Home » Kada geriausia paruošti lauko baseiną žiemos sezonui?

lauko baseinai
lauko baseinai

Kada geriausia paruošti lauko baseiną žiemos sezonui?

Pastarieji pora pandemijos metų daugelį žmonių paskatino savo laisvalaikį perkelti arčiau namų – į savo kiemą. Nuolatiniai draudimai ir ribojimai visame pasaulyje privertė žmones ieškoti alternatyvų ir taip privačiuose kiemuose ėmė „dygti“ lauko baseinai. Šiuo metu kaip niekuomet daug lietuvių savo namų kieme mėgaujasi lauko baseino teikiamais vandens malonumais ir pramogomis.

Tačiau, kaip žinia, sezonas ateina ir vėl išeina. Jeigu baseinas yra pritaikytas tik šiltajam sezonui ir jame nėra įrengta vandens šildymo sistema, atėjus rudeniui tenka su juo trumpam atsisveikinti. Labai svarbu žinoti, kad jokiu būdu negalima palikti baseino žiemoti įprastame režime. Taip pat svarbu ir tai, kad neužtenka tiesiog išjungti filtravimo sistemą – baseiną reikia atitinkamai paruošti.

Kada vėliausiai reikėtų atlikti baseino paruošimą žiemai?

Tai yra vienas iš svarbiausių klausimų, kuris, tiesą sakant, griežto termino neturi. Galima sakyti, kad geriausia būtų tai padaryti dar iki spalio pradžios ar vidurio, tačiau viskas priklauso nuo oro temperatūros. Svarbiausias rodiklis yra teigiama temperatūra, kadangi užšalęs vanduo baseino sistemoje gali negrįžtamai ją sugadinti.

Ar reikia pašalinti vandenį iš lauko baseino?

Labai svarbu pašalinti vandenį iš filtravimo sistemos, kad baseino įranga ir vamzdeliai nebūtų sugadinti šąlančio vandens. Tačiau vandens iš paties baseino pašalinti nereikia ir griežtai negalima – vanduo apsaugo baseino korpusą nuo deformacijos. Tiesa, svarbus baseine esančio vandens lygmuo – jį būtina sumažinti žemiau vandens padavimo purkštukų.

Baseino valymas ir dezinfekavimas

Dar prieš pašalinant vandenį iš filtravimo sistemos ir visų vamzdelių, būtina atlikti baseino bei įrangos valymą ir dezinfekciją. Reikia kruopščiai nuvalyti baseino dugną ir sienas. Taip pat svarbu pašalinti papildomas komplektuojančias detales, kaip kopėtėlės, baseino apšvietimas ar masažiniai įrenginiai. Visa tai kartu su filtravimo sistema nusausinti ir laikyti sausoje šildomoje patalpoje.

Išvalius baseiną, nešvarų vandenį reikia pilnai išleisti ir baseiną pripildyti švariu vandeniu. Šis kelias valandas turi būti filtruojamas, vėliau išjungiamas, sumažinamas vandens lygis. Atjungiamas filtras ir siurblys, į vandenį būtina įpilti konservuojančio skysčio. Baseiną būtina uždengti, rekomenduojama į vandenį įleisti kompensacinius plūdurus.