Home » Namai

Kategorija: Namai

Šviestuvų asortimentas didžiuosiuose miestuose

Renkantis šviestuvus savo namams, suklysti tiesiog negalima. Kokybiškas ir tinkamas apšvietimas yra labai svarbus komfortiškam gyvenimui. Tai neretai yra vienas pagrindinių namų interjerą atspindinčių akcentų, apie kuriuos sukasi ir kitos namų detalės.

Šviestuvai gali būti lubiniai bei sieniniai, pakabinami bei įleidžiami į lubas ar užglaistomi, taip pat staliniai ar pastatomi ant žemės. Šviestuvų pasirinkimas Vilniuje ir Kaune – bene didžiausias, todėl čia visuomet rasite platų ir išskirtinį jų asortimentą.

Patikimi šviestuvus gaminantys prekiniai ženklai tiek fizinėse, tiek internetinėse parduotuvėse siūlo vienas už kitą pranašesnius šviestuvų modelius. Norintys gyvai pamatyti ir rankomis paliesti, gali tai padaryti ne vienoje parduotuvėje, kurias galima rasti daugelyje miestų. Tačiau ne paslaptis, kad didžiausiomis ekspozicijomis vis dėlto gali pasigirti didieji miestai. Čia galima ne tik apžiūrėti, tačiau gauti išsamias konsultavimo bei apšvietimo projektavimo paslaugas.

Šviestuvas – tai tik baigtinė detalė visame apšvietimo projekte. Iki tol, kol šviestuvą galima pakabinti, reikalinga tiksliai viską apskaičiuoti, numatyti reikiamą kiekį apšvietimo taškų kiekvienoje patalpoje. O jų skaičius, priklausomai nuo patalpos dydžio, jos paskirties, tikrai yra skirtingas.

Paprastai rekomenduojama įrengti ne mažiau dviejų sluoksnių apšvietimą, kuris leidžia maksimaliai išpildyti skirtingus poreikius toje pačioje patalpoje. Tai vadinama bendru ir funkciniu apšvietimu, kuriam montuojami skirtingo tipo šviestuvai, skirtingose kambario vietose ir veikiantys nepriklausomai vienas nuo kito. Galima naudoti bendrą apšvietimą arba pagalbinį – specialų apšvietimą darbo vietai ar knygos skaitymui, priklausomai nuo poreikio.

Be to, galima įrengti ir dekoratyvinį ar akcentinį apšvietimą, pabrėžiantį tik į tam tikras erdves ar interjero detales. Dekoratyvus apšvietimas dažnai planuojamas į baldus ar nišas, paprastai naudojamas ne dėl apšvietimo, o labiau dėl bendros nuotaikos kūrimo.

 

Kokie signalai įspėja, kad indaplovei reikia remonto?

Kol buitinė technika veikia pakankamai sklandžiai, per daug apie ją negalvojame, tačiau kas kita, jei atsiranda tam tikrų gedimų: tokiu atveju atrodo, kad įprastų darbų atlikimas tampa pernelyg sudėtingas ar reikalaujantis pernelyg daug laiko. Būtent labai svarbu neignoruoti buitinės technikos darbo sutrikimų – jei į tai bus reaguojama laiku, bus galima išvengti didelių gedimų, o remonto kaina taps mažesnė. Indaplovių remontas įprastai yra gerokai pigesnis nei naujos indaplovės įsigijimas, tačiau kartais nutinka ir taip, kad atlikti remonto darbus paprasčiausiai neapsimoka. Kad taip nenutiktų, laiku pastebėkite pagrindinius indaplovės darbo sutrikimus, ir kuo skubiau kreipkitės į meistrus.

Kokie signalai įspėja apie indaplovės darbo sutrikimus?

 • Indaplovė blogai išplauna indus: nors tai gali būti susiję ir su naudojamu indų plovikliu, tačiau tuomet, jei jį pakeitus situacija lieka tokia pati, vertėtų pasitarti su specialistais;
 • Indaplovė veikia, tačiau nedega nė viena signalo lemputė: nors tokie gedimai dažniausiai nesukelia didelių rūpesčių, tačiau tokioje situacijoje taip pat verta pasitarti su specialistais;
 • Ant indų lieka baltos apnašos: tokie gedimai įprastai yra susiję su kalkėmis, todėl vertėtų pasitarti su indaploves remontuojančiais meistrais;
 • Indaplovė nekaitina vandens: tokiu atveju dažniausiai tenka atlikti termostato remontą;
 • Netinkamas vandens paskaičiavimas: jei indaplovėje pripildomo vandens kiekis yra per mažas arba per didelis, taip pat vertėtų pasitarti su meistrais;
 • Indų plovimo metu vanduo perkaista: pasibaigus plovimo režimui indai lieka tokie karšti, kad jų neįmanoma paimti į rankas. Tokioje situacijoje taip pat verta kreiptis į specialistus, kurie padės nustatyti indaplovės gedimo priežastį;
 • Indaplovė apskritai nustoja veikti: tokioje situacijoje, žinoma, nė nekyla klausimų, ar indaplovė sugedo, ir neišvengiamai turi būti atliktas jos remontas.

