Home » Kaip sustiprinti imunitetą?

Kaip sustiprinti imunitetą?

Kaip sustiprinti imunitetą?

Sveikata prasideda ten, kur gyvename, dirbame, mokomės ir žaidžiame – dar ilgai prieš apsilankydami gydytojo kabinete ar vaikščiodami vietinėse vaistinėse. Mūsų sveikatą didžiąja dalimi lemia socialinė, ekonominė, kultūrinė ir fizinė aplinka, kurioje gyvename – viskas, pradedant nuo darbo ir gyvenimo, iki išsilavinimo lygio ir galimybės gauti sveiką maistą bei vandenį.

Šios sąlygos yra žinomos kaip socialiniai sveikatos veiksniai: socialiniai ir ekonominiai ištekliai, tokie kaip būstas, švietimas, maisto prieinamumas ir transportavimas, kurie palaiko sveikatą ir gali nulemti gyvenimo trukmę bei kokybę.

Šie socialiniai ir ekonominiai veiksniai daro didelę įtaką asmens ir bendruomenės sveikatai.

Nuo ko priklauso žmogaus sveikata?

  • imuninė sistema;
  • endokrininė sistema (cheminiai junginiai – hormonai);
  • nervu sistema (stipriai įtakojama psicho – emocinio krūvio);
  • Kraujagyslių ir kraujotakos būklė;
  • medžiagų apykaita (metabolizmas).

Trumpai papasakosime du būdus, kaip sveikai ir greitai pagerinti žmogaus sveikatą.

Pirmas būdas

Kiekvieno žmogaus organizme gausu judrių ląstelių, padedančių kovoti su infekcinėmis ligomis bei organizmui svetimomis medžiagomis, tai baltieji kraujo kūneliai – leukocitai, kurie apsaugo organizmą nuo įvairių infekcijų, kraujo kūneliai virusų bei bakterijų. Iš kraujo leukocitai patenka į audinius ir sunaikina juose esančias bakterijas virusus, pelėsi ir grybelius. Šiame straipsnyje žemiau, su nuoroda į video medžiagą, parodysime paprastą ir labai efektyvų būdą, kaip per 5 minutes, iki dviejų kartu padidinti baltųjų kraujo kūnelių, leukocitų (gerųjų ląstelių žudikių) kiekį kraujyje.

Antras būdas

Atkurti gerųjų bakterijų – probiotikų balansą žarnyno mikrofloroje. Apie tai, kas tos gerosios bakterijos, kuo jos mums gali būti naudingos ir kaip pasigaminti puiku natūralios fermentacijos gėrimą (toliau rasite gėrimo sudedamas dalis) namų sąlygomis, ir yra šis straipsnis. Taip pat jūs pamatysite – nuorodą į video filmą, (6 min. trukmės) kaip atrodo žarnynas po chemoterapijos (panašiai atrodo po antibiotikų). Filmuką pristato ir komentuoja japonų mokslininkas Hiromi Shinya.

Kas slopina imunitetą

Sakoma, kad imunitetas yra įgimtas dalykas ir jeigu jis gerai funkcionuoja, žmogus gali džiaugtis laisve nuo daugelio ligų. Tuomet, kodėl imuninė sistema nusilpsta? Imuniteto slopintojų yra daug, tačiau patys populiariausi, sudarantys didžiausią imuninės sistemos slopinimo dalį ir dažniausiai pasitaikantys, yra sekantys: vaistai nuo temperatūros, antibiotikai, gliukokortikoidai (natūralūs gliukokortikoidai yra kortizolis, hidrokortizonas) ilgalaikis-lėtinis stresas, cukrus ir gausus angliavandenių naudojimas, nepilnavertė mityba, neigiamos emocijos, rūkymas, bei miego stygius. Mokslininkai atlikę tyrimus tvirtina, kad po antibiotikų kurso visuomet krenta imuninių ląstelių funkcinis aktyvumas ir reikalinga ne viena savaitė, kad viskas pasitaisytų.