Home » ispanija

Žyma: ispanija

Lankytinos vietos Barselonoje

 

 

Barselona – tai Ispanijos Katalonijos regiono sostinė, vienas didžiausių bei kosmopolitiškiausių šalies miestų, kuris pakerės savo unikalia architektūra bei gausybe lankytinų vietų. Miestas skaičiuoja ne vieno šimtmečio istoriją, kurios pėdsakai išlikę įvairiausiose vietose. Viena iš miesto įkūrimo legendų pasakoja, kad Barseloną įkūrė Heraklis, esą miesto išdėstymas atkartoja Heraklio diržo žvaigždes. Tad šį kartą norime supažindinti su 10 lankytini objektų Ispanijos kultūros lopšyje – charizmatiškoje Barselonoje.

 

Barselonos katedra

Ši didinga katedra, kurios lubų aukštis siekia net 26 metrus – vienas lankomiausių objektų mieste, sužavinti savo kone tobulu gotikiniu stiliumi. Katedra buvo pradėta statyti dar 1298 metais, o užbaigta tik XIX amžiuje. Taip pat ši katedra turi net 26 šonines navas.

Miesto istorijos muziejus

Šį, Karališkuosiuose rūmuose įsikūrusį muziejų, turėtų aplankyti kiekvienas, kuris nori iš arčiau susipažinti su miesto bei visos šalies istorija. Rūmai buvo įkurti dar XIII amžiuje, tad muziejuje šalia įprastų eksponatų, galite pamatyti ir ne tokius įprastus. Vienas įdomiausių – tai pasivaikščiojimas specialiai įrengtais kabančiais liepteliais požemiuose po Dar romėnų įkurto Barcino liekanas. Tai vieta, kurioje arčiausiai galima prisiliesti prie pačių miesto įsikūrimo ištakų.

Pikaso muziejus

Tai vienas lankomiausių miesto muziejų, kuriame galima geriau susipažinti ne tik su šio dailininko darbais, bet ir gyvenimu. Pikaso – vienas žymiausių Ispanijos dailininkų, kuris garsus ir vertinamas visame pasaulyje. Šiame muziejuje visis jo darbai išdėstyti chronologine tvarka: nuo pirmųjų iki paskutinių darbų, tad galima puikiai stebėti, kaip vis tobulėjo šio dailininko tapymo technika, kaip vystėsi jo stilius.

Gotikinis kvartalas

Gotikinis kvartalas – tai Barselonos miesto pasididžiavimas ir drąsiai gali būti pavadinamas miesto širdimi. Tai lyg gotikinio stiliaus muziejus po atvirtu dangumi: gotikinės bažnyčios, pastatai, gatvių dekoras. Šis kvartalas svarbus miesto istorinis centras, mat būtent šioje vietoje III amžiuje Pr.Kr. buvo gyvenvietė, kurią romėnai vėlesniais laikais pavertė į koloniją, pavadinę ja Barcino, iš kurios kilo visas Barselonos miestas.

Jūrų muziejus

Šis jūrų muziejus – akvariumas yra vienas didžiausių tokio pobūdžio muziejų visoje Europoje. Šioje vietoje galima išties puikiai susipažinti su povandeninio pasaulio gyventojais, mat čia eksponuojama per 460 skirtingų vandens gyvūnų rūšių, o iš viso šiame gigantiškame 6 milijonų litrų talpos akvariume plaukioja per 11 000 gyventojų.

Stebuklingieji fontanai

Tai vienas ispūdingiausių fontanų visoje Barselonoje, pakerėsiantis savo šviesų ir muzikos pasirodymais. Šis fontanas pastatytas dar 1929 metais Pasaulinei parodai. Kiekvieną vakarą, jau sutemus, čia rengiami neįtikėtini įvairiausių kino filmų, muzikinių takelių bei žymiausių pasaulio atlikėjų įkvėpti pasirodymai.

Ciutadela parkas

Norint pailsėti nuo niekada nemiegančios Barselonos triukšmo, atsikvėpti nuo gausybės įspūdžių, galima apsilankyti viename gražiausių miesto parkų – Ciutadela, kurio plotas apima net 30 hektarų. Šiame parke galite pailsėti greta tyvuliuojančio tvenkinio, apsupto palmėmis, mėgautis nuostabiu, ore tvyrančiu gėlių aromatu bei klausytis egzotiškųjų papūgų. Tai lyg pabėgimas į Edeno sodus viename kosmopolitiškiausių Ispanijos miestų.

Katalonijos aikštė

Ši aikštė – tai miestiečių itin mėgstama susitikimų vieta. Tai jau 150 metų istoriją skaičiuojanti vieta, nuo šios vietos prasideda 7 judriausios miesto gatvės. Tai lyg maža ramybės oazė, kurioje atsikvėpus, galima vėl pasinerti į miesto šurmulį.

