Home » Atleidimas iš darbo – sudėtinga situacija

Atleidimas iš darbo – sudėtinga situacija

Puikiai suprantama, kad bene kiekvienam žmogui yra reikalingas darbas. Todėl visiškai natūralu, kad didžioji dalis žmonių įprastai stengiasi branginti ir saugoti savo darbo vietą. Tačiau, kaip bebūtų gaila, kartais tenka susidurti su labai nemaloniomis ir sudėtingomis situacijomis, kuomet darbdaviai dėl vienokių ar kitokių priežasčių atleidžia iš darbo. Kartais atleidimas iš darbo vykdomas dėl etatų mažinimo būtinybės (pvz., pablogėjus įmonės padėčiai), o kartais tai lemia darbuotojo arba darbdavio neteisingi sprendimai. Būtent pastarieji atvejai ir būna patys sunkiausi.

Atleidimas iš darboTaigi, jei darbuotojas nusižengia darbovietėje nustatytoms taisyklėms ir tvarkai (dažniausiai visa tai būna įtvirtinama darbo sutartyje), tuomet įprastai darbdavys taiko įspėjimą – nebent pažeidimas būna pernelyg rimtas, tyčinis ir atnešantis didelius nuostolius. Po pirmojo įspėjimo tokiai situacijai pasikartojus dažniausiai darbdavys taiko nuobaudas, iš kurių pati griežčiausia yra atleidimas iš darbo.

Tuo tarpu, jei darbuotojo kaltės nėra ir darbdavys savivaliauja, atsižvelgdamas tik į savo interesus, kyla kur kas rimtesnis ir sudėtingesnis konfliktas. Įprastai tokiais atvejais į konflikto sprendimą įsiterpia trečiosios šalys, pvz., darbo ginčų komisija, advokatai, teisininkai ir kiti suinteresuoti asmenys. Kita vertus, nereikia pamiršti ir atvejų, kuomet darbuotojai savo teisių negina ir viską palieka taip, kaip yra. Deja, bet tai tikrai nėra tinkamiausias problemos sprendimas, todėl jei matote neteisybę ir jūsų teisių pažeidimą – visuomet rekomenduojama kovoti dėl teisybės, kol galiausiai pasieksite savo tikslą.

Kaip bebūtų, reikia pasidžiaugti, kad mūsų šalyje yra ne vienas puikiai savo darbą išmanantis darbo teisės specialistas. Ką jau kalbėti apie tai, kad jei darbuotojas priklauso profsąjungai, teisinę pagalbą gali gauti nemokamai, todėl tikrai nereikėtų užsisklęsti savyje ir manyti, kad teisybės pasiekti negalėsite. Visuomet yra išeitis, kuri padeda įrodyti savo teisybę. Todėl jei šiandien susiduriate su tokio pobūdžio nemalonumais ir jūs praradote savo ilgametę darbo vietą, tačiau visiškai neįžvelgiate savo kaip darbuotojo kaltės, nelaukite ir ieškokite pagalbos. Jei būsite ryžtingi, tikrai rasite ne vieną žmogų, kuris jums padės išspręsti visas kilusias problemas.