Home » Kaip vairuoti žiemą

Kaip vairuoti žiemą

Slidus žiemos keliasDaugeliui, o ypač mažiau patyrusiems vairuotojams žiema yra tikras išbandymų metas. Sniegas, šlapio sniego sluoksnis, ledas, provėžos, blogesnis matomumas sningant ar tiesiog dėl trumpesnės dienos – visa tai neišvengiamai apsunkina vairavimo sąlygas. Ir padidina eismo įvykių skaičius. Nemažai su pakitusiomis vairavimo sąlygomis susijusių problemų galima išspręsti tiesiog įgyjant patirties, neskubant, vairuojant atsargiai. Kita vertus, jeigu su savo Toyota ar greičiau kokiu Golfu ir žiemą važinėsite vasarinėmis ar universaliomis padangomis, jums nelabai kas ir galės padėti.

Techninė pusė – labai svarbu. Geros, premium klasės padangos, ir be abejo žieminės o ne kokios nors universalios padangos žiemos kelyje bus kur kas geresnės nei jų pigesni bei prastesni analogai. Jeigu bent kiek dažniau tenka važiuoti mažiau valomais keliais, suspaustu sniegu ar net apledėjusiais keliais, geriausia rinktis dygliuotas arba bent minkšto gumos mišinio padangas. Labai stipriai saugumą žiemos kelyje padidina ir keturi varomi ratai – jei gyvenate užmiestyje ar kaime, ko gero būtent toks automobilis būtų geriausias pasirinkimas jums. Jei jau prakalbome apie Toyota modelius – http://toyota-modeliai.eu/, tai šioje vietoje puikiai tinka Rav4 visureigis.

O ką gali padaryti pats vairuotojas? Visų pirma, ženkliai sumažinti greitį. Patyrę vairuotojai supranta, jog greitis žiemą kaip niekad pavojingas, o ypač posūkiuose. Tad geriau atsikelti dešimt minučių anksčiau ir į darbą važiuoti ilgiau, tačiau – saugiai. Tai turėtų būti savaime suprantama visiems. Net ir geros padangos negali užtikrinti jūsų saugumo, jei elgsitės visiškai neatsakingai. Be abejo, prie saugumo ir stabilumo kelyje ženkliai prisideda ir vairuotojo patirtis, o geriausia – specialūs ekstremalaus vairavimo kursai. Tokios klaidos, kaip įminta sankaba posūkyje bei nuokalnėje jau sudaužė ne vieną automobilį. O norint mažinti greitį dažnai tai daroma instinktyviai kartu su spaudžiamu stabdžiu. Tai dažna nepatyrusių vairuotojų klaida, kurios pasekoje automobilis greitai ima slysti. Ir ko gero tik patirtis bei su ja susijęs šaltas protas leidžia tinkamai sureaguoti per tą sekundę, kurią dar turite vos pradėję slysti. O specialūs kursai leidžia ne tik įgyti tokios patirties, bet ir pramokti valdyti būtent jūsų automobilį – tą, su kuriuo kasdien keliaujate į darbą ir namo.