Home » A+ klasė

Žyma: A+ klasė

Kokio vėdinimo reikia statant naujos statybos namus?

Norint namuose pastoviai turėti šviežią orą, tenka rūpintis papildoma įranga, kuri atlieka šią užduotį. Tinkamas vėdinimo sistemos suplanavimas ir įrengimas, reikalauja specialistų darbo, tačiau savininkams yra svarbu suprasti bent jau ventiliacijos veikimo principus. Tai leidžia bendrais bruožais suprasti kokie darbai laukia ir kiek jie gali kainuoti.

Pirmiausia, pabandykime išsiaiškinti kam iš viso reikalinga vėdinimo sistema? Oro kokybė turėtų palaikyti komfortišką žmogaus organizmo būklę. Tarp esminių kokybiško mikroklimato faktorių įvardijami šie aplinkos rodikliai: oro švarumas ir grynumas, bei oro temperatūra ir drėgnumas.

Tam, kad šie rodikliai visada būtų leistinose ribose, privačiuose namuose įrenginėjamos vėdinimo sistemos. Jų schemos yra apskaičiuojamos kiekvienam namui atskirai. Vėdinimas turėtų atlikti šias pagrindines užduotis: šalinti iš patalpų orą, kuriame yra per daug dulkių ir anglies dvideginio bei tiekti į patalpas deguonimi prisotinto oro.

Vėdinimo sistema turėtų parūpinti oro padavimą, reikalingą komfortiškam buvimui namie. Vienam žmogui šis skaičius yra lygus 30 kubinių metrų per valandą, jeigu pastato plotas yra didesnis nei 20 kvadratinių metrų vienam žmogui. Jei patalpoje yra žmonių, tai rekomenduojama, kad oras joje pasikeistų bent kartą per valandą.

Visos vėdinimo sistemos yra dalinamos į du pagrindinius tipus: natūralios ir dirbtinės. Pirmosios veikimo principas yra panašus į tą, kuris veikia gamtoje, kai oro masės juda skirtingų temperatūrų ir spaudimų dėka. Antro tipo sistemose vėdinimas vyksta ventiliatorių arba oro kompresorių pagalba.

Šiuolaikinės vėdinimo sistemos tai ir būdas padidinti namo energinį naudingumą. Daug kam tenka girdėti apie A+ klasė ar dar aukštesnę, kuriomis žymimas pastatų energetinis naudingumas. Tai yra ženklinimas, reiškiantis, kad namas sunaudoja ypač mažai šiluminės energijos.