Home » Kaip parinkti plyteles namų interjere?

Kaip parinkti plyteles namų interjere?

Planuojant namų arba buto interjero dizainą e veltui rekomenduoja peržiūrėti daug katalogų kuriuose geriausiai galite susipažinti su vieno ar kito stiliaus plytelių panaudojimu. Namų interjero kūrimas – individualus dalykas, vieni eksperimentuoja, kiti pernelyg nesuka dėl to galvos ir renkasi tai kas paprasta ir niekuomet nesensta, treti – užsisako dizainerio paslaugas. Nesvarbu ką pasirinksite jūs, renkantis plyteles namų interjerui, visiems galioja vienodos taisyklės, na o kaip mes jas suprantame tai jau skonio reikalas.

 

Plytelių forma ir dydis

 

Pagal tai kokios dydžio jūsų butas ar namas ir jo erdvės, reikia parinkti atitinkamo dydžio plyteles. Jei lubos žemos, erdvės nedidelės – naudokite mažo formato plyteles, didelėms atviroms erdvėms labiau tinka didesnės. Šiuo metu madinga daryti ir atvirkščiai, tačiau turėkite omenyje, kad plytelės yra toks paviršių apdailos būdas kurį nėra lengva pakeisti, tam gali prireikti ir nedidelio remonto. Dizaineriai pataria rinktis didesnio dydžio plyteles ne jos vizualiai padidina sieną, esant tokiais plytelių įvairovei ir daug originalių idėjų internete, plytelėmis klijuojamos ne tik virtuvės ar vonios grindys ir sienos, bet ir lubos, miegamojo, vaikų kambario sienos ir kitos vietos kurios suteikia išskirtinumą. Jei galite sau leisti, išsirinkite plyteles nelygiu paviršiumi, paviršius gali būti blizgus arba matinis, apsispręskite pagal tai ar jums reikia praktiškų ar stilingų namų.

 

Spalvos

 

Pagal kiekvieno žmogaus temperamentą galime atspėti kokios spalvos jam patinka. Įrengiant namus ir norint sukurti jaukią atlaiduojančia atmosferą reikėtų vengti ryškių spalvų. Šviesios pastelinės spalvos veikia raminančiai, neišblaško. Šviesios spalvos dekoratyvines plyteles dažnai derinamos su tam tikrais interjero akcentais – paveikslu, vaza, ryškesniu šviestuvu ar kitokiu dekoratyviniu elementu. Nereikia pamiršti senos tiesos, tamsios spalvos sumažina erdvę todėl tamsias spalvas derinti reikėtų su didesnio dydžio veidrodžiais. Kontrastingų spalvų dekoratyvinės plytelės gali pradėti varginti ir atsibosti po kelių metų. Renkantis plyteles kartu pagalvokite kokios spalvos mišiniu užpildysite tarpus tarp plytelių. Skirtingos spalvos tarpai dar labiau pabrėš stilių, tuos paviršius kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra, užpildykite tokios spalvos mišiniu kuris nekeičia spalvos po daugkartinio valymo.