Home » Kaip išsirinkti padangas vasaros sezonui?

Kaip išsirinkti padangas vasaros sezonui?

Neįprastai aukšta temperatūra kovo mėnesį primena, kad eismo sąlygos keliuose pagerės ir bus padidintas maksimalus greitis šalies automagistralėse. Šviesesnės dienos ir mažiau drėgmės ant asfalto visiems vairuotojams suteikia daugiau saugumo ir pasitikėjimo vairuojant. Be geros automobilio techninės būklės saugumą gali užtikrinti tik geros vasarinės padangos. Kaip jas išsirinkti?

 

 

Nuo to kokias padangas nupirksite priklausys kaip gebėsite suvaldyti automobilį ekstremaliu atveju. Nemanykite, kad gerų padangų tik reikia žiemą kai yra daug sniego ar ledo ant asfalto. Taip, pusnys ir plikledis labai pavojingi ir sukelia ypač daug streso naujiems ir nepatyrusiems vairuotojams, nemažiau jaudinasi ir vairuotojai turintys patirtį. Į ką atkreipti dėmesį renkantis padangas? naujos-padangos.lt pataria:

 

Žymėjimas

 

Labai gerai, kad Europos Sąjungoje padangų gamintojai yra priversti ženklinti savo gaminius pagal keletą kriterijų. Pasipriešinimas riedėjimui arba degalų sunaudojimo rodiklis. Į šį padangų požymį kreipia dėmesį nedažnas Lietuvos vairuotojas ir teisingai elgiasi. Kuro išlaidų skirtumas yra toks nedideli, kad tai nesudaro jokių nepatogumu, ypač jei per metus nuvažiuojate nedidelį atstumą. Didesnį dėmesį atkreipkite į stabdymo kelio žymėjimą. Pirkėjams kur kas aktualesnė prekės kaina, o iš padangos savybių vasaros metu svarbiausia geras sukibimas lyjant.

 

Kainos ir klasės

 

Pagal kainas padangas galime suskirstyti į keletą kategorijų – pigios ekonominės, vidutinės klasės ir kokybiškos premium grupės padangos. Brangiausios padangos dar nereiškia, kad yra geriausios nes galite naudoti bet kokios kainos padangas kurios tinka jūsų automobilio tipui. Jeigu esate nereiklus vairuotojas, važinėjate retai, nedideliu greičiu, dažniau geru oru, tik asfaltuotais keliais, jūsų automobilis yra mažų gabaritų – tuomet galite rinktis ekonominės klasės padangas.

 

Vidutinių kainų lygio 100-200 eurų vasarines padangas renkasi didžioji dauguma vairuotojų nes jos suteikia geresnę vairavimo kokybę, galima saugiau manevruoti, automobilis geriau valdomas ant šlapios dangos ar intensyviai lyjant. Už tiek pinigų galima nupirkti ir nebrangias visureigio padangas.