Home » vestuvės

Žyma: vestuvės

vestuves

Vestuvių metines švęskite linksmai

Tik labai nedaugelis švenčia vestuvių metines, o jeigu švenčia pirmus, antrus metus, tai kuo daugiau gyvena santuokoje, tuo ši graži tradicija yra pamirštama. O nereikėtų… Sukurkite tradiciją, dviejų žmonių, paverskite šią tradiciją ne šeimos švente, bet švente sau. Pasidarykite albumą, kuriame fiksuosite tik pačias įsimintiniausias judviejų akimirkas ir emocijas, juk jas tikrai daug kartų esatę „pagavę“ įsimintiniausiu momentu: vaiko gimimo dieną, gamtoje, namuose, ryte tik pabudus…. Tegul ši tradicija lydi Jus, visą, kartu praleistą gyvenimą. Fiksuokite nuotraukas, posakius, įsimintinas frazes, netikėtumus, kuriuos darėte tais metais vienas kitam, juokingus ir jausmingus dalykus ir praėjus metams, sulaukus naujų vestuvių metinių, kartu pavartykite albumą, prisminkite gerus ir blogus dalykus, kurie nutiko per metus ir pasižadėkite puoselėti savo šeimos vertybes, stiprinti, mylėti vienas kitą ir visada būti šalia, kai būna gerai ir būna blogai.

 

Daug yra įvairių šaltinių, iš kurių galite sužinoti, ką kiekvienais metais galite vienas kitam padovanoti, juk kiekvienos vestuvių metinės turi savo reikšmę, antai kaip popierinės, žalvarinės, sidabrinės ir visos kitos, priklausomai, nuo to, kiek metų praėjo, kiek metų esate santuokoje.

Padovanokite vienas kitam po dovanėlę, kuri gali atspindėti vestuvių metinių metų reikšmę, o galbūt simbolišką kas metinį meilės prisipažinimą, prisiekite dar kartą mylėti ir gerbti vienas kitą visą amžinybę… Ir būtinai užfiksuokite šią akimirką, juk dabar taip paprasta tai padaryti tefefono pagalba.

 

Vestuvių metines švenčiamos ir su vaikais, taip įskiepyjamos jų širdyse šeimos vertybes, juk tai būsimi šeimos židinių kūrėjai.

Nepamirškite šios tradicijos ir prisiminkite, kad vestuvių metinės būna tik vieną kartą per metus, ir jų, tokių pačių, niekada daugiau nepasikartos.

 

Nuotraukos: freepik.com, Jsfoto.lt

Šaltinis http://www.vestuviupartneris.lt

Vestuvinių žiedų tendencijos

 

 

Kiekviena pora, kuri ruošiasi vestuvėms, daugiausiai laiko skiria rinkdamiesi žiedus. Juk suknelė, kostiumas, puokštė bei kiti šventės atributai skirti tik vienai dienai – o žiedas išliks simboliu, kurį pora dėvės kiekvieną dieną. Žiedas turi simbolinę reikšmę – apsaugo porą nuo įvairių negandų bei vaizduoja nenutrūkstamą laiko tėkmę. Taip pat žiedas simbolizuoja meilę, ištikimybę bei užtvirtina priesaiką, kurią jaunieji ištaria vienas kitam prie altoriaus. Tad jūsų dėmesiui – ryškiausios vestuvinių žiedų tendencijos.

Tradicija mainytis žiedais siekia dar Antikos laikus, kai jaunikis įteikdavo žiedą jaunosios tėvams prieš vestuves ir šis ritualas buvo reikšmingesnis nei pati vestuvių ceremonija. Dabar šis gestas atitinka sužadėtuvių ritualą, kai vyras būsimai nuotakai padovanoja žiedą, taip prašydamas jos rankos. Tiesa, ne visada būsimų tuoktuvių simbolis buvo būtent žiedas, dažniau buvo pasirenkami kiti juvelyriniai dirbiniai, tokie kaip apyrankės ar kaklo papuošalai, kiek rečiau – auskarai.

Vestuvinis žiedas dėvimas ant kairės rankos bevardžio piršto, mat buvo manoma, kad šis pirštas labiausiai susijęs su širdimi. Vėliau buvo imta tikėti, kad kairė pusė yra žmogaus „negeroji“ – dėl to žiedus pradėjo dėvėti ant dešinės rankos bevardžio piršto. Šiuo metu įvairiose kultūrose tikima skirtingai – vieni renkasi dešinę ranką, kiti – kairę. Tačiau nepaisant to, kuri ranka pasirenkama – žiedas visada dėvimas ant bevardžio piršto, kuriame, buvo tikima, yra „meilės vena“.