Įvairių indaplovės gedimų gali būti ir kur kas daugiau, tad tuomet, jei pastebite tam tikrus šios buitinės technikos darbo sutrikimus, nedvejodami kreipkitės į specialistus, kurie greitai ir tiksliai nustatys gedimą bei padės jį pašalinti. Turėsite galimybę pasirinkti meistro iškvietimą į namus arba indaplovės pristatymą į servisą: patyrusių meistrų kontaktus rasite šioje svetainėje https://www.vilniausmeistrai.eu/aptarnaujama-technika/indaplovių-remontas/.

Patarimai, kurie padės interjerą papuošti paveikslais

Namai, tai kaip mažas mūsų dangus. O danguje – idealu. Taigi ir namuose turime kurti nepriekaištingumą. Na, ir vienas žingsnis link namų tobulybės susidaro iš interjero. Šiame straipsnyje pateiksime patarimų, kaip naudojant paveikslus ar foto drobės sukurti estetišką vaizdą namuose. 

 

Skirtinguose kambariuose tinka ne visi paveikslai

Pastaruoju metu kambario erdvės dažnai puošiamos įvairaus grožio ir stiliaus paveikslais. Tai sukuria bendrą kambario įspūdį – atmosferą. Tas pats paveikslas skirtinguose kambariuose gali atrodyti skirtingai. Paveikslus reikia derinti su kambario paskirtimi, forma, jame būnančiais žmonėmis, spalvomis, interjeru, Jūsų kasdienybe bei kitais paveiksle ir kambaryje tarpusavyje besisiejančiais elementais. 

Galime įsivaizduoti kokią mintį kiekvienas paveikslas suteikia, ką jis sako jį matantiems. Dažniausiai atkreipiamas dėmesys ką paveikslas perteikia ir su kuo jis dera tam tikrą funkciją atitinkančiame kambaryje. Pavyzdžiui: vaikų kambaryje paveikslas derėtų su mintimis apie vaikams aktualias vertybes. Darbo kambaryje tinkami paveikslai su taip vadinamu energijos užtaisu: sporto, kelionių tematika. Miego kambaryje greičiausiai norime pabrėžti ramybę. Minčių, spalvų ir emocijų įprasminantys elementai, kurie tinka jūsų aplinkoje yra tarsi langas į tai, ką jūs norite matyti ir rodyti kitiems. Papuoškite savo kasdienybės aplinką įvairiomis mintimis, kurios suteikia jums ir kitiems grožio bei prasmės.

 

Derinkime paveikslus

Paveikslai perteikia emocijas, vertybes, mintis, bei aktyviną jūsų suvokimą ir kuria įspūdį kitiems. Derėtų atkreipti dėmesį, kad spalvos kurios dominuoja paveiksluose atitinkamai dirgina smegenų veikimą ir veikia žmogaus emocijas. Todėl miego kambaryje tinka raminančios spalvos, darbo kambaryje – mąstymą stimuliuojančios, na o vaikų kambaryje – gerą nuotaiką kuriančios spalvos, kurios suteiktų galimybę vaikams daugiau džiaugtis, dirbantiems galvoti, o ilsintiesiems ramiai atsipalaiduoti.

 

Svarbiausia – dermė

Paveikslų kolekcionierius ar dailės vertintojas, kurdamas savo namų interjerą, pirmenybę, žinoma, teiks meno kūriniams, o ne baldams ar netgi apdailai. Bet jeigu baldai jau nupirkti, tada paveikslą reikėtų derinti priėjau esamos erdvės, jos kolorito ir stiliaus galima puikiai suderinti priešingus sienų, baldų ir paveikslų atspalvius, o ypač didelę įtaką dailės kūrinių kompozicijai ar pavieniams paveikslams turi sienų plotis -jeigu ji siaura, tiks mažesni paveikslai, jei platesnė – didesni.

