Home » Jau ruošiamos įstatymų pataisos privatiems kredito teikėjams

Jau ruošiamos įstatymų pataisos privatiems kredito teikėjams

paskolosVartotojų apsaugojimas nuo galimai pavojingų paskolų jau pasiekė patį įkarštį – Lietuvos banko priežiūros institucijos imasi veiksmų, siekiant sureguliuoti ne tik privačius paskolų teikėjus, bet ir šiuo metu itin populiarėjančias tarpusavio skolinimo sistemas. Jau ruošiami įstatymų projektai, kurie įpareigos šiuos paskolų teikėjus užtikrinti, jog jų klientai būtų mokūs ir pajėgūs skolų grąžinimui. Tai reiškia, kad šiems paskolų teikėjams bus būtina ne tik registruotis specialiuose sąrašuose – jiems bus privaloma reguliuoti visas išduodamas paskolas taip, kad kiekviena jų būtų suteikiama tik tiems asmenims, kurie iš tiesų gali tas skolas grąžinti laiku. Portale http://nulis.eu/vel-populiareja-busto-paskolos-ir-vartojimo-kreditai/ pabrėžiama, kad šie kredito teikėjai iki šiol galėjo veikti niekieno netrukdomi, todėl rizikingų išduodamų paskolų skaičius iki šiol augo, o po įstatymo projektų pakeitimo ir įsigaliojimo, tikėtina, kad kaip reikiant sumažės tų skolininkų, kurie jau buvo priversti uždelsti mokėjimus.

Paskolų bendrovės, kurioms buvo įprasta registruotis vartojimo kredito teikėjų sąraše, tikėtina, kad jokių pokyčių nepastebės. Didžiausius pokyčius pamatys klientai, kurie paskolas ima iš privačių kredito teikėjų. Dabar bus privaloma sudaryti paskolų sutartis, kuriose būtų apibrėžiama aiški informacija dėl paskolos išdavimo. Tai reiškia, kad klientas galės matyti tiek palūkanas, tiek bendrą kredito kainos metinę normą ir t.t. Taip pat reikia akcentuoti, šie kredito teikėjai toliau galės imti norimas palūkanas – jos ko gero dar nebus reguliuojamos. To tiesiog neprireikė, nes matoma, kad šie privatūs kreditoriai skolina pinigus daug pigiau nei prieš tai minėtos vartojimo kredito bendrovės.

Privatūs kredito teikėjai paskolas išduoda su nekilnojamo turto įkeitimu, todėl jie apeina būtiną registraciją kreditorių sąraše – įstatymuose numatoma, kad į vartojimo kredito teikėjų sąrašą turi būti įtraukiami tie paskolų teikėjai, kurie kreditus išduoda be turto įkeitimo. Privatūs kredito teikėjai visada reikalauja nekilnojamo turto užstato.

Nors įstatymų projektai ruošiami privatiems kreditoriams bei tarpusavio skolinimo sistemoms, tikėtina, kad neužilgo atsiras naujų reikalavimų ir vartojimo kredito bendrovėms. Ant straipsnio http://www.roletai123.eu/index.php/finansai/21-paskolos-kreditai-ir-informacines-technologijos autorių, tokie pakeitimai vykdomi vis dažniau, nes šiuos kreditus išduodančios bendrovės vis dar ima milžiniškus mokesčius.

Parašykite komentarą