Home » Paskola būstui pirkti Lietuvoje ne visiems prieinama

Paskola būstui pirkti Lietuvoje ne visiems prieinama

paskola bustuiBūstą įsigyti yra dažno jauno žmogaus tikslas, bet ne kiekvienas žmogus tokį tikslą nori pasiekti adekvačiais veiksmais. Trumpai tariant, Lietuvoje būstą įsigyti galima jį perkant iš santaupų arba tiesiog skolinantis. Apie antrąjį variantą ir reikėtų kalbėti plačiau, nes vyrauja gana daug mitų, kuriuos tikrai reikėtų paneigti. Svarbiausia yra akcentuoti, kad paskola būstui įsigyti tikrai nėra suteikiama visiems pilnamečiams asmenims. Dėl būsto paskolų išdavimo yra nustatyta gana griežta tvarka, kurios privalo laikytis visi teikiantys tokio tipo kreditus.

Tvarka numato, kad paskola būstui įsigyti gali būti išduodama po to, kai paskolos prašantis asmuo įrodo, kad jis yra atsakingas ir pagal finansinį pajėgumą tinkamas žmogus. Tai reiškia, kad jums reikės pateikti duomenis apie šeimyninę padėtį, turimus įsipareigojimus, gaunamas pajamas ir ne tik. Jeigu turite vaikų – teks ir tokią informaciją nurodyti. Matote, tokia informacija kredito teikėjui leis apskaičiuoti kokią būsto paskolos įmoką jūs galėtumėte mokėti. Žinant kokio dydžio mėnesio įmoką galėtumėte mokėti, bus paprasčiau apskaičiuoti ir išduodamą būsto paskolos sumą.

Reikia akcentuoti ir tai, kad būsto paskola negali būti suteikiama asmenims, kurie neturi pradinio įnašo. Trumpai tariant, būstas turi būti perkamas iš dalies mokant iš santaupų, ir iš dalies mokant su paskola. Koks reikalaujama būsto paskolos pradinis įnašas – jums atsakys kredito teikėjas. Mat, vieni nustato jį didesnį, o kiti gali nustatyti daug didesnį.

Kaip bebūtų, visiems galvojantiems apie būsto pirkimą su paskola, reikia suprasti, kad nemokiems asmenims niekas pinigų neskolina. Trumpai tariant, jeigu bandysite gauti paskolą būstui būdami bedarbiais, kaip gi patys mokėsite įmokas? Juk kredito teikėjai matys, kad gyvenate negaudami pajamų ar tiesiog pašalpas. Įstatymai netgi neleidžia išduoti paskolų tokiems žmonėms. Jeigu bedarbiams vartojimo kreditai neišduodami, tai būsto paskolos tuo labiau nebus suteikiamos.

Norint gauti paskolą būsto įsigijimui, reikės atitikti labai daug reikalavimų ir tai liečia ne tik jus, bet ir jūsų sutuoktinį. Pajamos bus skaičiuojamos būtent kiekvienam šeimos nariui. Turimos išlaidos irgi sukomplikuos galimybę skolintis.