Home » Patarimai

Kategorija: Patarimai

Ar angare laikoma žemės ūkio technika saugesnė?

Beveik visi ūkininkai mūsų šalyje, nepriklausomai nuo veiklos srities ar turimo ūkio dydžio naudojasi įvairia technika. Didžioji dalis yra ganėtinai nauji įrenginiai, įsigyti pasinaudojant parama ar kitomis skatinančiomis priemonėmis. Suprantama, kad žemės ūkio technika yra nepigi investicija, reikalaujanti pastovios priežiūros, tam, kad jos tarnavimo laikas būtų kuo ilgesnis. Būtent todėl laikotarpis nuo derliaus nuėmimo iki kitų metų sėjos darbų yra tas laikas, kuomet reikia rūpintis, visos turimos technikos remontais ir periodinėmis patikromis.

Nors tokius darbus galima atlikti ir lauke, tačiau mūsų klimato nenuspėjamumas ir ne patys maloniausi orai, gali gerokai juos apsunkinti. Tam, kad to neįvyktų rekomenduojama techniką laikyti apdengtuose angaruose, kur ji bus apsaugota nuo kritulių bei kitų išorinių poveikių bei bus galimybė bet kada ja pasirūpinti, nekreipiant dėmesio į oro sąlygas lauke. Rimto, pastovaus pastato statybos gali būti ganėtinai brangiu sprendimu, todėl labai dažnai ūkiuose yra naudojami tentiniai angarai. Jie ne tik leidžia sutaupyti lėšas, tačiau ir būna įrengiami per gerokai trumpesnį laiką, o esant reikalui, juos galima perkelti arba praplėsti.

Tentinių angarų paskirtis gali būti labai įvairi:

  • Automobilių ir kitos žemės technikos priežiūrai bei saugojimui;
  • Specialių žemės ūkio prietaisų priežiūrai ir saugojimui;
  • Laikinų remonto ir priežiūros dirbtuvių įrengimui;
  • Laikinam priemonių ir produkcijos saugojimui.

Tokie statiniai tampa populiariais dėl paprastų konstrukcijų, nereikalaujančių vidinių atramų, kurias galima pritaikyti praktiškai bet kuriam poreikiui. Greitas surinkimo laikas ir ilgaamžiškumas leidžia jas surinkti labai greitai ten, kur yra patogu šeimininkui. Jie nepraleidžia drėgmės, tačiau yra laidūs saulės šviesai, kas yra patogu, nes dienos metu galima taupyti elektros energiją. Daugiau informacijos apie angarus ir jų panaudojimą galima perskaityti svetainėje https://www.storex.lt/.

 

Kur geriau pirkti padangas: internetu ar gyvai?

Kiekvienas žmogus turi skirtingus pirkimo įpročius ir išankstinius įsitikinimus. Maistas, drabužiai, buitinė technika ir bet kokios kitos prekės. Vieniems vis labiau patinka pirkti internete o kitiems norisi patirti pirkimo ir rinkimosi džiaugsmą renkantis parduotuvėje. Vis daugiau prekybos persikeliant į internetą ne išimti ir automobilio padangos. Kaip apsimoka pirkti padangas labiau, kompiuteriu ar gyvai parduotuvėje? Įvertinkime kiekvieno būdo patogumus ir trūkumus.

 

Pasitikrinkite kainą

 

Kai nuvažiuojate į parduotuvę ir kalbatės su pardavėju labai dažnai nutinka jog jie ima manipuliuoti žmogumi jei mato kad šis nėra įsiginęs apie prekę. Tokiu būdu galima priversti žmogų įsigyti brangesnį produktą arba įkalbinti pakeisti ir ratlankius arba kitų automobilio aksesuarų. Jeigu kainą pirkėjas anksčiau negalėjo palyginti būdamas parduotuvėje, šiuo metu bet kuris gali patikrinti ar parduotuvė siūlo konkurencingas kainas lyginant su kitais pardavėjais. Pavyzdžiui Padangos Klaipėda šiuo atveju pasirinko tokią kainodarą kai nežaidžiama nuolaidomis, o iš karto siūloma maksimali mažiausia kaina.

