Home » Patarimai

Kategorija: Patarimai

Pirmojo darbo paieškos gavus diplomą

Darbo skelbimai

Neilgai trukus jūs gausite universiteto baigimo diplomą ir įgysite bakalauro laipsnį, todėl jus ėmė dominti darbo skelbimai internete? Žinoma, jūs neišvengiamai susidursite su labai didele skirtingų darbų pasiūla, tačiau turite suprasti, kad konkurencija darbo rinkoje taip pat yra didelė – ypač kalbant apie labai prestižines ir daugelio trokštamas pareigas.

Todėl nepaisant to, ar jūs susidomėjote darbais Vilniuje, ar galvojate, kad darbas Mažeikiuose galėtų tapti jūsų pirmuoju žingsniu darbo rinkoje, pristatome ne vieną svarbų patarimą, kuris palengvins darbo paiešką.

Būkite kantrūs, tačiau turėkite planą

Statistika rodo, kad vidutiniškai darbo paieškos stabilios ekonomikos šalyje gali trukti nuo trijų iki šešių mėnesių, kai žemesnės ekonominės padėties šalyje darbo gali tekti ieškoti ir gerokai ilgiau. Tačiau tai yra statistika. Neturėtumėte imti manyti, kad ir jums pirmojo darbo teks ieškoti taip ilgai. Supraskite, kad jei rinkoje atsiranda naujas darbo pasiūlymas, egzistuoja tikimybė, kad tokį darbą gausite būtent jūs. Ir nors konkurencija bus didelė, jūs turite galimybę įsidarbinti norimoje įmonėje. Tačiau tam jums bus reikalingas ir aiškus planas.

Nors darbo paieškos gali užtrukti, jūs turite turėti planą, kurio pagalba kiekviena nauja kandidatūra pasižymėtų vis didesne tikimybe sulaukti teigiamo atsakymo. Todėl kaip įmanoma anksčiau pradėkite kaupti savo patirtį, pvz., praktikuodamiesi įvairiose įmonėse nemokamai, vaikštinėdami į darbo pokalbius, bendraudami su potencialiais darbdaviais ir kt. Tai jums padės lengviau pasiruošti būsimoms darbo paieškoms.

Darbo ieškokite kiekvieną dieną

Nemanykite, kad turėtų pakakti vos vieną dieną pasinaudoti savo kompiuteriu ir į patikusias darbovietes išsiųsti savo gyvenimo aprašymą, kandidatuojant į vieną ar kitą siūlomą darbo vietą. Net jei jūs pateiksite dešimt ar dvidešimt gyvenimo aprašymų skirtingose darbovietėse, tai neužtikrins, kad sulauksite bent vieno atsakymo. Todėl turite būti realistais ir suprasti, kad darbo paieškos nėra lengvas procesas.

Dėl šios priežasties jūs kiekvieną dieną turėtumėte atlikti bent keletą užduočių, susijusių su naujo darbo paieškomis. Koreguokite savo gyvenimo aprašymą, tobulinkite savo motyvacinį laišką, plėskite savo pažinčių ratą, aktyviai dalyvaukite „LinkedIn“ socialiniame tinkle ir leiskite darbdaviams žinoti, kad jūs esate atviri pasiūlymams ir ieškote darbo. Galiausiai jūsų pastangos duos norimų vaisių.

Darbas Mazeikiuose

Supraskite savo pagrindines stiprybes

Vien tai, kad jūs savo rankose galiausiai laikysite bakalauro diplomą dar nereiškia, kad jūs turite daug patirties ir žinių. Yra daugybė žmonių, kurie baigia studijas, tačiau nedirba pagal specialybę ir turi labai ribotas žinias srityje, kurioje anuomet planavo dirbti. Todėl turite suprasti, kad vien diplomo jums nepakaks, jei norite gauti darbą puikioje įmonėje.

Potencialiam darbdaviui jūs turėsite parodyti tai, ką jūs sugebate ir kas jūs iš tikrųjų esate. Būtent todėl labai svarbu suprasti ir savo pagrindines stiprybes, dėl kurių jus turėtų pasirinkti jūsų pasirinktas darbdavys. Jei jūs žinosite savo stiprybes, jas galėsite perteikti ir darbo pokalbių metu, tokiu būdu padidindami tikimybę sulaukti teigiamo atsakymo.

