Home » Darbo užmokesčio apskaita: kaip išvengti klaidų?

Darbo užmokesčio apskaita: kaip išvengti klaidų?

Darbo užmokesčio apskaita yra labai svarbus kiekvieno buhalterio darbas. Darbuotojai – kiekvienos įmonės svarbiausia dalis.Nuo jų priklauso įmonės pasiekti rezultatai, jos geras įvaizdis ir pelnas. Todėl klysti skaičiuojant atlyginimą yra itin jautru. Dažniausiai tai įmonėje gali sukelti nemalonių situacijų. Kaip to išvengti?

 

Dažniausiai pasitaikančios klaidos

apskaičiuoti darbo užmokestį nėra toks paprastas dalykas. ?net, jeigu darbuotojas dirba jau daug metų, kiekvieną mėnesį buhalteriui tenka per naujo skaičiuoti jo darbo užmokestį. Kuo įmonėje daugiau darbuotojų, tuo sudėtingesnis yra šis procesas. Štai kokios klaidos dažniausiai pasitaiko skaičiuojant darbo užmokestį. Jų reikėtų vengti, kad darbo užmokesčio apskaita įmonėje būtų tvarkoma teisinga.

  • Neteisingos darbo valandos. Svarbiausia darbo užmokesčio dedamoji yra darbuotojo išdirbtos darbo valandos. Jos skaičiuojamos įvairiai ir kiekvieną mėnesį gali skirtis. Todėl labai svarbu nesuklysti ir kiekvieną kartą patikrinti, kiek darbo valandų išdirbo darbuotojas. Būtent neteisingas darbo valandų skaičius yra viena dažniausiai pasitaikančių klaidų, kuri ir nulemia neteisingai apskaičiuotą darbo užmokestį.
  • Nepridėtos šventinės dienos. Labai svarbu skaičiuoti ne tik darbo valandas, bet ir atkreipti dėmesį, ar šį mėnesį darbuotojas dirbo per šventines dienas. Jų metu dirbtos valandos yra apmokamos didesniu tarifu, tad nepriskaičiavus jų, galima padaryti klaidą skaičiuojant atlyginimą.
  • Nepriskaičiuoti viršvalandžiai. Jeigu darbuotojas išdirbo didesnį darbo valandų skaičių, nei priklauso, jam turi būti priskaičiuojami viršvalandžiai, kurie yra apmokami didesniu tarifu nei įprastos darbo valandos. Labai svarbu nepamiršti šių valandų ir priskaičiuoti jas tinkamai skaičiuojant atlyginimą.
  • Darbuotojo atostogos. Labai dažnai pasitaikanti klaida yra tai, kai prie darbuotojo atlyginimo nepriskaičiuojami atostoginiai arba nedarbo išmoka. Jeigu žmogus buvo atostogose arba turėjo nedarbingumą, keičiasi jo atlyginimo skaičiavimo metodika. Tad labai svarbu dėl kiekvieno darbuotojo patikslinti šiuos duomenis.

 

Automatizuoti procesai padės išvengti klaidų

Neteisinga darbo užmokesčio apskaita įmonėje gali sukelti nemalonių situacijų, darbuotojai gali nusivilti, pasijusti neįvertinti, gali kilti įvairių įtampų. Todėl labai svarbu vengti klaidų skaičiuojant darbo užmokestį. Geriausias būdas tai užtikrinti – naudoti įmonėms skirtas buhalterinės apskaitos programas. Jos yra sukurtos taip, kad darbo užmokestį buhalteriui apskaičiuoti pavyktų be klaidų. Sistemoje jau yra visi reikalingi duomenys apie darbuotojus, todėl daugybės darbų buhalteriui nebereikia daryti pačiam. Tai padeda išvengti skaičiavimo klaidų, sistema taip pat neleis pamiršti priskaičiuoti darbuotojo atostogų, priedų, viršvalandžių.