalo teniso raketes.
Padelį reikia žaisti poromis, tai nėra žaidimas vienam. Kiekviena pora yra savo aikštės pusėje. Padavėjas meta kamuolį per tinklą į kitą pusę. O antroji pora atitinkamai muša kamuolį. Kam paduoti pirmam ir kurioje pusėje žaisti, bus nuspręsta burtų keliu.
Komandų keitimas įvyksta, kai žaidžiamas nelyginis žaidimų skaičius. Maksimalus poilsio laikas tarp tokių žaidimų yra apie devyniasdešimt sekundžių.
Padavimas atliekamas atsižvelgiant į šias savybes:
- Tas, kuris paduoja, turi būti už aptarnavimo linijos, tiksliau, tarp šoninės linijos ir pačios aikštės vidurio linijos. Smūgio metu žaidėjas neturi kirsti savo linijos.
- Turite paduoti kamuolį įstrižai per tinklą ir taip, kad jis atsitrenktų į varžovo pusę.
- Padavimo metu žaidėjas pirmiausia turi pataikyti į kamuolį ranka ir tik tada atlikti smūgį pačia rakete.
- Bet kuris žaidėjas poroje gali mušti kamuolį.
- Taškai skaičiuojami taip pat, kaip tenise.
- Taip pat padelyje yra žemas padavimas, panašus kaip per stalo teniso žaidimą.
Ko reikia norint žaisti padelį?
Padelis leidžia kiekvienam pasirinkti tokio intensyvumo treniruotes, kurios būtų įdomios ir sėkmingos. Be specialiai paruoštos ir aptvertos aikštelės, skirtos žaisti padelį, reikia įsigyti raketes arba, kaip jos dar vadinamos, “pals2”. Raketės nedidelės, nėra virvelių, paviršius vientisas, gali būti specialios skylės.
Pradedantiesiems tinka apvalios formos raketė, kurios puikiai valdys kamuolį, o smūgio jėga bus maža. Galingam smūgiui tinka deimanto forma. Šio tipo raketės turi mažą šerdį, o svoris sutelktas į kamuoliuko viršų. Vidutinis variantas yra ašaros formos raketė. Renkantis taip pat svarbu atsižvelgti į svorį ir medžiagą.
Dar viena savybė. Padelis yra vienintelis žaidimas, kuriame ant raketės rankenos yra riešo dirželis. Taip yra dėl didelės kamuolio dinamikos ir greičio. Iš rankų iškritusios raketės pasiimti nėra kada, tad toks aksesuaras padeda.
Žaidimui naudojamas kamuolys niekuo nesiskiria nuo teniso, tik yra sumažintas slėgis jo viduje. Sportinė apranga turi būti gerai kvėpuojanti, nevaržanti judesių.
Žaidimo pranašumai
Padelis yra ne tik įdomus žaidimas, bet ir naudingas sportas. Vos per vieną žaidimą galite sudeginti daug kalorijų, kurių kiekis yra proporcingas treniruotei sporto salėje.
Šaltinis: oksportas.com