 

Keletas patarimų renkantis ir komponuojant paveikslus

 • Kad būtų lengviau sugrupuoti paveikslus, iš pradžių tai pabandykite padaryti ant grindų – padėliokite įvairius variantus.
 • Jei siena didelė, o turite mažų paveikslų, juos geriausia sudėlioti j grupes, kurių centre būtų labiausiai patinkantis kūrinys. Grupę turėtų sudaryti panašaus stiliaus, tematikos ir spalvinės gamos paveikslai (pavyzdžiui, akvarelių ar batikos serija arba aliejaus ir akvarelės derinys).
 • Vienodo dydžio paveikslus paprasčiausia sukabinti viena eile, vienodu atstumu vienas nuo kito.
 • Nereikėtų paveikslų kabinti pagal dydį (tarkim, nuo didžiausio iki mažiausio) – geriau paieškoti įdomesnių kompozicijų.
 • Jei šalia kabinate du skirtingų dydžių paveikslus, geriausia -horizontaliai, didesnįjį šiek tiek pakelkite aukščiau.
 • Pavienių paveikslų ar jų kompozicijos centras turi būti maždaug akių lygyje, šiek tiek nuožulniai, kad neatsispindėtų šviesa. Valgomajame ar virtuvėje meno kūrinius reikėtų kabinti sėdinčio žmogaus akių lygyje. Paveikslas turi netrukdyti sėdėti, eiti pro šalį.
 • Geriau pasirinkti vieną didelį paveikslą negu kelis mažus – jis patalpoje taps pagrindiniu akcentu, sujungs interjero detales
 • į visumą. O keli maži paveikslai suskaidys erdvę ir išblaškys dėmesį.
 • Mažoje erdvėje labiau tiktų gamtovaizdžiai, grafikos darbai, perspektyviniai tapybos kūriniai, pvz., kelių planų peizažai, su-kuriantys optinę iliuziją, praplečiantys erdvę.
 • Didesnėje erdvėje labiau tinka didesnio formato paveikslai -jie atrodo įspūdingiau.
 • Vienodus ar panašius paveikslus reikėtų kabinti ne viename lygyje.
 • Paveikslai turi būti gerai apšviesti.

 

Pabaigai,

Šiame straipsnyje aptarėme, kokios detalės yra svarbios norint interjerą praturtinti paveikslais. Linkime gražių bei orginalių namų!

Kaip atrodo šiuolaikinis dušo maišytuvas?

Vonios įrangos pasirinkimas gali tapti nemenku galvos skausmu. Kas be ko, norime naudotis šiuolaikiška, patogia ir praktiška vonios įranga, kuri užtikrintų ilgaamžę eksploataciją. Tačiau laikai keičiasi, todėl kartais net ir dušo maišytuvas gali kelti daug klausimų – kaip nepasimesti gausioje prekių pasiūloje ir būti tikriems, kad priėmėte geriausią sprendimą? Apie tai ir ketiname pakalbėti – kokiais pagrindiniais kriterijais turi pasižymėti šiuolaikinis dušo maišytuvas?

 

Patogumas

Vienas svarbiausių dušo maišytuvų pasirinkimo kriterijų yra jų patogumas. Šiandien galima rinktis iš itin plačios dušo maišytuvų pasiūlos, todėl galite būti tikri, kad nesunkiai rasite įrangą, kuri atitiks visus jūsų poreikius. Būtina įvertinti maišytuvo aukštį ir dydį, kadangi juo naudotis turėtų būti maksimaliai patogu. Jei maišytuvas bus labai aukštas, paleistas vanduo taškysis, jei labai žemas – negalėsite patogiai praustis ar įpilti vandens į vazą ar dubenėlį. Atkreipkite dėmesį ir į svirteles. Dušo maišytuvas su viena svirtele yra itin patogus, siekiant nustatyti pageidaujamą temperatūrą ir vandens srovės stiprumą, tačiau rinkoje yra itin didelė ir dviejų svirtelių maišytuvų ar maišytuvų su rankenėlėmis pasiūla.

 

Stilius

Dušo maišytuvai stebina itin plačiomis dizaino galimybėmis, todėl išlaisvinkite savo vaizduotę. Galite rinktis įvairių gamybinių medžiagų ir skirtingų spalvų dušo maišytuvus, kurie taps esminiu jūsų vonios kambario akcentu. Pvz., šiuo metu į madą sugrįžta retro stiliaus gaminiai, daug dėmesio sulaukia klasikinis stilius, vertinamas ir minimalistinis dizainas – viskas priklauso nuo jūsų norų ir kuriamo interjero vizijos.

