Home » Europos šalys atostogoms

Europos šalys atostogoms

NorvegijaKur keliauti šiemet? Kur atostogauti šiais metais? Ką naujo galėčiau pamatyti šį sezoną? Tokie ir panašūs klausimai kyla ne vienam lietuviui ir apskritai bet kuriam pasaulio piliečiui, mėgstančiam gerai pailsėti toliau nuo namų ar net savo gimtosios šalies. Daugumai lietuvių yra jau gana įprasta atostogauti ir leisti laiką Europoje. Nebrangūs Wizzair, Ryanair ir net kitų oro linijų bilietai leidžia tai padaryti daug lengviau ir pigiau nei anksčiau. Nusižiūri kokią dieną gali skristi, pasidairai bilietų ir jau gali planuoti kelionę. Juolab kad į nemažai Europos šalių galima nuskristi vos už 10-20 eurų. Pigiau nei kelionė į Palangą? Daugeliu atveju taip. Būtent todėl vis daugiau lietuvių renkasi atostogas užsienio šalyse, taip ir pailsima nuo savo šalies, jos žmonių, apgrūstų paplūdimių ir paežerių. Be to, labai daug pamatoma naujo, sužinoma apie kitos šalies kultūrą, kaip joje galima pailsėti. Daug lietuvių renkasi keliones į šiltus kraštus – Maljorka, Kipras, Kreta. Tačiau vėsesnių orų mėgėjai traukia ir į šiaurę – Norvegiją, Švediją ar Suomiją. O gal ir kaimyninę Estiją ir Latviją, juk ten taip pat yra ką pamatyti.

Estija gali pasigirti krioklių gausa. Taip pat ir pelkių gausa. Tai šalis, kurioje ilsisi ar aktyviai

poilsiauja labiau gamtą mėgstantys žmonės. Į Estiją patekti nesunku, kad ir automobiliu. O juo ir

keliauti po šalį bus patogu. Tad kodėl gi neišsiruošus? Na o Latvija dar arčiau. Tiesa, ji negali pasigirti krioklių gausa, tačiau gali parodyti savo istorinį palikimą ir įdomius paplūdimius. Na o jei keliautume toliau, pavyzdžiui į Vokietiją? Ten pamatysite tiek gamtos (Alpes ir kitus kalnus), tiek galėsime susipažinti su vokiečių kultūra ir pamatyti senąjį šalies palikimą. Netoliese dar yra ir Austrija, Slovakija – taip pat įdomios šalys besidomintiems istorija.

                  Toliau keliaukime į šiaurę. Norvegija ar Suomija? O gal Švedija? Žinoma, kalnuočiausia yra Norvegija, kai tuo tarpu Suomija gali pasigirti didžiuliais miškų masyvais ir pelkėmis. Patinka ir pelkės ir kalnai? Tuomet keliaukime į viduriuką – Švediją. Čia rasite įvairesnės gamtos, orai nebus tokie atšiaurūs kaip Norvegijoje, tačiau kalnuoti peizažai bus gerokai dažnesni nei Suomijoje. Susidomėjote? Tuomet ruoškitės šiltus rūbus ir keliaukime į šiaurę!

Parašykite komentarą