Šventosios šeimos bažnyčia

Tai viena gražiausių Barselonos bažnyčių, neretai tituluojama miesto simboliu. Taip pat tai ir vienas žymiausių Architekto Antoni Gaudi kūrinys, turintis du pabaigtus fasadus: Kančios ir Kristaus gimimo. Bažnyčia dar nėra užbaigta, planuojama, kad ji bus baigta statyti 2026 metais tačiau jau dabar ji laikoma viena originaliausių bei įspūdingiausių pasaulio bažnyčių.

Modernusis Guelio parkas

Guelio parkas – tai 3 hektarų plotą užimantis, ispanų architekto Antonio Gaudi projektuotas miesto sodas, su įvairiais itin unikalaus dizaino statiniais, ryškiaspalvėmis kolonomis bei mozaikomis. Beje, šis parkas saugomas UNESCO

 

 

Atostogos rudėjant orams

ispanijos kurortaiVasarą dideli karščiai traukia mases žmonių prie jūros, prie ežerų ar baseinų. Vasarą šilta, malonu ir galima pasiplaukioti vandenyje. Tik bėda, kad esate ne vienas toks, kuris mėgsta ramiai paatostogauti šiltuoju metų laiku. Minios žmonių tiesiog grūdasi paplūdimiuose, norėdami pailsėti ir ramiai praleisti atostogas. Tačiau kokios ten atostogos, jei valandą reikia ieškoti kur rankšluostį pasitiesti?? Būtent didelės minios žmonių tiek Lietuvoje, tiek Turkijoje, Afrikoje ar Viduržemio jūros regione vargiai pailsi per atostogas. Ir būtent todėl kita dalis žmonių renkasi atostogas vėsesniu metų laikų – rugsėjį, spalį ar net lapkritį. Sakote, šalta? Tik ne Ispanijos kurortuose, kur saulė šviečia ištisus metus, o vanduo būna šiltas lyg arbata!

                  Ispanijos kurortai – puiki vieta atostogoms rudens metu. Nors šiaip Ispanijos vasara būna karšta ir dažnam turistui tas karštis nepakeliamas (juk net ir vietiniai eina popiečio miego per siestą!), tačiau rugsėjį ar spalį, orai tampa vėsesni, bet ne per daug, na pavyzdžiui, kaip lietuviškos vasaros metu. Todėl ruduo yra puikus metas pailsėti užsienyje. Tuomet ir žmonių mažiau, o ir atpinga daug kas, pavyzdžiui, nakvynė prabangiuose viešbučiuose. Taigi belieka tik sugalvoti kokį Ispanijos kurortą pasirinksime. Ar tai bus garsioji Alikantė, ar Ibiza, Maljorkos sala? O gal keliaukime toliau, į Kanarus? Pamatyti ugnikalnių ir didžiulių urvų, laukinės gamtos ir susipažinti su vietiniais salų gyventojais?

                  Stipriai per vasarą įšilęs vanduo artėjant rudeniui vėsta iš lėto. Todėl, net ir spalio mėnesiais daugumoje Ispanijos kurortų galima laisvai išsimaudyti ir nedrebėti iš šalčio pamėlusiomis lūpomis. Tuomet dar galima spėti ir pasideginti, jei pavyks – jūsų natūralus įdegis išliks ilgiau, nei kolegų, besideginusių vasarą Palangoje. Kurortuose rudeniop sumažėjus žmonių, daug lengviau patekti į norimas lankytinas vietas, ar tai būtų senos bažnyčios, muziejai ar kad ir Teidės ugnikalnis. Ištuštėjus šioms vietoms, nereikės pečiais glaustytis su fotoaparatais apsikrovusiais pagyvenusiais vokiečių turistais ir nereikės baimintis, jog netyčia ant kokio vaiko užlipsit. Svarbu ištaikyti kelionės laiką, kai turistų srautai sumažėja, bet muziejų ir kitų pramogų aktyvumas dar būna išlikęs. Ne retas reiškinys, kai ne sezono metu muziejų ar kitų lankytinų objektų darbo laikas trumpinimas, tad į juos yra sunkiau patekti.

                  Prašmatnūs viešbučiai – dar vienas pliusas, kuriuos siūlo Ispanijos kurortai. Rudeniop ir žiemą kambarių kainos sumažėja, dažniau taikomos akcijos ir nuolaidos. Dar gi daug viešbučių būna ir patuštėję nuo turistų. Keliaudami rudenį galėsite lengviau išsirinkti viešbutį, galbūt dėl sumažintos kainos apsistoti viešbutyje su baseinu ir rasti laisvą kambarį su nuostabiu vaizdu į jūrą. Visi šie privalumai keliaujant rudenį tikrai padarys jūsų kelionę malonesnę ir gal ir pigesnę. Tad ruoškimės lagaminus ir keliaukime į Ispanijos kurortus!