 

Išsami konsultacija

 

Atvažiavus į parduotuvę pasižvalgyti naujų padangų jūs sulauksite daugiau dėmesio ir išsamesnės konsultacijos tačiau tik tuo atveju jei pasirinksite palankų laiką. Prasidėjus padangų keitimo vajui pavasarį ir rudenį padangų servisai dažniausiai prašo registruotis ir atvažiuoti griežtai nustatytų laiku. Ką jau kalbėti apie plūstančius pirkėjus kurie nesiregistravo o tiesiog važiavo pro šalį ir nusprendė padangomis pasidomėti spontaniškai. Tuo tarpu jei norėtumėte pasikonsultuoti internetinėje parduotuvėje tikėtina kad kitame telefono laido gale išgirstumėte studento administruojančio elektroninę padangų parduotuvę balso kuris vargu ar turės pakankamai kompetencijos suteikti kokybišką informaciją apie padangas.

 

Sumontuos iš karto

 

Jei pirksite dvi ar visas keturias padangas jums autoservisas tikrai pasiūlys sumontuoti iš karto. Jei pirktumėte padangas internetu jums iškiltų nepatogumų nes be to kad padangas tikriausiai reikėtų parsivežti namo arba laikyti automobilyje tol kol rastumėte meistrą kuris pakeistu ratus artimiausiu metu. Perkant gyvai viso šio košmaro išvengsite. Be to, tokiose situacijose nebūkite pasyvus, jei perkate brangesnes padangas, prašykite ne tik nuolaidos prekėms bet kad ir sumontuotų nemokamai. Pardavėjai jūsų norą išpildys. Atsiminkite, nugauna nuolaidos tas kuris neprašo.

 

Kaip išsirinkti padangas vasaros sezonui?

Neįprastai aukšta temperatūra kovo mėnesį primena, kad eismo sąlygos keliuose pagerės ir bus padidintas maksimalus greitis šalies automagistralėse. Šviesesnės dienos ir mažiau drėgmės ant asfalto visiems vairuotojams suteikia daugiau saugumo ir pasitikėjimo vairuojant. Be geros automobilio techninės būklės saugumą gali užtikrinti tik geros vasarinės padangos. Kaip jas išsirinkti?

 

 

Nuo to kokias padangas nupirksite priklausys kaip gebėsite suvaldyti automobilį ekstremaliu atveju. Nemanykite, kad gerų padangų tik reikia žiemą kai yra daug sniego ar ledo ant asfalto. Taip, pusnys ir plikledis labai pavojingi ir sukelia ypač daug streso naujiems ir nepatyrusiems vairuotojams, nemažiau jaudinasi ir vairuotojai turintys patirtį. Į ką atkreipti dėmesį renkantis padangas? naujos-padangos.lt pataria:

 

Žymėjimas

 

Labai gerai, kad Europos Sąjungoje padangų gamintojai yra priversti ženklinti savo gaminius pagal keletą kriterijų. Pasipriešinimas riedėjimui arba degalų sunaudojimo rodiklis. Į šį padangų požymį kreipia dėmesį nedažnas Lietuvos vairuotojas ir teisingai elgiasi. Kuro išlaidų skirtumas yra toks nedideli, kad tai nesudaro jokių nepatogumu, ypač jei per metus nuvažiuojate nedidelį atstumą. Didesnį dėmesį atkreipkite į stabdymo kelio žymėjimą. Pirkėjams kur kas aktualesnė prekės kaina, o iš padangos savybių vasaros metu svarbiausia geras sukibimas lyjant.

 

Kainos ir klasės

 

Pagal kainas padangas galime suskirstyti į keletą kategorijų – pigios ekonominės, vidutinės klasės ir kokybiškos premium grupės padangos. Brangiausios padangos dar nereiškia, kad yra geriausios nes galite naudoti bet kokios kainos padangas kurios tinka jūsų automobilio tipui. Jeigu esate nereiklus vairuotojas, važinėjate retai, nedideliu greičiu, dažniau geru oru, tik asfaltuotais keliais, jūsų automobilis yra mažų gabaritų – tuomet galite rinktis ekonominės klasės padangas.

