Kiekvienam klientui, kuriam padėjome per nepatogų išsiskyrimą, turėjome privilegiją išgirsti jų istoriją. Klausėmės, analizavome ir kankinomės su jais (o kartais ir savo laiku) ir sužinojome keletą patarimų, kuriuos turėtume apsvarstyti prieš sakydami „aš“.
Santuokoje kilusios bendravimo problemos stebuklingai neišnyksta išsiskyrus
Jei turite vaikų kartu su tėvais ir dėl kažko nesutariate, konsultacijos po skyrybų dažnai yra daug veiksmingesnės nei ginčas teisme. Galbūt dabar turite atskirus gyvenimus, bet vis tiek turite susitvarkyti vienas su kitu, ir pripažinkime: konfliktai tiesiog nėra smagu. Iki šiol jūs sužinojote, kad neketinate pakeisti kito žmogaus, tačiau tai nereiškia, kad negalite rasti bendros kalbos ir išmokti įrankių, kaip įveikti skirtingus auklėjimo stilius.
Pagalvokite apie santuoką prieš antrąją santuoką
Ciniškas? Gal būt. Tačiau nagrinėjant šią temą prasideda pokalbis, kurio galbūt niekada neturėjote savo pirmojoje santuokoje. Tai gali priversti jus kalbėti apie tokius klausimus, kaip, pavyzdžiui, ar tikimasi, kad viena ar abi pusės dirbs, ar santaupos bus laikomos „bendromis“ ir ar kuri nors iš šalių įneša skolų į santykius.
Kiti klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti: Ar turtas bus įsigytas kartu? Ar jau įsigytas turtas ir toliau bus atskira nuosavybė? Suderinamumas yra labai svarbus ilgalaikiams santykiams, ir pripažinkime – pinigų valdymas gali būti gaisro pradžia. Partnerio finansinių tikslų (arba jų nebuvimo) supratimas yra naudingas santykių komponentas.
Tyla (ne) auksinė Mūsų klientai dažnai prisipažįsta, kad savo santykiuose buvo baisūs komunikatoriai. Vienas klientas pasakė, kad neprisimena, kada paskutinį kartą jo žmona teiravosi apie jo dieną. Jis tai priėmė asmeniškai ir jautėsi uždarytas. Būkite geras pokalbio, minčių ir juoko partneris. Tai gali tik sustiprinti jūsų ryšį.
Svarbios dvasinės problemos
Vienas didžiausių mūsų matomų santykių gedimų yra esminis moralinių vertybių skirtumas. Bendri įsitikinimai sujungia žmones ir išlaiko prioritetus (pvz., šeimą ir pinigus). Smagu būti komandos dalimi, kuri siekia bendro tikslo. Matyt, pagrindinės vertybės nepasiduoda, o kai mūsų klientai pajuto „priverstą“ keistis, jie pasidarė pasipiktinę ir vieniši. Nelaikykite savo sutuoktinio savaime suprantamu dalyku Jūsų sutuoktinis nėra tobulas, taip pat ne jūs.
Tai yra gerai. Mes matėme daugybę porų, kurios susitaikė įpusėjus skyryboms, o santykiai, kurie, atrodo, tęsiasi (po tokio sunkaus išbandymo), yra tie, kuriuose kiekvienas žmogus iš tikrųjų gerbė ir žavėjosi kitu. Kai šios poros suprato, kad gali prarasti partnerį, jos pasiryžo sunkiai dirbti, kad išsaugotų santykius. Kodėl? Nes jie žino, kad tai verta. Gyvenimas be kito tiesiog nebūtų toks saldus.
Šaltinis: https://teisesangelai.lt/