Home » Kaip apsaugoti savo kompiuterį?

Kaip apsaugoti savo kompiuterį?

Šiandien mūsų kasdienybę būtų labai sunku įsivaizduoti be kompiuterio ir interneto. Ant šių technologijų pastatyti visi verslai. Kiekvienas namų ūkis šias technologijas naudoja skirtingais tikslais: mokslams, darbui ar tiesiog naršymui. Tačiau nepriklausomai kam yra naudojamas kompiuteris, labai svarbu jį apsaugoti nuo įsilaužimų ir kibernetinių atakų.

Tikriausiai visi esate girdėję apie virusus, plintančius internetu ir galinčius užkrėsti bet kurį kompiuterį. Tačiau ne kiekvienas žino, o kartais ir žinodami ne visuomet tinkamai pasirūpina jų apsauga.

Kenkėjiškų programų gali būti įvairių ir jos veikia skirtingai – vienos gali tiesiog sutrikdyti kompiuterio darbą, o kitos visiškai sunaikinti ar pavogti svarbius duomenis. Viena iš tokių – kirminai, kurie užkrečia kompiuterį per tam tikrą kodą, plintantį tiesiog be jūsų įsikišimo. Jie gali nuskaityti failuose esančius el. paštus ir per juos užkrečia kitus adresatus. Gera žinia ta, kad kirminai retai kada pridaro rimtesnių bėdų, tačiau visuomet sutrikdo tinklo efektyvumą.

Trojos arklys – tai labai egzotiškai skambantis pavadinimas, tik su egzotika neturintis nieko bendro. Ši kenkėjiška programinė įranga patenka per kitas programas, kurios iš pažiūros atrodo saugios ir nekaltos. Dažniausiai šią programą parsisiunčiame patys su kita programine įranga.

Yra dar ir šnipinėjimo bei kenksminga saugos programinė įranga, kurios gali pakenkti itin stipriai.

Labai svarbu – apsaugokite savo tinklą ir kompiuterį kuo sudėtingesne slaptažodžių kombinacija. Ypatingai verslo kompiuteriu, nesijunkite prie viešų Wi-Fi tinklų. Būkite atsargūs, spausdami ant neaiškių nuorodų ir failų, siūlomų reklamų. Per jas labai dažnai platinami virusai.

Tam, kad tinkamai apsaugotumėte savo kompiuterinę įrangą, naudokite dvi antivirusines programas, dažnai atnaujinkite virusų sąrašus, aktyvuokite ugniasienę. Visais atvejais, rekomenduojama tai patikėti profesionalams, teikiantiems legalias ir patikimas kompiuterių ir tinklo apsaugos paslaugas https://www.distributor.lt/.