Būkite aktyvūs

Jau supratote, kad vien tik išsiųsti savo gyvenimo aprašymą dažnai nepakanka. Jei jūs norite gauti puikų darbą, jūs turite būti labai aktyvūs ir matomi. Jau buvo minėta, kad turite dalyvauti „LinkedIn“ socialiniame tinkle ir stengtis užmegzti naujas pažintis. Nepaisant to, kad jūs dar neturite darbo, būtina imtis visų įmanomų priemonių, kurios jums padėtų būti lengviau pastebėtiems ir sulaukti potencialių darbdavių dėmesio, galinčio nulemti puikius ir daug žadančius darbo pasiūlymus.

Geri atsiliepimai apie prekes

Geri atsiliepimai

Kaip jūs renkatės prekes? Ar esate linkę tiesiu taikymu keliauti į fizines parduotuves ir peržiūrėti, kas yra pateikiama parduotuvės prekių lentynose? O gal priešingai – pirmiausia jūs bandote surasti kuo daugiau informacijos apie konkrečias prekes internete, tokiu būdu bandydami priimti teisingą sprendimą? O galbūt jums visuomet pagelbėja geri atsiliepimai, kuriuos nesunkiai surandate internete? Kaip bebūtų, šiandien vienas iš pačių patogiausių sprendimų renkantis prekes yra naudojimasis internetu. Ir šiuo atveju kalbame ne tik apie el. parduotuves, tačiau ir apie atsiliepimų internetinius tinklalapius, kuriuose kiti vartotojai dalinasi savo patirtimi ir įžvalgomis.

Natūralu, kad kiekvieno vartotojo patirtis yra labai skirtinga ir kiekvienas vartotojas įsigijęs prekę ją naudoja nevienodai, tačiau tai tikrai nereiškia, jog į kitų vartotojų pateikiamus atsiliepimus nereikėtų kreipti jokio dėmesio. Jei jūs atrandate daugybę neigiamų atsiliepimų ir vos kelis teigiamus, tuomet jums tai turėtų sufleruoti apie tikrąją prekės kokybę. Tai reiškia, kad nepaisant to, jog vartotojų nuomonė ir internete pateikiami atsiliepimai yra subjektyvūs, vis dėlto iš jų galima lengviau suprasti, kokios kokybės yra konkreti prekė ir ar iš tikrųjų ji galėtų būti verta jūsų dėmesio.

Bet kuriuo atveju, šiuolaikinė rinka kiekvienam vartotojui gali pasiūlyti labai didelį skirtingų prekių asortimentą. Dėl šios priežasties nei vienas vartotojas nėra apribojamas pasirinkimo laisvės. Jei jūs atrandate labai daug neigiamų atsiliepimų apie tam tikrą iš pirmo žvilgsnio jūsų nusižiūrėtą prekę, galite labai lengvai toliau tęsti prekių paieškas ir atrasti tai, kas jums labiausiai tinka. Suprantama, kad visuomet šiame pasirinkimo procese turėtų būti orientuojamasi į kokybę ir patvarumą. Jei jūs norite, kad jūsų įsigytas daiktas jums tarnautų ne vienerius metus ir jums galiausiai netektų gailėtis dėl savo sprendimo, visiškai natūralu, jog neturėtumėte rinktis prekės vien tik dėl jos žemesnės kainos. Turite suprasti, kad kartais žemesnė kaina sufleruoja apie prastesnę kokybę. Todėl tikrai neturėtumėte aukoti kokybės vardan žemesnės kainos ir galimybės daugiau sutaupyti. Vietoje to, susitelkite į kokybę ir jums bus lengviau įsigyti ilgaamžį produktą.

Kn95 kaukės: kodėl verta rinktis būtent jas?

COVID-19 virusas į kiekvieno mūsų gyvenimą įnešė tikrai nemažai sumaišties: teko koreguoti gyvenimo būdą, atsisakyti tam tikros mėgstamos veiklos, apriboti bendravimą su artimaisiais, ir t.t. Dabar, kuomet karantino sąlygos yra šiek tiek sušvelnintos, galime po truputį grįžti į įprastą gyvenimo ritmą, tačiau svarbu nepamiršti apsaugos priemonių. Viena jų – tai speciali kaukė, kuri padeda apsisaugoti nuo korona viruso. Nors kaukių pasirinkimas dabar yra tikrai labai didelis, tačiau ne visos jų gali garantuoti pakankamą saugumą. Kai siekiama, kad kvėpavimo takų ligų ir kitų oro lašeliniu būdu plintančių infekcijų rizika būtų kiek įmanoma mažesnė, kn95 kaukės gali tikrai puikiai pasiteisinti.

