Home » Ar visada UAB steigimas yra naudingas finansiškai?

Ar visada UAB steigimas yra naudingas finansiškai?

uab steigimasSėkmingą verslą sukurti pajėgia tikrai ne kiekvienas žmogus. Daug kas sako, jog tam reikia tiesiog sėkmės, tačiau patyrę asai sutaria vieningai – sėkmė čia niekuo dėta. Versle visada aktualūs turi būti skaičiai ir analizė. Dažna klaida yra manymas, jog bet kokia veikla turi prasidėti įmonės steigimu. Taip nėra. Steigimas jau nebėra tokia aktuali paslauga, kuri pasirenkama iš tam tikrų paslaugų teikėjų. Dabar populiaru rinktis ne steigimo paslaugą, o tiesiog įmonės įsigijimą. Matote, dabar yra paslaugų teikėjų, kurie siūlo įvairių rūšių juridinius asmenis už patrauklias kainas. Tai leidžia sutaupyti ne vieną šimtą ar tūkstantį eurų.

Galvojantiems apie verslo pradžią, reikia viską gerai išanalizuoti. Labiausiai analizuoti reikia skirtumus tarp įmonės steigimo ir jos įsigijimo. Paprastai kalbant, registruojant įmonę, sugaištama begalę laiko, nes tenka pildyti įvairius dokumentus, tenka kreiptis į konsultantus, jeigu apie biurokratija visai nenusimanoma. Tačiau, jeigu įmonė yra perkama iš patikimų rankų, tokia našta nukrenta. Viskas trunka vos kelias valandas ir tikėtina, kad dar tą pačią daro dieną asmuo galės vykdyti veiklą, vos tik bus baigtas pardavimo procesas.

Internete yra labai daug pasiūlymų, kuriuose vyrauja antraštė „parduodame UAB“ ar kažkas panašaus. Bet, nereikia manyti, kad visi tokie pasiūlymai pasižymi skaidrumu. Būna atvejų, kad žmogus nusiperka įmonę ir po trumpo laiko paaiškėja, kad kartu jam perėjo ir tos įmonės skolos. Tad, perkant įmones, reikia pasidomėti kas yra perkama.

UAB steigimas atrodo patraukliai dėl to, kad žinoma, jog įmonė bus nauja, be jokios veiklos istorijos. Tačiau, žinant kainas, gali kilti keblumų, nes vis dėlto – nuo juridinio asmens statuso priklauso kiek teks išleisti pinigų. Tuo labiau, nemažą įtaką daro ir registravimo procesas, nes tai padaryti galima keliais būdais. Brangiausiai jums kainuos bandymas registruoti įmonę patiems, jeigu neturite pakankamai žinių. Pigiau apsieinama įmones registruojant per tarpininkus.

Jeigu norite pradėti verslą su kuo mažesnėmis sąnaudomis, jokiu būdu neskubėkite su įmonių registravimu. Geriau pasidomėkite ar tam tikri pardavėjai nesiūlo įsigyti juridinius statusus geresnėmis kainomis.