O Į Lietuvą ši tendencija atkeliavo tik 18-ame amžiuje, tiesa žiedą savo mylimajai ant piršto užmauti galėjo tik kilmingieji ir pirmieji žiedai buvo ne iš aukso, kaip tai įprasta dabar, o iš žalvario. Iki tol lietuviai tuokėsi be žiedų.

Sužadėtuvių žiedai puošiami įvairiais brangakmeniais, tačiau ne visi žino, kad kiekvienas akmuo turi savo simbolinę reikšmę. Renkantis žiedą vertėtų pasidomėti simbolika. Pavyzdžiui, sužadėtuvių žiedų karaliumi pelnytai tituluoti galime deimantą – kuris simbolizuoja pastovumą, tvirtybę, o akmens tvirtumas – siejamas su santuokos tvirtybe. Labai dažnai sužadėtuvėms pasirenkami žiedai su safyrais, kurie simbolizuoja dvasines vertybes.

Tradiciškai vestuviniai žiedai asocijuojasi su tais, kuriuos dėvėjo mūsų tėvai: lakoniškos apskritimo formos, vienodi, gaminti iš geltono aukso . Vis dėlto paskutiniu metu jaunavedžiai renkasi vis įmantresnio dizaino žiedus. Populiarėja žiedai, kurie nėra taisyklingo apskritimo formos, su aštresnėmis detalėmis ar savo forma labiau panašesnius į kvadratą.

Jau keletą pastarųjų metų populiarumo viršūnės neapleidžia žiedų graviravimas – kiekviena jaunavedžių pora vidinėje žiedo pusėje išgraviruoja vienas kito vardą, vestuvių datą ar kitą jiems svarbią citatą. Šiuo metu vos apie 30 procentų porų renkasi negraviruotus žiedus. Tiesa, pradeda populiarėti visiškai nauja tendencija – mažo deimanto ar kito akmens inkrustavimas vidinėje žiedo pusėje. Jis iš išorės nėra matomas ir tampa tarytum nedidele paslaptimi, kurią žino tik sutuoktiniai. Taip pat neretai vestuviniai žiedai pasirenkami su viena ar keliomis akutėmis išorinėje žiedo dalyje – nors iki šiol tai buvo laikoma išskirtinai sužadėtuvių žiedo akcentu.

Standartiškai vestuvėms pasirenkami auksiniai žiedai, nes būtent auksas simbolizuoja amžinumą bei pastovumą. Vis dėlto geltonas auksas pastaraisiais metais praranda savo populiarumą, vis dažniau pasirenkamas baltas ar rausvasis auksas. Skirtinga aukso spalva taip pat turi ir skirtingą simboliką – geltonas auksas siejamas su dvasine branda, darna, baltasis auksas – su šventumu, džiaugsmu, o rausvieji metalai siejami su vaisingumu ir turtais. Neretai poros ieško ir kito metalo žiedų: sidabrinių arba platininių.

Vis labiau populiarėja tendencija rinktis skirtingus žiedus vyrui ir moteriai. Tiesa, dažniausiai išlaikoma panaši tematika pavyzdžiui vienoda spalva, ar detalė. Itin mėgstami „puzzle“ tipo žiedai, kai ant žiedo išgraviruojamas tam tikras vaizdas, kuris matomas tik sudėjus žiedus šalia vienas kito. Moterys noriai renkasi plonesnius žiedus, nei vyrai. O štai itin didelio susidomėjimo sulaukianti pora – Kembridžo hercogienė Kate Middleton ir princas Williamas – pasirinko ne itin įprastą variantą: jaunoji pasipuošė įspūdingu vestuviniu žiedu, su deimantais bei 18 karatų safyru. Kurio savininkė buvo princesė Diana, ir kurio kaina siekia 70 tūkstančių litų, o jaunasis – pasirinko žiedo iš vis nedėvėti.

Nuotakos labai pamėgo dvigubus žiedus, dažniausiai vienas žiedas būna šiek tiek platesnis, klasikinio dizaino, o antrasis – siauras ir puoštas brangakmeniais. Kurioms dvigubas žiedas pernelyg paprastas – gali rinktis trigubus – dažniausiai tai būna trys skirtingi tačiau tarpusavyje derantys žiedeliai – juos galima nešioti visus kartu arba atskirai. Ši tendencija kilo iš moterų pomėgio po vestuvių nešioti ir sužadėtuvių, ir vestuvinį žiedą vienu metu.

