Home » žalių zonų priežiūra

Žyma: žalių zonų priežiūra

Žalių zonų priežiūra

Galime pasidžiaugti, kad mūsų šalyje yra be galo daug žaliųjų zonų, kurios dar neužstatytos statiniais. Tad laisvalaikiu, atšilus orams dauguma traukia į parkus, kur gali ne tik atsipalaiduoti ir pasivaikščioti, bet ir sportuoti. Tam yra sudarytos visos sąlygos, nes daug kur yra įrengti lauko treniruokliai ar žaidimų aikštelės, kur galima žaisti krepšinį, lauko tenisą ar tinklinį. Daugeliui patinka aktyviai leisti laiką gryname ore ir aplinkoje kur vyrauja švara ir tvarka.

Žaliosios zonos yra prižiūrimos miesto savivaldybių, reguliariai yra šienaujamos vejos, sezoniškai formuojami medžiai, krūmai ir prižiūrima kita augmenija. Taip pat stengiamasi palaikyti tvarką ir yra įrengtos šiukšlių dėžės, kad ir patys poilsiautojai, turėtų kur išmesti savo šiukšles. Tai yra labai svarbu, nes jei mes patys rūpinsimės savo aplinka ir didinsime savo sąmoningumą, kad reikia gyventi tvarkingai galėsime ilgiau mėgautis ramybės oazėmis, kur galima pailsėti po ilgos darbo dienos. Taip pat atsakingai reiktų vaikščioti ir su savo keturkojais augintiniais, pasirūpinti, kad turėtumėte specialius maišelius jų ekskrementams surinkti, nes kitiems žmonėms būna labai nemalonu ant žolės rasti paliktų „dovanėlių“, kurias maži vaikai dar ir sugalvoja pačiupinėti rankomis. Tad pasirūpinkite, kad taip nenutiktų ir būkite atsakingi.

Taip pat stengiamasi, kad žaliosios zonos būtų ramybės oazėmis, tad tikrai nevertėtų trikdyti viešosios tvarkos, garsiai klausantis trankios muzikos, rėkaujant ar trukdant kitiems žmonėms. Labai svarbu gerbti kitus žmones, esančius šalia ir nesijausti, jog jūs esate svarbiausi. Bendrystės jausmas ir darni kaimynystė, puikiai dera su kokybišku poilsiu, tad reiktų stengtis, kad tai būtų komfortiška ir saugu visiems, nes nuo to priklauso ne tik mūsų emocijos, psichologinė būklė, bet ir fizinė sveikata.