Kn95 kaukių privalumai

Kn95 kaukės puikiai tinka apsaugai nuo korona viruso, sezoninio gripo ar kitų kvėpavimo takų ligų. Nors priėmus įstatymą karantino metu dėvėti kaukes tokia praktika mums tapo įprasta, tačiau nereikėtų pamiršti, kad savisauga turėtų būti aktuali ir siaučiant gripo epidemijai. Medicininės veido kaukės garantuoja kur kas didesnę apsaugą nei paprastos, vos vieną ar du sluoksnius turinčios medvilninės, šilkinės ar lininės kaukės, taigi, infekcinių ligų rizika tampa mažesnė. Kn95 kaukė turi specialų metalinį lankelį, kurį paspaudę užtikrinsite kaukės prigludimą prie veido bei maksimalų komfortą. Šios kaukės turi FFP2 sertifikatą ir CE žymėjimą. Jūsų patogumui šios medicininės kaukės yra parduodamos 10 vienetų pakuotėmis.

Greitas ir nemokamas pristatymas

Karantino metu kur kas daugiau mūsų šalies gyventojų įprato apsipirkti nuotoliniu būdu, tačiau kartais pristatymo kaina yra pernelyg didelė, kad pirkti tokiu būdu paprasčiausiai apsimokėtų. Vis dėlto, kn95 kaukės jūsų namus pasieks visiškai nemokamai: pirkdami pakuotę tokių kaukių mokėsite tik už pačias prekes, bet ne už jų pristatymą. Rūpinamasi, kad ši produkcija pirkėjus pasiektų kiek įmanoma greičiau: jei užsakymas bus pateiktas iki 12 valandos, prekės bus išsiunčiamos dar tą pačią dieną. Rūpinkitės savimi ir savo artimaisiais – užtikrinkite, kad jūsų dėvimos kaukės garantuotų  ne tik jūsų komfortą, bet taip pat ir maksimalią apsaugą, kuri šiuo metu yra ypatingai svarbi.

KAIP IŠSIRINKTI GERIAUSIĄ TEKSTŲ RAŠYTOJĄ?

Dažnai klientai susiduria su problema, kad jų lūkesčiai neatitinka straipsnio kokybės. Perskaitę tekstą supranta, kad tai visiškai ne tai, ko jie tikėjose. Žinoma, kad patyręs ir save gerbiantis tekstų kūrėjas niekada sau to neleistų. Tačiau ar visada yra kaltas tekstų rašytojas? Kaip surasti patyrusį, profesionalų, savo amatą išmanantį rašytoją?

Visų pirma, išsiaiškinkime jūsų tikslus ir poreikius. Nes turinio kūrimas – nėra vien tik tekstų, straipsnių reklaminių šūkių ar tinklaraščio rašymas. Tai kartu viso prekės ženklo, jo atstovavimo, pozicionavimo ir dar daugelio kitų šakų administravimas. Tačiau išskaidžius šias sritis, galime išskirti keletą ir apie jas plačiau pakalbėti.

Ne visi tekstai kainuoja vienodai. Pigiausi yra SEO tekstai – juos užsakant nereiktų tikėtis išskirtinės kokybės. Jie nebus įdomūs ir įtraukiantys – šie straipsniai dažniausiai talpinami straipsnių kataloguose ar kitose nereikšmingose svetainėse.

Straipsniai – tai įdomūs, tikrais faktais paremti straipsniai. Kurie bus įtraukiantys ir juos galite talpinti savo svetainėje, naujienų portaluose ir t.t. Tačiau nesitikėkite, kad šiuos straipsnius nusipirksite už 10 ar 15 eurų.  Straipsnių rašymas užima nemažai laiko, todėl tai nėra pats pigiausias malonumas.

Prekių aprašymai – tai jūsų paslaugų ar prekių aprašymas, priklausomai nuo teksto apimties kaina gali kardinaliai skirtis, tačiau tai irgi nėra vienas iš pigiausių malonumų.

