Home » Osteochondrozė – ar galima išvengti šios ligos?

Osteochondrozė – ar galima išvengti šios ligos?

Osteochondrozė – tai stuburo liga, kurios priežastis yra tarpslankstelinių diskų susidėvėjimas. Nors išvengti šios ligos teoriškai yra įmanoma, tačiau realiai ja serga daugiau nei pusė viso pasaulio gyventojų. O pagal statistiką, apskritai bent retkarčiais nugaros skausmus jaučia per 90 % žmonių. Laikoma, kad šia liga serga vyresnio amžiaus žmonės, kuomet natūraliai ima irti kremzlinis audinys. Tačiau nebūtinai – ši liga atsiranda dėl daugybės priežasčių: neteisinga laikysena, sėdimas / stovimas darbas, traumos, didelis fizinis krūvis ar paveldimumas. Labai dažnai osteochondrozė yra profesionalaus sporto pasekmė, tačiau ją lemti gali ir per mažas fizinis aktyvumas.
Sakoma, kad yra geriau šios ligos išvengti, negu ją išgydyti. Todėl paieškojus galima rasti ne vieną naudingą specialistų patarimą, kaip išvengti arba palengvinti šios ligos simptomus. Čia https://alfasteps.com/patarimo-kategorija/nugaros-skausmas/ netgi galima rasti patarimus, kaip pasitikrinti, ar jūsų nugara funkcionuoja tinkamai, ar jau reikėtų susirūpinti. Aprašomi trumpi patarimai ir pratimai, kaip pasitikrinti ir kaip gydyti nugaros raumenų, juosmens ir kitus skausmus.
Pagrindiniai dalykai, padedantys išvengti osteochondrozės – tai žinoma, taisyklinga laikysena sėdint ir stovint. Jeigu dirbate sėdimą darbą, sėdėti reikia tiesiai, atsiremti į kėdės atlošą, o pėdos pilnai padėtos ant grindų. Kas pora valandų daryti pertraukėles, kurių metu stengtis pramankštinti nugarą. Ilgai stovint, taip pat reikia stengtis įtempti pilvo raumenis, jeigu yra galimybė, rasti atramą, kad nugarai tektų kuo mažesnė apkrova. Keliant sunkius daiktus, teisingiausia pritūpti, o ne pasilenkti. Taip pat antsvoris turi didelę įtaką šiai ligai atsirasti ir progresuoti, todėl svarbu kontroliuoti savo kūno svorį. Reikėtų daugiau judėti, taip pat stiprinti pilvo, nugaros raumenis. Jeigu dažnai tenka avėti nepatogius (darbo) batus ar aukštakulnius, naudokite vidpadžius. Nešdami sunkius daiktus stenkitės paskirstyti svorį tolygiai.