Home » Koks projektorius jums tinkamiausias?

Koks projektorius jums tinkamiausias?

ProjektoriaiVisiems teko susidurti su projektoriais, projektuojančiais vaizdą iš kompiuterio į ekraną. Vieni kasdien naudojasi projektoriais universitetuose, kitiems galbūt teko būti įvairiose prezentacijose, na o galiausiai projektoriai yra naudojami ir kino teatruose. Tačiau ar kada susimąstėte, kad projektorius gali būti naudingas ir namie, o ne tik įvairiose institucijose ir gali būti panaudotas visai kitais tikslais, nei iki šiol matėte?

                 Jei į internetinės naršyklės adresų langelį įvesite https://www.b-a.eu/c1682/Projektoriai, pamatysite, kokia yra projektorių galybė ir kiek jie kainuoja. Projektorių kainos prasideda nuo 200 eurų ir perkopia ir 4000 eurų riba. Kuo skiriasi šie projektoriai? Visų pirma, pigūs projektoriai sukuria pakankamai silpną šviesos srautą, dėl ko yra tinkami naudoti tik tamsiose patalpose. Tuo tarpu, turint brangų, kokybišką projektorių, galima žiūrėti vaizdus ir šviesioje patalpose ir jie puikiai matysis. Žinoma, į kainą įeina ne tik galingumas, bet ir kokybė, kontrastu, skiriamąja geba, montavimo galimybėmis.

                 Prieš rinkdamiesi projektorių, turite gerai nuspręsti, kokiomis sąlygomis ir kam jį naudosite. Projektorius gali būti puikus būdas su draugais namie žiūrėti filmus per visą kambario sieną ar ant specialaus ekrano. Taip pat projektorius gali būti puiki priemonė parodyti artimiesiems kelionių nuotraukas ar vaizdžiai atvaizduoti kokį nors pasakojimą, pristatymą, įterpiant įvairius grafikus, vaizdus ir nuotraukas. Projektorius gali pasitarnauti ir kaip puiki priemonė žiūrint filmus sodyboje ar draugų namuose. Jei namie turite galimybę žiūrėti filmus ir serialus per didelį televizoriaus ekraną, tai sode galite to ir neturite. Ir einant pas draugus, jei jie neturi didelio televizoriaus, o norite kartu pažiūrėti kelionių įspūdžius ar naujai išėjusį filmą, galite atsigabenti ir projektorių. Iš tiesų tai pravartus ir kai kuriems kone kasdien galintis praversti įrenginys. Tad kaip nuspręsti, kokio projektoriaus jums reikia ir į ką atsižvelgti jį renkantis?

                 Pirmiausia, reikės pasirinkti kraštinių santykį, kokiu projektorius projektuos vaizdą ant ekrano. Dažniausiai siūlomi du formatai: tai 4:3 ir 16:9. Pirmasis formatas naudotas seniems filmams filmuoti, o antrasis yra platesnis, dažniau naudojamas šiais laikais. Abu formatai turi tiek privalumų, tiek ir trūkumų, tačiau vis tik jei projektorių naudosite daugiausia šiuolaikiniams filmams žiūrėti, jums geriau rinktis 16:9 kraštinių santykį. Taigi, reikės ir tokio pat kraštinių santykio ekrano.

                 Skiriamoji geba taip pat vienas iš kriterijų, pagal kuriuos renkamasis projektorius. Tiesa tokia, jog kuo didesnė skiriamoji geba, tuo malonesnis vaizdas. Turėkite omenyje, kad čia projektoriai pasižymi įvairiomis skiriamosiomis gebomis. Tačiau su skiriamąja geba kyla ir projektorių kainos. Namų naudojimui turėtų užtekti ir 1080p pločio skiriamoji geba. Jei norite didesnės skiriamosios gebos, teks pakrapštyti kišenę.

                 Ne ką mažiau svarbus ir kontrastas. Tai yra, skirtumas tarp šviesiausių ir tamsiausių vaizdo dalių. Kuo ji didesnis, tuo ryškesnis ir kokybiškesnis vaizdas bus. Ypatingai tai svarbu žiūrint į ekraną nepakankamai tamsiame kambaryje. Įvertinę tai, kokioje patalpoje naudosite projektorių ir kokiomis apšvietimo sąlygomis galėsite jį naudoti, galėsite išsirinkti sau tinkamą įrenginį.