Be vizualaus dizaino tendencijų – ne mažesnę vietą užima ir patogumas. Vis labiau populiarėja vestuviniai žiedai su išgaubta vidine dalimi (angl. comfort fit). Ši žiedo savybė itin patraukli vyrams, nes mažesnė žiedo dalis liečiasi su oda, žiedo dėvėjimas tampa mažiau juntamas. Taip pat vasaros laikotarpiu, kai karšta ir pirštai yra linkę prakaituoti – ši savybė suteikia didesnio komforto pojūtį.

Žiedų kainos priklauso nuo to, ko pageidauja jaunieji. Vis labiau populiarėja rankų darbo papuošalai, kuriami juvelyrų. Poros linksta ir sužadėtuvių, ir vestuvinius žiedus užsisakyti pas tą patį meistrą – tai itin puiki galimybė turėti tarpusavyje derančius žiedus bei užsisakant sužadėtuvių žiedą – racionalu iš karto apmąstyti ir būsimą vestuvių žiedą.

Žinoma, vestuvinius papuošalus, ir ypatingai žiedą vertėtų rinktis atidžiai, atsižvelgiant į savo pomėgius, juk jis bus dėvimas dieną iš dienos. Žiedas turėtų būti ne tik patogus kasdieniam nešiojimui, bet ir malonus akiai – juk jis visada primins svarbiausią poros gyvenimo dieną.

 

 

Vestuvių fotografai

Kiekvienam asmeniui vestuvės yra kažkas neįtikėtino – šiuo atveju omenyje turime ne vien tik tai, kad kiekvienas pilietis ceremonijos metu jaučiasi neįtikėtinai, tačiau siekiame pabrėžti ir tai, jog piliečiai paprasčiausiai, ypač jaunieji, jaučią savotišką euforiją, kurios patirti per gyvenimo laikotarpį daugelį kartų yra tiesiog neįmanoma. Kaip ir tikriausiai suprantate, būtent šiandieną ir norėtume plačiau pašnekėti apie pačias vestuves – vis dėlto, šiandieną tikrai nesieksime kalbėti apie tai, kodėl gi pastarosios vis dažniau yra akcentuojamos – būtent šiandienos turinyje norėtume pakalbėti apie tokias paslaugas, kaip pavyzdžiui vestuvių fotografai, ir paanalizuoti mintį, kodėl gi pastarosios turėtų būti naudojamos ir ceremonijų metu.

vestuviu-fotografai

Kitais žodžiais sakant, šiandienos turinyje norėtume pašnekėti apie tai, kodėl gi vestuvių fotografai dažnu atveju turėtų būti įvardijami, kaip pasiūlymai, be kurių išsisukti neįmanoma. Sieksime ne vien tik pateikti esminius privalumus, kuriais pasižymi šios paslaugos, tačiau taip pat ir suteiksime įvairiapusės informacijos, kuri galėtų būti naudinga piliečiams, kurie potencialiai galvoja apie pasiūlymo panaudojimą. Nuoširdžiai tikimės, jog pavyks ne vien tik sudominti žmones turiniu, tačiau taip pat ir pačio pasiūlymo koncepcija – tai yra ganėtinai svarbu, todėl nuoširdžiai tikimės, jog mūsų siekiamybė įgyvendinta išties bus.

Reikėtų pradėti nuo tos minties, jog vestuvių fotografai, iš esmės, tikrai nėra ganėtinai dažnai sutinkama paslauga mūsų šalyje. Kitoms šventėms, kaip pavyzdžiui privatūs vakarėliai, ar panašiai, fotografai yra išties naudojami, tačiau iškilmingoms ceremonijoms – ne. Viena iš esminių priežasčių yra ta, jog pačios vestuvės žmonėms kainuoja milžiniškus pinigus, todėl natūralu, jog retas pilietis norėtų švaistytis papildomais pinigais, užsisakydamas galimai tokius pasiūlymus, kurie neneštų realios naudos. Vis dėlto, šios paslaugos atžvilgiu, kaip ir norėtume potencialius klientus nuraminti, kadangi vestuvių fotografai – kažkas neįtikėtino, kaip sako didžioji dauguma šiuolaikinės visuomenės asmenybių.

