Home » vidaus durys

Žyma: vidaus durys

Faneruotos durys: teisingo pasirinkimo kriterijai

faneruotos durysStilingos faneruotos durys savo vietą atranda tiek moderniame, tiek klasikiniame interjere. Šios srities ekspertai teigia, kad minėtosios konstrukcijos ne tik atskiria kambarius ar kitas gyvenamąsias erdves, bet ir tampa savotišku meninės apdailos elementu. Faneruotos vidaus durys vertinamos dėl subtilaus rašto (faneruotė yra natūrali medžiaga, puošta išskirtiniais medienos ornamentais) ir plačios spalvų paletės – dizaineriai tvirtina, kad minėtąsias konstrukcijas galima pritaikyti praktiškai bet kokioje aplinkoje.

Kas lemia faneruotų durų populiarumą?
Atsižvelgiant į klientų pasirinkimus, galima drąsiai tvirtinti, kad faneruotos durų konstrukcijos yra vienas dažniausių pirkinių, vertinant visas natūralios medienos duris. Jų populiarumą lemia kainos ir kokybės santykis. Šios konstrukcijos yra 20–40 procentų pigesnės nei medžio masyvo, tačiau jų estetika beveik niekuo nesiskiria nuo medinių konstrukcijų. Be to, priklausomai nuo individualių pirkėjų pageidavimų, klientams siūlomos tiek klasikinės, tiek modernaus dizaino durys. Dar vienas privalumas – durų ilgaamžiškumas. Šios konstrukcijos kur kas mažiau reaguoja į aplinkos poveikį ir nepraranda savo funkcinių pranašumų. Tuo tarpu natūralios medienos durys, esant drėgmės pertekliui, gali išbrinkti ir prastai užsidaryti.

Faneruotų durų konstrukcijos
Vidaus durys gali būti dengiamos skirtingų rūšių medžio lukštu arba faneruote. Paviršiaus pagrindas klijuojamas, naudojant karštą presą. Jei tradiciniai faneruotės raštai jums atrodo nuobodūs, duris galima dengti išskirtiniu, egzotiškų medžių ar šaknų lukštu, o dirbant su beicu, durims galima suteikti praktiškai bet kokią spalvą. Vidaus durys gali būti įvairaus dizaino ir turėti originalius dekoratyvinius elementus. Priklausomai nuo individualių pageidavimų, faneruotų durų varčia gali turėti durų briaunos užlaidą arba būti be jos. Jei galvojate apie konstrukcijas su stiklu, galite rinktis įvairiausių raštų sprendimus ar net vitražus.

Kaip išsirinkti duris?
Kad faneruotos durys džiugintų savo kokybe ir patikima eksploatacija, rinkitės žinomo vardo ir rinkoje vertinamą pardavėją ar gamintoją, kuris dirba tik su kokybiškomis medžiagomis. Kitas aspektas – vidaus durų stilius. Interjero dizaino specialistai primena, kad durys neretai tampa esminiu gyvenamosios erdvės akcentu, todėl jos privalo derėti prie bendrosios būsto atmosferos ir ją papildyti. Siekiant maksimalios kokybės, daugiau dėmesio skirkite durų priedams – lankstams, rankenoms, spynoms. Jei minėtieji priedai neįeina į komplektą, juos reikia rinktis atskirai. Didžiausią dėmesį skirkite patogumui ir funkcionalumui. Lankstai ir rankenos gali būti gaminami iš įvairių medžiagų – chromo, nikelio, žalvario, plieno ir t. t. Konkretus pasirinkimas priklauso nuo gyvenamosios erdvės stiliaus.