Kadangi dabar jau žinome pagrindinius tekstus ir straipsnius, galime pakalbėti apie kokybę. Šioje rinkoje, kaip niekur kitur – kaina atitinka kokybę. Todėl pigiai ir greitai – neegzistuoja. Prieš pirkdami bent kokias turinio paslaugas, pabendraukite su paslaugų pardavėju, paklauskite ar jis gali parodyti darbo pavyzdžių, galbūt netgi gali parašyti bandomąjį straipsnį. Tokiu būdu išvengsite daug vargo ir galvos skausmo, žinosite ar jums tinka būsima kokybė.

Visada stenkitės rinktis išsilavinusį, originalų ir įdomų, be gramatinių klaidų kuriantį tekstų rašytoją.

Savo darbą išmanantys tekstų rašytojai:

  • Pritrauks naujų klientų
  • Sukurs neįkainojamą pridėtinę vertę
  • Išaugins jūsų tinklaraščio auditoriją
  • Padės užmegzti ilgalaikius santykius su klientu
  • Nemokamai suteiks patarimų ir parodys tinkamą kelią

Ar angare laikoma žemės ūkio technika saugesnė?

Beveik visi ūkininkai mūsų šalyje, nepriklausomai nuo veiklos srities ar turimo ūkio dydžio naudojasi įvairia technika. Didžioji dalis yra ganėtinai nauji įrenginiai, įsigyti pasinaudojant parama ar kitomis skatinančiomis priemonėmis. Suprantama, kad žemės ūkio technika yra nepigi investicija, reikalaujanti pastovios priežiūros, tam, kad jos tarnavimo laikas būtų kuo ilgesnis. Būtent todėl laikotarpis nuo derliaus nuėmimo iki kitų metų sėjos darbų yra tas laikas, kuomet reikia rūpintis, visos turimos technikos remontais ir periodinėmis patikromis.

Nors tokius darbus galima atlikti ir lauke, tačiau mūsų klimato nenuspėjamumas ir ne patys maloniausi orai, gali gerokai juos apsunkinti. Tam, kad to neįvyktų rekomenduojama techniką laikyti apdengtuose angaruose, kur ji bus apsaugota nuo kritulių bei kitų išorinių poveikių bei bus galimybė bet kada ja pasirūpinti, nekreipiant dėmesio į oro sąlygas lauke. Rimto, pastovaus pastato statybos gali būti ganėtinai brangiu sprendimu, todėl labai dažnai ūkiuose yra naudojami tentiniai angarai. Jie ne tik leidžia sutaupyti lėšas, tačiau ir būna įrengiami per gerokai trumpesnį laiką, o esant reikalui, juos galima perkelti arba praplėsti.

Tentinių angarų paskirtis gali būti labai įvairi:

  • Automobilių ir kitos žemės technikos priežiūrai bei saugojimui;
  • Specialių žemės ūkio prietaisų priežiūrai ir saugojimui;
  • Laikinų remonto ir priežiūros dirbtuvių įrengimui;
  • Laikinam priemonių ir produkcijos saugojimui.

Tokie statiniai tampa populiariais dėl paprastų konstrukcijų, nereikalaujančių vidinių atramų, kurias galima pritaikyti praktiškai bet kuriam poreikiui. Greitas surinkimo laikas ir ilgaamžiškumas leidžia jas surinkti labai greitai ten, kur yra patogu šeimininkui. Jie nepraleidžia drėgmės, tačiau yra laidūs saulės šviesai, kas yra patogu, nes dienos metu galima taupyti elektros energiją. Daugiau informacijos apie angarus ir jų panaudojimą galima perskaityti svetainėje https://www.storex.lt/.

 

Kur geriau pirkti padangas: internetu ar gyvai?

Kiekvienas žmogus turi skirtingus pirkimo įpročius ir išankstinius įsitikinimus. Maistas, drabužiai, buitinė technika ir bet kokios kitos prekės. Vieniems vis labiau patinka pirkti internete o kitiems norisi patirti pirkimo ir rinkimosi džiaugsmą renkantis parduotuvėje. Vis daugiau prekybos persikeliant į internetą ne išimti ir automobilio padangos. Kaip apsimoka pirkti padangas labiau, kompiuteriu ar gyvai parduotuvėje? Įvertinkime kiekvieno būdo patogumus ir trūkumus.

