Home » Siekiate maksimalizmo? Jums padės Kaizen mokymas

Siekiate maksimalizmo? Jums padės Kaizen mokymas

Sakoma, dar daugiausia pasiekia tie, kurie daugiausiai ir siekia. Žinoma, juk tai logiška. Tačiau vieni žmonės yra linkę pabandyti ir viską mesti, o kiti stengiasi viską atlikti kuo geriau. Tokie žmonės dirba iš paskutiniųjų kol pasiekia geriausią rezultatą ir dažnai vis tiek nėra iki galo juo patenkinti. Šią savybę turintys žmonės vadinami maksimalistais ir yra itin vertinami kaip darbuotojai ir vadovai. O tiems, kurie kuria savo firmas, siekti maksimalizmo gali padėti Kaizen mokymas.

        Kaizen mokymaiKas yra Kaizen ir kuo jis naudingas firmoje? Kaip galima nuspėti iš skambesio, tai yra iš rytų kilusi filosofija, kuri pritaikoma ir vakarų pasaulyje. Kaizen filosofijos esmė yra siekti kiek įmanoma didesnio efektyvumo gamybos ir kituose procesuose ir didinti darbuotojų motyvaciją bei gerinti jų darbo aplinką. Tai yra, siekiama darbuotojus priversti dirbti ne bejausmiu skatinimu, bet įtraukiant į juos į visą įmonės valdymo procesą ar gamybos procesą. Ši filosofija yra tinkama tiek gamybos, tiek paslaugų įmonėms ir yra vis plačiau taikoma. Tad kur gi galima išmokti Kaizen filosofijos ir kaip ją pritaikyti savo versle?

Kaizen mokymai

        Kaizen mokymus siūlo tam įkurtos firmos. Ką reikia žinoti, prieš registruojantis į mokymus, yra tai, kad juose turi dalyvauti visi firmos ar skyriaus darbuotojai. Kaip minėjome pradžioje, anot Kaizen filosofijos, į darbą yra įtraukiami visi darbuotojai, jie skatinami siūlyti savo idėjas ir prisidėti prie verslo gerinimo. Taigi, didelėse firmose į mokymus eina skyriaus darbuotojai, o mažose – visa firma.

        Taip pat mokymai gali būti atliekama ir pačios firmos patalpose, su realia darbo aplinka. Iš tiesų, Kaizen mokymuose didžioji dalis dėmesio yra skiriama praktikai ir teorijai belieka vos 20 procentų. Toks mokymo būdas yra pats efektyviausias ir, beje, ne toks nuobodus.

        Kaizen reikėtų imtis ne tik tuomet, kai verslas jau stringa ar griūna. Geriau mokymus praeiti dar verslo pradžioje. Tačiau ne per anksti. Būtų gerai turėti jau suformuotą komandą, kuri bus patikima ir dirbs kartu dar bent artimiausią pusmetį. To priežastis labai paprasta – jei norite investuoti į Kaizen mokymus, turite būti tikri, kad jūsų darbuotojai yra lojalūs ir jie nepaliks firmos praėjus vos mėnesiui po mokymų pabaigos. Taigi, suformuokite komandą ir auginkite ją bei motyvuokite dirbti efektyviau.