Home » anglų kalba pradedantiesiems

Žyma: anglų kalba pradedantiesiems

Anglų kalba. Ar aš galiu išmokti?

anglų kalba pradedantiesiems knygaMokėti anglų kalbą nepaprastai pravartu. Globalizacija reali, o ir pakeliauti po svečias šalis – viliojantis sumanymas. Todėl anglų kalba pradedantiesiems knyga ar net keliomis knygomis ir įvairių užduočių pavidalu pasirodo kaip galimybė patobulėti. O patobulėjus – įgytą informaciją pritaikyti.

Jei sugalvojame vykti į kokią nors šalį atostogauti, veikiausiai reikės susikalbėti užsienio kalba. Tačiau keliaudami į Švediją nesimokome šnekėti švediškai, o ruošdamiesi į Japoniją nepradedame gilintis į šios kalbos hieroglifų reikšmes. Kodėl? Todėl, kad labai daug kur galima susikalbėti angliškai. Tai vertintina kaip didelis pliusas, nes pasaulio gyventojai lengviau komunikuoja.

Atsiradus norui keliauti, neretai informacijos ieškoma internete. Pasirenkama šalis ir miestas, data ir t. t. O jei atrodo aktualu išmokti kalbėti angliškai ar pasitobulinti, taip pat bandoma pasinaudoti virtualiais informacijos šaltiniais ir pagerinti užsienio kalbos gebėjimus. Viena iš paieškos frazių – anglų kalba pradedantiesiems knyga.

Minėtoji frazė įrodo porą dalykų. Pirmasis punktas reiškia tai, jog ieškoma pagrindų, nes siekiama palaipsniui, nuo nulio, mokytis kalbos. Antrasis punktas – frazėje esantis žodis „knyga“. Knygos nuo seno laikomos žinių šaltiniu. Keitėsi jų pavidalai – nuo molinių lentelių ir pergamento ritinių iki dabartinio mums įprasto varianto. Bet knyga iki šiol išlieka vertybė. Tą patį sako ir anglų kalbos mokytojai bei dėstytojai.

Kodėl yra poreikis mokytis kalbos nuo nulio?

  • Todėl, kad mokykloje lankytos vokiečių ar prancūzų, o ne anglų k. pamokos.
  • Arba todėl, kad laikui bėgant anglų k. taisyklės primirštos, reikia atnaujinti tai, kas kadaise buvo išmokta.

Ir nors čia rašome apie konkrečią kalbą, iš tiesų paieška internete suvedant raktinius žodžius anglų kalba pradedantiesiems knyga yra tik dalis viso domėjimosi lauko. Žmonėms taip pat aktualios ir kitos kalbos. Pavyzdžiui, švedų ar vokiečių. Bet sutikite – angliškai susišnekėti pavyksta labai daug kur, tad būtent šios kalbos populiarumas tikrai argumentuotas.

Perskaitę, kad anglų kalba pradedantiesiems įsisavinama iš knygų, galbūt prisiminsite, kad turite namie kokį angliškai parašytą romaną. Nors čia rašėme apie mokymuisi skirtas knygas, grožinės literatūros kūrinys taip pat gali praversti – vienas kitas puslapis kasdien padės išmokti vis daugiau svetimos kalbos žodžių. Ilgainiui suprantama vis daugiau frazių, tad į žodyną žvilgtelima rečiau.

Ar aš galiu išmokti? Ar nebus pernelyg sudėtinga? Ar ne per vėlu? Ar apskritai verta? Į visus šiuos klausimus yra atskiri atsakymai, bet visų jų esmė ta pati: anglų kalba pradedantiesiems ir pažengusiems neturėtų kelti nerimo, ji neturėtų bauginti. Jos mokymasis – prasmingas ir naudingas. Jūs galite išmokti. Nebus pernelyg sudėtinga. Ne per vėlu. Tikrai verta.

Tuo labiau, kad internete plyti galybė informacijos, padedančios perprasti svetimos kalbos ypatybes. Kas tai bebūtų – elektroninė knyga pradedantiesiems ar pažengusiems, straipsnis, uždavinys, – kiekvienas iš šių dalykų padeda pasiekti tikslą. Tikslą ne tik ištarti „hello“, bet ir rišliai dėlioti sakinius bei suprasti, ką kalba kiti.