 

Vidutinių kainų lygio 100-200 eurų vasarines padangas renkasi didžioji dauguma vairuotojų nes jos suteikia geresnę vairavimo kokybę, galima saugiau manevruoti, automobilis geriau valdomas ant šlapios dangos ar intensyviai lyjant. Už tiek pinigų galima nupirkti ir nebrangias visureigio padangas.

 

Kaip atrasti sveikus produktus?

Tūkstančiai žmonių dėl skubėjimo praranda ne tik gerus santykius, bet ir sveikatą. Milžiniškas tempas skatina pamiršti valgymo malonumą ir maisto naudą organizmui. Tačiau sveiki produktai – tai ne sunkiai pasiekiamas miražas. Įprotį kreipti dėmesį į tai, kas parašyta etiketėje, galima suformuoti vos per kelias savaites. Skirtingi atrankos principai padeda apsispręsti, ką į pirkinių krepšelį ir lėkštę dėti verta, o ko – ne.

Ko reikia bijoti?

Jei domėtis sveika gyvensena dar tik pradedate, susigaudyti gali būti nelengva. Tačiau reikia neskubėti ir atidžiai vertinti išties lengvai pasiekiamą informaciją šia tema. Maisto pramonėje, kaip ir kitur, pasitaiko įvairių ketinimų apgauti pirkėją ir ekologiškais vadinti produktus, kurie tokiais nėra. Kita vertus, ne visi kenksmingais laikomi maisto priedai tokie yra iš tikrųjų. Todėl sveiki produktai internetu ir fizinėse parduotuvėse turėtų būti perkami atsargiai.

Ko gero, viena paprasčiausiai atskiriamų ir žinomiausių sveikatai nepalankių produktų savybių yra genetinis modifikavimas. Galimybė apsaugoti augalus ir gyvūnus nuo kenkėjų, ligų atrodo tarsi panacėja. Vaisių, uogų, daržovių, kitokių augalų derlius, gyvulių vados auga tvirtesni ir greičiau. Tačiau genetinis modifikavimas taikomas palyginti neseniai. Todėl nėra garantijos, kad tokiu būdu patobulintos kanapiu seklos ar kitas produktas turės sveikatai tik teigiamą poveikį. Ypatingai svarbu, kad žalą gali patirti ne tik GMO produktus vartojanti karta, bet ir kitos kartos – jų vaikai, anūkai, proanūkiai. Be to, toks tobulinimas gali turėti neigiamą poveikį vaisingumui.

Dėl neaiškaus arba jau nustatyto neigiamo poveikio verta vengti įvairių sintetinių maisto priedų. Viena vertus, jie efektyviai padeda išsaugoti produktų spalvą, skonį, kvapą, pastiprinti šias ypatybes, prailginti galiojimo terminą. Tačiau sveikatai nekenksmingą priedų dozę nustatyti nėra lengva – juk kasdien vartojame galybę patobulintų produktų ir ne visuomet susimąstome, kas patiekiama kavinėje ar restorane. Ilgainiui konservantų gausus kakavos sviestas ar kitas produktas gali ne tik sutrikdyti natūralų kūno irimą po mirties (taip darydamas žalą ekosistemai), bet ir susargdinti. Todėl atidžiai skaityti produktų etiketes ir atsirinkti tai, kas sveika – tiesiog būtina.

Kaip maitintis sveikiau?

Jei norite maitintis sveikiau, nebūtina tapti produktų gamybos niuansų ekspertu. Pakoreguoti situaciją galite vien atidžiau rinkdamiesi tam tikrus produktus. Pavyzdžiui, specialistai pataria valgyti sezoninius vaisius ir uogas. Jie įprastesni organizmui ir mažiau apdorojami chemikalais. Žinoma, į tokią grupę neturi būti įtrauktos chia seklos ar kiti itin maistingi, iš svetur pas mus atkeliaujantys produktai. Tačiau ir renkantis juos verta pasidomėti kilmės šalimi, augintojais.

