Home » Maitinimas krūtimi — natūralus ir svarbus procesas mamos bei kūdikio gyvenime

Maitinimas krūtimi — natūralus ir svarbus procesas mamos bei kūdikio gyvenime

maitinimas krutimiMotinystė yra vienas gražiausių moters gyvenimo laikotarpių. Tuo metu atsiskleidžia gebėjimas rūpinti kitu žmogumi, pabunda visi motinystės instinktai. Vos susilaukus kūdikio apima galybė emocijų, kurias sunku suvaldyti. Džiaugsmas persipina su baime ir nepasitikėjimu. Tačiau, vos tik paėmus ant rankų mažą kūdikėlį visi juodi debesys išsisklaido. Pirmosiomis kūdikio gyvenimo dienomis labai svarbus jo ir mamos ryšys. Daugelis gydytojų teigia, kad labiausiai vaiką ir motiną suartina maitinimas krūtimi. Moksliniais tyrimais yra paremta nuomonė, jog kūdikio maitinimas krūtimi yra vienas svarbiausių dalykų kūdikiui įžengus į šį pasaulį.  Motinos pienas ne tik sustiprina emocinį ryšį, bet suteikia taip reikalingų maistingųjų medžiagų.

Maitinimas krūtimi išlikęs dar nuo seniausių laikų. Senovės civilizacijų klestėjimo laikais vaikai buvo žindomi nuo pat pirmųjų dienų. Neretai maitinimas krūtimi užsitęsdavo net keletą metų. Prieš daugelį metų, jei moteriai, pagimdžiusiai kūdikį nesigamindavo pienas, jos kūdikį maitindavo kita žindyvė. Kilmingose šeimose, karalienės ar valdovų žmonos savo vaikų apskritai krūtimi nemaitindavo. Kiekvienas vaikas turėjo žindyvę arba dvi, kurios jį maitindavo iki tam tikro laiko. Maitinimas krūtimi buvo suvokiamas kaip natūralus procesas. Žinoma, kiekvienu laikotarpiu požiūris į kūdikio maitinimą skyrėsi. Vienos motinos vaikus maitindavo kelis metus, kitos — vos kelis mėnesius.

Šiandien maitinimas krūtimi ir jo svarba yra suvokiama skirtingai. Gydytojai teigia, kad maitinimas krūtimi yra būtinas ir bent jau pirmuosius 6-8 gyvenimo mėnesius kūdikį reikėtų maitinti motinos pienu. Tačiau, visuomenėje vyrauja skirtingos nuomonės. Daugelis moterų mano, kad maitinimas krūtimi nėra būtinas ir šio proceso vengia. Anot jų, maitinimas krūtimi gali sugadinti figūrą, krūtų formą. Kita dalis moterų atvirkščiai, stengiasi įrodyti, kad kūdikio žindymas yra vienas svarbiausių ir natūraliausių procesų. Pasak jų, kūdikių maitinimas krūtimi yra kertinis mamos ir vaiko bendravimo pagrindas. Dažnas kontaktas veikia raminančiai, padeda greičiau užmegzti ir palaikyti glaudžius tarpusavio santykius. Kūdikio maitinimas krūtimi teigiamai veikia kūdikio vystymąsi. Ilgai žindanti geriau suprantamas vaikąs, jaučia jo poreikiai ir emocijos.