 

Pasitikrinkite kainą

 

Kai nuvažiuojate į parduotuvę ir kalbatės su pardavėju labai dažnai nutinka jog jie ima manipuliuoti žmogumi jei mato kad šis nėra įsiginęs apie prekę. Tokiu būdu galima priversti žmogų įsigyti brangesnį produktą arba įkalbinti pakeisti ir ratlankius arba kitų automobilio aksesuarų. Jeigu kainą pirkėjas anksčiau negalėjo palyginti būdamas parduotuvėje, šiuo metu bet kuris gali patikrinti ar parduotuvė siūlo konkurencingas kainas lyginant su kitais pardavėjais. Pavyzdžiui Padangos Klaipėda šiuo atveju pasirinko tokią kainodarą kai nežaidžiama nuolaidomis, o iš karto siūloma maksimali mažiausia kaina.

 

Išsami konsultacija

 

Atvažiavus į parduotuvę pasižvalgyti naujų padangų jūs sulauksite daugiau dėmesio ir išsamesnės konsultacijos tačiau tik tuo atveju jei pasirinksite palankų laiką. Prasidėjus padangų keitimo vajui pavasarį ir rudenį padangų servisai dažniausiai prašo registruotis ir atvažiuoti griežtai nustatytų laiku. Ką jau kalbėti apie plūstančius pirkėjus kurie nesiregistravo o tiesiog važiavo pro šalį ir nusprendė padangomis pasidomėti spontaniškai. Tuo tarpu jei norėtumėte pasikonsultuoti internetinėje parduotuvėje tikėtina kad kitame telefono laido gale išgirstumėte studento administruojančio elektroninę padangų parduotuvę balso kuris vargu ar turės pakankamai kompetencijos suteikti kokybišką informaciją apie padangas.

 

Sumontuos iš karto

 

Jei pirksite dvi ar visas keturias padangas jums autoservisas tikrai pasiūlys sumontuoti iš karto. Jei pirktumėte padangas internetu jums iškiltų nepatogumų nes be to kad padangas tikriausiai reikėtų parsivežti namo arba laikyti automobilyje tol kol rastumėte meistrą kuris pakeistu ratus artimiausiu metu. Perkant gyvai viso šio košmaro išvengsite. Be to, tokiose situacijose nebūkite pasyvus, jei perkate brangesnes padangas, prašykite ne tik nuolaidos prekėms bet kad ir sumontuotų nemokamai. Pardavėjai jūsų norą išpildys. Atsiminkite, nugauna nuolaidos tas kuris neprašo.

 

Kaip išsirinkti padangas vasaros sezonui?

Neįprastai aukšta temperatūra kovo mėnesį primena, kad eismo sąlygos keliuose pagerės ir bus padidintas maksimalus greitis šalies automagistralėse. Šviesesnės dienos ir mažiau drėgmės ant asfalto visiems vairuotojams suteikia daugiau saugumo ir pasitikėjimo vairuojant. Be geros automobilio techninės būklės saugumą gali užtikrinti tik geros vasarinės padangos. Kaip jas išsirinkti?

 

 

Nuo to kokias padangas nupirksite priklausys kaip gebėsite suvaldyti automobilį ekstremaliu atveju. Nemanykite, kad gerų padangų tik reikia žiemą kai yra daug sniego ar ledo ant asfalto. Taip, pusnys ir plikledis labai pavojingi ir sukelia ypač daug streso naujiems ir nepatyrusiems vairuotojams, nemažiau jaudinasi ir vairuotojai turintys patirtį. Į ką atkreipti dėmesį renkantis padangas? naujos-padangos.lt pataria:

 

Žymėjimas

 

Labai gerai, kad Europos Sąjungoje padangų gamintojai yra priversti ženklinti savo gaminius pagal keletą kriterijų. Pasipriešinimas riedėjimui arba degalų sunaudojimo rodiklis. Į šį padangų požymį kreipia dėmesį nedažnas Lietuvos vairuotojas ir teisingai elgiasi. Kuro išlaidų skirtumas yra toks nedideli, kad tai nesudaro jokių nepatogumu, ypač jei per metus nuvažiuojate nedidelį atstumą. Didesnį dėmesį atkreipkite į stabdymo kelio žymėjimą. Pirkėjams kur kas aktualesnė prekės kaina, o iš padangos savybių vasaros metu svarbiausia geras sukibimas lyjant.