Vienas iš pagrindinių privalumų, kurį būtina įvardyti, esą tas, jog vestuvių fotografai, kaip ir nuima pakankamai nemažai rūpesčių nuo jaunavedžių pečių. Norime akcentuoti tai, jog bet kokiu atveju, nuotraukos ceremonijos metu yra būtinos, todėl natūralu, jog reikėtų specifinio asmens, kuris galėtų nuolatos gaudyti akimirkas ir šias fiksuoti. Kad ir kaip ten bebūtų, nors dauguma piliečių renkasi gimines šiuo atžvilgiu, reikėtų pastebėti tai, jog išties nemalonu ko nors prašyti, apsunkinti, o be viso to ir atimti šansą žmogui pačiam pasidžiaugti švente. Be viso to, šiuo atžvilgiu taip pat reikėtų pastebėti ir tai, jog vestuvių fotografai turi individualią įrangą, kuri ne vien tik, kad leis sukurti pačios aukščiausios kokybės nuotraukas, tačiau pastarieji profesionalai turi ir atitinkamūs įgūdžius, kurie neleis neužfiksuoti puikių akimirkų. Lyginant su paprasčiausiais asmenimis, tikrai galėtume sutikti, jog dauguma nuotrauktų – potencialiai nuobodžios – iš vieno, iš kito šono, tačiau rakursas išlieka tas pats. Žmonėms reikia pokyčių, piliečiai nori, jog pastarųjų nuotraukos būtų unikalios ir išsiskiriančios iš aplinkinių, todėl natūralu, jog ceremonijai vestuvių fotografai yra reikalingi.

Jeigu norite sutaupyti papildomų pinigėlių, samdant fotografą, nuoširdžiai siūlytume išbandyti jaunuosius profesionalus, kurie galimai neturi tiek patirties, tačiau minčių bei idėjų išties nestokoja. Tokiose situacijose galėsite ne vien tik puikiai sutaupyti nemažą sumą pinigų, tačiau be viso to ir pasiekti tuos padarinius, apie kuriuos svajojote.

Leiskite atlikti išvadą – vestuvių fotografai yra ta paslauga, be kurios įsivaizduoti vestuves šiais laikais yra ganėtinai sudėtinga. Leiskite patirti sau kokybiškų nuotraukų skonį.

Renginių vedėjai: kaip turi atrodyti jūsų paslaugas reklamuojantis skelbimas?

renginiu vedejaiRenginių vedėjai – šios profesijos atstovų vis daugėja ir daugėja mūsų šalyje. Na, o kuo konkurencija yra didesnė, tuo svarbesnė yra ir reklama. Savaime suprantama, renginių vedėjai savo paslaugas gali reklamuoti įvairiais būdais, tačiau ypač dažnai yra pasirenkama ši reklamos forma – skelbimai.  Tad kaip turi atrodyti skelbimas, reklamuojantis renginių vedėjo paslaugas ir kokia informacija jame turi būti pateikiama?

Trumpai apie save

Renginių vedimas yra tokia sfera, kuomet žmonės, kuriems yra reikalinga ši paslauga, profesionalą savo šventei neretai renkasi atsižvelgdami į informaciją, pateikiamą apie renginių vedėją. Taigi, ruošdami skelbimą, nepamirškite trumpai pristatyti ir savęs, o svarbiausia – tai daryti tinkamai. Taigi, prisistatykite, kas esate, kiek metų jau sukatės šiame versle, jei turite – nurodykite išsilavinimą, o jei yra tekę vesti ypač žymius renginius, būtinai apie tai pakalbėkite plačiau. Galima drąsiai teigti, kad būtent ši informacija bus ypač reikšminga kalbant apie tai, ar klientas pasirinks jus, ar  ieškos kitos specialisto.

Vietovės

Ypač svarbu paminėti, kuriose vietovėse esate pasiruošę dirbti. Renginių vedėjai turi būti mobilūs – kuo didesnių vietovių, kuriose galite vesti renginius spektras, tuo daugiau užsakymų turėsite. Tačiau reikia akcentuoti, kad ne visi renginių vedėjai savo paslaugas teikia visoje šalyje – nemaža dalis jų apsiriboja tam tikromis vietovėmis. Taigi, jei esate pasiruošęs vykti renginio vesti į bet kurį šalies kampelį, pakaks tik nurodyti, kad paslaugas teikiate visoje Lietuvoje, tuo tarpu, jei apsiribojote tik konkrečiais mietais ar rajonais, juos ir išvardinkite.

Kaina

Savaime suprantama, visiems paslaugų pirkėjams yra svarbus kainos klausimas. Tad nepamirškite nurodyti, kiek kainuoja jūsų paslaugos. Tiesa, reikia pabrėžti dar ir tai, kad tam tikra prasme renginių vedėjų darbas yra specifinis darbas. Štai, pavyzdžiui, kad ir paslaugos kainos klausimas – neretai ši paslauga neturi konkrečios kainos, nes viskas priklauso nuo konkrečių pageidavimų.  Jei taip yra ir jūsų atveju, tuomet skelbime užsiminkite, kad kaina yra pateikiama individualaus pokalbio metu arba – sutartinė.