Home » Nešiojami kompiuteriai: paprasti patarimai priežiūrai be priekaištų

Nešiojami kompiuteriai: paprasti patarimai priežiūrai be priekaištų

nesiojamas kompiuterisĮsigijote naują daiktą? Tokiu atveju beliks tik tinkamai juo rūpintis – tik  tuomet galėsite tikėtis, kad pastarasis tarnaus ilgai bei kokybiškai. Na, o jei jūsų naujasis pirkinys priklauso kategorijai nešiojami kompiuteriai, nepraleiskite atkreipti dėmesį į šiuos patarimus – jei jais pasinaudosite, jie garantuos priežiūrą bei priekaištų.

Bene vienas svarbiausių dalykų, į kurį reikėtų atsižvelgti norint užtikrinti tinkamą nešiojamo kompiuterio priežiūrą, yra apsaugoti įrenginį nuo drėgmės. Reikia akcentuoti, kad būtent drėgmė yra vienas didžiausių tokio pobūdžio įrenginių priešų – būtent dėl jos kyla didelė dalis remontų, o jei ant įrenginio pateks ypač didelės kiekis drėgmės, tikėtinas scenarijus, kad nepagelbės nei remonto meistrų paslaugos. Na, o tuo atveju, jei netyčia ant nešiojamo kompiuterio pateko nedidelis skysčio kiekis,  reikėtų kuo greičiau išvalyti kompiuterį laikantis tam tikrų taisyklių bei kreiptis į profesionalus, kad būtų suteikt apipilto kompiuterio valymo paslauga. Paprastai tokios paslaugos yra suteikiamos nedelsiant, tuo tarpu,  neįmanoma patiekti tikslių duomenų apie tai kiek kainuoja tokia paslauga: viskas priklauso nuo to, kokiu skysiu buvo apipiltas kompiuteris ir koks jo plotas buvo pažeistas.

Dar vienas patarimas, į kurį taip pat neturėtų numoti ranka kiekvienas nešiojamo kompiuterio savininkas, yra toks: paprastai nešiojami kompiuteriai yra ypač vertinami už vieną privalumą – už tai, kad pastaruosius yra lengva transportuoti iš vienos vietos į kitą ir tai suteikia puikią progą nuolat keisti laisvalaikio,  mokymosi ar darbo vietas. Tačiau būtent su tuo yra susijęs ir dar vienas dalykas: jei esate iš tų žmonių, kurie mėgsta dirbti ar pramogauti kompiuteriu vis kitoje vietoje, turėtumėte nepamiršti ir kompiuteriui skirto krepšio – būtent jis apsaugos įrenginį nuo dulkų bei kitų veiksnių, galinčių pagreitinti kompiuterio nusidėvėjimą arba gedimą. Taigi, belieka tik pridurti, kad kompiuterio krepšys yra vienas iš tų dalykų, kurį turėtumėte įsigyti tuo pat metu, kai perkate kompiuterį, ir, savaime suprantama, nepamiršti jo, tuo atveju, jei kompiuteriu dirbti planuojate ne namuose.

Kaip užtikrinti nešiojamo kompiuterio švarą? Vienas paprasčiausių būdų – valyti tam skirtomis priemonėmis: jokiu būdu nesirinkite kitokio pobūdžio valymo priemonių, tik tas, kurios yra skirtos kompiuteriams, telefonams, televizoriams. Tai – specialūs valymo skysčiai arba servetėlės. Specialus skystis, šluostė bei servetėlės – tai priemonės, kurias turi turėti kiekvienas nešiojamo kompiuterio savininkas.

Tačiau labai svarbu ne tik pašalinti dulkes bei kitus nešvarumus, kurie patenka ant kompiuterio išorės – labai svarbu užtikrinti, kad dulkės būtų  valomos  ir iš vidaus. Ši procedūra nėra sudėtinga ir laikantis tam tikrų taisyklių bei pasitelkus specialias valymosi priemones, dulkes nesunku pašalinti ir patiems (verta atminti, kad tai reikia daryti reguliariai). Vis dėlto, jei manote,  kad su čia užduotimi susidoroti nepavyks, kreipkitės į specialistus – šią paslaugą  teikia kone kiekviena kompiuterių remonto bei priežiūros paslaugas tiekianti įmonė.

Na, o pabaigai – dar keletas pastebėjimų apie veiksnius, kurių reikėtų vengti, kadangi jie gali paspartinti kompiuterio nusidėvėjimą arba padidinti gedimų tikimybę. Tai – valgymas dirbant ar pramogaujant kompiuteriu,  laikymas intensyviame tiesioginių saulės spindulių sraute ar ypač arti šilumos šaltinių.
Taip pat, kviečiame paskaityti straipsnį apie tai, kaip elgtis kad kompiuteris kuo ilgiau tarnautų po garantijos, kurį rasite čia.

Parašykite komentarą