 

Kainos ir klasės

 

Pagal kainas padangas galime suskirstyti į keletą kategorijų – pigios ekonominės, vidutinės klasės ir kokybiškos premium grupės padangos. Brangiausios padangos dar nereiškia, kad yra geriausios nes galite naudoti bet kokios kainos padangas kurios tinka jūsų automobilio tipui. Jeigu esate nereiklus vairuotojas, važinėjate retai, nedideliu greičiu, dažniau geru oru, tik asfaltuotais keliais, jūsų automobilis yra mažų gabaritų – tuomet galite rinktis ekonominės klasės padangas.

 

Vidutinių kainų lygio 100-200 eurų vasarines padangas renkasi didžioji dauguma vairuotojų nes jos suteikia geresnę vairavimo kokybę, galima saugiau manevruoti, automobilis geriau valdomas ant šlapios dangos ar intensyviai lyjant. Už tiek pinigų galima nupirkti ir nebrangias visureigio padangas.

 

Kaip atrasti sveikus produktus?

Tūkstančiai žmonių dėl skubėjimo praranda ne tik gerus santykius, bet ir sveikatą. Milžiniškas tempas skatina pamiršti valgymo malonumą ir maisto naudą organizmui. Tačiau sveiki produktai – tai ne sunkiai pasiekiamas miražas. Įprotį kreipti dėmesį į tai, kas parašyta etiketėje, galima suformuoti vos per kelias savaites. Skirtingi atrankos principai padeda apsispręsti, ką į pirkinių krepšelį ir lėkštę dėti verta, o ko – ne.

Ko reikia bijoti?

Jei domėtis sveika gyvensena dar tik pradedate, susigaudyti gali būti nelengva. Tačiau reikia neskubėti ir atidžiai vertinti išties lengvai pasiekiamą informaciją šia tema. Maisto pramonėje, kaip ir kitur, pasitaiko įvairių ketinimų apgauti pirkėją ir ekologiškais vadinti produktus, kurie tokiais nėra. Kita vertus, ne visi kenksmingais laikomi maisto priedai tokie yra iš tikrųjų. Todėl sveiki produktai internetu ir fizinėse parduotuvėse turėtų būti perkami atsargiai.

Ko gero, viena paprasčiausiai atskiriamų ir žinomiausių sveikatai nepalankių produktų savybių yra genetinis modifikavimas. Galimybė apsaugoti augalus ir gyvūnus nuo kenkėjų, ligų atrodo tarsi panacėja. Vaisių, uogų, daržovių, kitokių augalų derlius, gyvulių vados auga tvirtesni ir greičiau. Tačiau genetinis modifikavimas taikomas palyginti neseniai. Todėl nėra garantijos, kad tokiu būdu patobulintos kanapiu seklos ar kitas produktas turės sveikatai tik teigiamą poveikį. Ypatingai svarbu, kad žalą gali patirti ne tik GMO produktus vartojanti karta, bet ir kitos kartos – jų vaikai, anūkai, proanūkiai. Be to, toks tobulinimas gali turėti neigiamą poveikį vaisingumui.

Dėl neaiškaus arba jau nustatyto neigiamo poveikio verta vengti įvairių sintetinių maisto priedų. Viena vertus, jie efektyviai padeda išsaugoti produktų spalvą, skonį, kvapą, pastiprinti šias ypatybes, prailginti galiojimo terminą. Tačiau sveikatai nekenksmingą priedų dozę nustatyti nėra lengva – juk kasdien vartojame galybę patobulintų produktų ir ne visuomet susimąstome, kas patiekiama kavinėje ar restorane. Ilgainiui konservantų gausus kakavos sviestas ar kitas produktas gali ne tik sutrikdyti natūralų kūno irimą po mirties (taip darydamas žalą ekosistemai), bet ir susargdinti. Todėl atidžiai skaityti produktų etiketes ir atsirinkti tai, kas sveika – tiesiog būtina.

Kaip maitintis sveikiau?

Jei norite maitintis sveikiau, nebūtina tapti produktų gamybos niuansų ekspertu. Pakoreguoti situaciją galite vien atidžiau rinkdamiesi tam tikrus produktus. Pavyzdžiui, specialistai pataria valgyti sezoninius vaisius ir uogas. Jie įprastesni organizmui ir mažiau apdorojami chemikalais. Žinoma, į tokią grupę neturi būti įtrauktos chia seklos ar kiti itin maistingi, iš svetur pas mus atkeliaujantys produktai. Tačiau ir renkantis juos verta pasidomėti kilmės šalimi, augintojais.

