Home » 3 pagrindiniai akcentai, kaip pasipuošti namus šventiniu laikotarpiu

3 pagrindiniai akcentai, kaip pasipuošti namus šventiniu laikotarpiu

Kalėdos – vienos laukiamiausių ir jaukiausių švenčių metuose, kurių laukia išskirtinai visa šeima nuo pačių mažiausių iki senjorų. Jas lydi džiugesiu, vaikų ir anūkų klegesiu pripildytos namų erdvės, neretai ilgesiu persmelkti susitikimai ir pašnekesiai iki paryčių.

Nors buvimas kartu ir bendravimas yra vieni svarbiausių šio laikotarpio akcentų, namų aplinka yra ne mažiau svarbi. Todėl artėjant šventėms visuomet norisi pasirūpinti išskirtiniu namų dekoru ir taip sukurti šventišką ir jaukią atmosferą.

Kalėdų eglutė ir šventinės dekoracijos

Pats svarbiausias ir neatsiejamas didžiųjų švenčių akcentas yra kalėdiniais žaisliukais ir mirgančiomis lemputėmis padabinta žaliaskarė. Nors daugelis be jos neįsivaizduoja namų ar biuro, šiuo metu Kalėdų eglutės kūrimui gana dažnai pasitelkiami modernistiniai sprendimai. Tokie alternatyvūs ieškojimai arba papuošta eglės šaka neretai tampa išsigelbėjimu žmonėms, namuose auginantiems naminius gyvūnus.

Taip pat ne mažiau svarbus akcentas – kalėdiniu vainiku padabintos lauko durys, o ant stalo – advento laikotarpį simbolizuojantis advento vainikas.

Namų kvapas

Kol dar namuose nesklando kepamų kalėdinių pyragų ir sausainių aromatai, pasirūpinkite vienu svarbiausių namų jaukumą kuriančiu aspektu – namų kvapais. Jie neabejotinai išpildys jūsų kuriamą šventinę atmosferą, kuri neliks nepastebėta.

Šaltajam, o ypač šventiniam laikotarpiui, puikiausiai tinka kiek sodresni medienos bei rytietiškų prieskonių aromatai. Taip pat cinamonas, pačiulis, kardamonas, puikiai įsiliejantys į gyvos eglutės bei mandarinų skleidžiamą aromatą.

Šventinis stalas

Stalas yra labai svarbus šventinis atributas, kuris galėtų lydėti visą prieššventinį laikotarpį iki pat šv. Kūčių vakarienės. Stalo dekorui rinkitės spalvas, geriausiai derančias prie bendro jūsų namų interjero, arba priešingai – sukurkite akcentinį dekorą, panaudodami kalėdinių, raudonos ir žalios, spalvų derinius. Šiam laikotarpiui taip pat puikiai tinka aukso ir sidabro deriniai, būtinai neužmirškite ant stalo uždegti namų žvakės.

Žvakes, kaip pageidaujate, tradiciškai galite rinktis adventinį keturių žvakių derinį, tačiau čia ne mažiau tiks ir natūralios jūsų pamėgto aromato kvepiančios žvakės.