Renkantis vaisius, uogas ir daržoves prioritetą derėtų skirti ryškios, sodrios spalvos produktams. Galite derinti skirtingas spalvas – pavyzdžiui, moliūgą ir tamsiai žalius špinatus. Tai – ne tik džiaugsmas akims, bet ir gero sunokimo požymis. Jei vartojate miltinius patiekalus, rinkitės pilno grūdo makaronus, stambaus malimo miltus.

Vietoj įvairių pusgaminių verčiau rinktis šviežią mėsą. Jei jos apdorojimui darbo dienomis turite per mažai laiko, skirkite jo savaitgalį. Galite paruošti žaliavą greitam gaminimui ir ją užšaldyti. Ruošdami valgį kreipkite dėmesį ir į aliejų – venkite genetiškai modifikuoto. Jei ruošiate salotas, pikantiško skonio gali suteikti sveikas kokosu aliejus. Jis puikiai tinka ir kaip kosmetikos priemonių pakaitalas makiažui valyti, odai ir plaukams minkštinti, depiliacijai.

Kartais atrodo, kad sveika gyvensena yra toli nuo kasdienybės. Tačiau iš tiesų sveiki produktai šiandien randami net ir paprastame prekybos centre. Tereikia atidumo, šiek tiek žinių ir pastangų tam, kad gera savijauta džiaugtumės patys ir mūsų artimieji.

Svarbu: tinkamą ir būtent Jums sudarytą mitybos planą gali sukurti tik profesionalus dietologas.

Elektros generatorius nepakeičiamas ištikus nelaimei

Sunku įsivaizduoti savo kasdieninį gyvenimą be elektros energijos, nes jei jos nebūtų, sustotų daugybė darbo procesų ir negalėtų veikti mums gyvybiškai reikalingi įrenginiai ar technologijos, kurias naudojame savo darbe ar namuose.

Vis dažniau pasitaiko atvejų, kuomet įvyksta stichinės nelaimės ir dėl per didelės elektros iškrovos ar blogų oro sąlygų, sugenda elektros tiekimo pastotės. Tada sutrinka elektros tiekimas, kuris gali atnešti neįkainojamus nuostolius ir praradimus. Ypač tai aktualu, priemiesčiuose gyvenantiems žmonėms, įsikūrusioms gamybinėms įmonėms ir visuomenės sveikatos bei ugdymo įstaigoms. Miesto ribose, laikini elektros sutrikimai yra gana greitai ir operatyviai likviduojami, o tuo tarpu suteikti skubią pagalbą už miesto esantiems objektams yra vis dar sudėtinga. Dėl to rekomenduotina apsidrausti ir įsigyti elektros generatorių. Jų yra pačių įvairiausių, priklausomai nuo to kokio stiprumo srovės elektros ir galios jums reikia, ir kokie yra jūsų kasdieniniai būtini poreikiai.

Vieni populiariausių yra dyzeliniai elektros generatoriai, nes jie gali neperstojamai dirbti ilgesnį laiką. Jie puikiai tinka įvairiems lauko veiklos, gamybos ar buities darbams, nes puikiai aprūpins elektros energija tiek nedidelę įmonę, tiek aptarnaus keletą privačių namų. Tuo tarpu, benzininiai elektros generatoriai, gali aprūpinti elektros energija keletui valandų, nes jei naudosite ilgiau gali kilti techninių kliūčių. Tad trumpalaikių elektros gedimų šalinimui, jis puikiai pasitarnaus. Daugiau apie elektros generatorių tipus ir jų savybes, daugiau galite sužinoti paspaudus nuorodą: https://technobaltic.lt/lt/produktai/elektros-generatoriai/.

Elektros generatoriai gali puikiai pasitarnauti ir ten, kur prieigos prie elektros tinkle nėra, pavyzdžiui įvairiuose laikinuose objektuose: renginiuose, statybų aikštelėse, atvirose prekybvietėse. Tokiu būdu gali būti užtikrinamas vienfazės ar trifazės galios nenutrūkstamas elektros energijos tiekimas. Taip ne tik nesutriks jūsų numatyti darbai, bet ir išvengsite galimų nuostolių ar didesnių gedimų įvykus netikėtam elektros sutrikimui.