Renkantis vaisius, uogas ir daržoves prioritetą derėtų skirti ryškios, sodrios spalvos produktams. Galite derinti skirtingas spalvas – pavyzdžiui, moliūgą ir tamsiai žalius špinatus. Tai – ne tik džiaugsmas akims, bet ir gero sunokimo požymis. Jei vartojate miltinius patiekalus, rinkitės pilno grūdo makaronus, stambaus malimo miltus.

Vietoj įvairių pusgaminių verčiau rinktis šviežią mėsą. Jei jos apdorojimui darbo dienomis turite per mažai laiko, skirkite jo savaitgalį. Galite paruošti žaliavą greitam gaminimui ir ją užšaldyti. Ruošdami valgį kreipkite dėmesį ir į aliejų – venkite genetiškai modifikuoto. Jei ruošiate salotas, pikantiško skonio gali suteikti sveikas kokosu aliejus. Jis puikiai tinka ir kaip kosmetikos priemonių pakaitalas makiažui valyti, odai ir plaukams minkštinti, depiliacijai.

Kartais atrodo, kad sveika gyvensena yra toli nuo kasdienybės. Tačiau iš tiesų sveiki produktai šiandien randami net ir paprastame prekybos centre. Tereikia atidumo, šiek tiek žinių ir pastangų tam, kad gera savijauta džiaugtumės patys ir mūsų artimieji.

Svarbu: tinkamą ir būtent Jums sudarytą mitybos planą gali sukurti tik profesionalus dietologas.

Elektros generatorius nepakeičiamas ištikus nelaimei

Sunku įsivaizduoti savo kasdieninį gyvenimą be elektros energijos, nes jei jos nebūtų, sustotų daugybė darbo procesų ir negalėtų veikti mums gyvybiškai reikalingi įrenginiai ar technologijos, kurias naudojame savo darbe ar namuose.

Vis dažniau pasitaiko atvejų, kuomet įvyksta stichinės nelaimės ir dėl per didelės elektros iškrovos ar blogų oro sąlygų, sugenda elektros tiekimo pastotės. Tada sutrinka elektros tiekimas, kuris gali atnešti neįkainojamus nuostolius ir praradimus. Ypač tai aktualu, priemiesčiuose gyvenantiems žmonėms, įsikūrusioms gamybinėms įmonėms ir visuomenės sveikatos bei ugdymo įstaigoms. Miesto ribose, laikini elektros sutrikimai yra gana greitai ir operatyviai likviduojami, o tuo tarpu suteikti skubią pagalbą už miesto esantiems objektams yra vis dar sudėtinga. Dėl to rekomenduotina apsidrausti ir įsigyti elektros generatorių. Jų yra pačių įvairiausių, priklausomai nuo to kokio stiprumo srovės elektros ir galios jums reikia, ir kokie yra jūsų kasdieniniai būtini poreikiai.

Vieni populiariausių yra dyzeliniai elektros generatoriai, nes jie gali neperstojamai dirbti ilgesnį laiką. Jie puikiai tinka įvairiems lauko veiklos, gamybos ar buities darbams, nes puikiai aprūpins elektros energija tiek nedidelę įmonę, tiek aptarnaus keletą privačių namų. Tuo tarpu, benzininiai elektros generatoriai, gali aprūpinti elektros energija keletui valandų, nes jei naudosite ilgiau gali kilti techninių kliūčių. Tad trumpalaikių elektros gedimų šalinimui, jis puikiai pasitarnaus. Daugiau apie elektros generatorių tipus ir jų savybes, daugiau galite sužinoti paspaudus nuorodą: https://technobaltic.lt/lt/produktai/elektros-generatoriai/.

Elektros generatoriai gali puikiai pasitarnauti ir ten, kur prieigos prie elektros tinkle nėra, pavyzdžiui įvairiuose laikinuose objektuose: renginiuose, statybų aikštelėse, atvirose prekybvietėse. Tokiu būdu gali būti užtikrinamas vienfazės ar trifazės galios nenutrūkstamas elektros energijos tiekimas. Taip ne tik nesutriks jūsų numatyti darbai, bet ir išvengsite galimų nuostolių ar didesnių gedimų įvykus netikėtam elektros sutrikimui.