Home » Ką reikia žinoti prieš perkant dujinį katilą?

Ką reikia žinoti prieš perkant dujinį katilą?

Jūsų patogus gyvenimas namuose šaltuoju metų laiku priklauso nuo to, kaip kompetentingai įrengtas dujinis katilas.

Kaip veikia katilas

Katilas yra svarbiausia centrinio šildymo sistemos dalis. Tai tarsi didelis gaisras, į kurį iš vamzdžio, kuris eina į gatvėje esantį pagrindinį vamzdį, nuolat teka gamtinės dujos. Kai norite šildyti namus, katilą įjungiate elektriniu jungikliu. Atsidaro vožtuvas, dujos patenka į uždarą katilo degimo kamerą per daugybę mažų čiurkšlių, o elektrinė uždegimo sistema jas uždega. Šilumokaitis paima šilumos energiją iš dujų srovių ir sušildo vandenį iki maždaug 60 ° C (140 ° F).

Dujų katilo montavimas, kuris atitiktų jūsų namo parametrus, yra raktas į sėkmę. Todėl prieš pirkdami turite nuspręsti dėl daugybės klausimų, kurie padės geriausiai pasirinkti šią įrangą.

  • Apskaičiuokite dujų katilo šilumos galingumą, kuris bus optimalus jūsų namams;
  • Nuspręskite, ar atskirai montuosite dujinį vandens šildytuvą, ar vanduo bus šildomas naudojant katilą.
  • Atkreipkite dėmesį iš kokios medžiagos pagamintas katilas;
  • Nuspręskite, kokio tipo dujinį katilą įsigysite – su atvira ar uždara židiniu.
  • Apspręskite katilo tipą montavimo vietoje – ant sienos ar ant grindų.
  • Ir galiausiai nuspręskite, kiek esate pasirengę mokėti už dujinį katilą.

Šiandien pasaulinėje praktikoje populiariausi yra ant sienos montuojami dvigubos grandinės dujiniai šildymo katilai su uždara degimo kamera, nes jie turi daugybę privalumų.

Uždaros degimo kameros buvimas neleidžia degimo produktams patekti į kambarį ir jais apsinuodyti. Be to, kambaryje nėra oro deguonies „deginimo”. Kitaip tariant, užtikrinamas aukštas saugumo lygis.

 

Katile turi būti tokios saugos sistemos kaip apsauga nuo perkaitimo, nuo dūmų išmetimo režimo pažeidimo, nuo dujų srauto be uždegimo ir kt. Tai suteiks jums komfortą, saugumą ir jaukią namų atmosferą.