 

Saugumas

Šiuolaikinis dušo maišytuvas – tai stilingas, patogus ir saugus sprendimas, kuris saugo nuo nusideginimo, užtikrindamas jūsų maudynių komfortą. Šiuo atveju įprasta kalbėti apie termostatinius dušo maišytuvus, kurie apsaugo nuo staigių temperatūros pokyčių ir tiekia jūsų poreikius atitinkantį vandenį. Be to, šiuolaikinių maišytuvų korpusas visais atvejais išlieka vėsus, todėl nenusideginsite prie jo prisilietę. Tai itin patogu tuomet, jei turite mažų vaikų.

 

Ar jūsų dušo maišytuvas padeda taupyti vandenį?

Naujausių technologinių taikymas užtikrina, kad šiuolaikinis dušo maišytuvas su termostatu efektyviai taupys jūsų vandenį. Toks maišytuvas prisitaiko prie jūsų poreikių, todėl jums nereikia papildomai derinti karšto ir šalto vandens srovių, kad pasiektumėte pageidaujamą srovės stiprumą ir temperatūrą. O tai ne tik taupo vandenį, bet ir jūsų laiką.

 

Kaip prižiūrėti dušo kabiną

 • Dušo kabina turi būti periodiškai kruopščiai išvaloma. Valant dušo kabinos sieneles ar padėklą, svarbu nepažeisti paviršiaus ir jo nešveisti metaliniu gremžtuku ar kitokiu šiurkščiu daiktu. Valymui naudokite minkštą audinį ar kempinę,  taip pat negalima naudoti skalbimo ar kitokių birių valymo miltelių
 • Pažeistose dušo kabinos vietose kaupiasi pelėsis, įvairios bakterijos ir kiti nešvarumai, todėl rekomenduotina naudoti specialius skystus, būtent tai medžiagai skirtus valiklius. Jų sudėtyje neturi būti šveičiamųjų medžiagų, alkoholio, tirpiklių, acetono arba kitokių kalkių šalinimo priemonių. Kad pelėsis neatsirastų plytelių tarpuose, kur dažniausiai užsistovi vanduo, juos galima užglaistyti vandens atstumimo funkciją turinčiu glaistu. Dušo kabinos kraštuose, ant silikono atsiradęs ir į giliausius jo sluoksnius įsismelkęs pelėsis yra sunkiai pašalinamas, tad vertingiausia pakeisti patį silikono sluoksnį.
 • Jei su laiku kažkiek susibraižė dušo kabinos padėklas, įsigykite specialias poliravimo pastas, skirtas negilių įbrėžimų renovacijai. Gilesnių pažeidimų tvarkymui pirmiausia reikėtų paviršių nušlifuoti ir tik po to poliruoti pasta.
 • Dažnai dušo kabinoje maudomi naminiai augintiniai, kurie su savo nagučiais subraižo padėklo paviršių. Net vienintelės tokios maudynės amžiams paliks žymes, kurių nepavyks panaikinti.
 • Norint nuo dušo durų panaikinti kalkes, užpurkškite baltojo acto ir pavalykite minkšta šluoste. Tai padės lengviau pašalinti kieto vandens dėmes nuo permatomų paviršių. Taip pat galite naudoti baltąjį vyną.
 • Kalkių pėdsakai visiškai nesimatys ant matinio dušo kabinos stiklo, tad tikrai būsite patenkinti pasirinkę ne skaidrų jos stiklą.
 • Pasinaudojus dušu patartina palikti pravertą kabiną, o jei vonios kambaryje nėra pakankamos ventiliacijos, tada ir jos duris. Žinoma, būtų geriausia pajungti atitinkamo galingumo ventiliatorių.

Daugiau naudingos informacijos Muresta puslapyje.

vandens nugeležinimo filtrai

Ar pakankamai švarų vandenį geriame?

 

Šiame straipsnyje į šias problemas pažvelgsime kiek įdėmiau, kartu aptarsime bendrą vandens kokybės klausimą Lietuvoje apie tyrimus ir kokie vandens filtrai naudojami. 

Bendrai apie vandens kokybę Lietuvoje

Galima pasidžiaugti, jog gyvename šalyje, kurioje galime sau leisti vartoti vien požeminės kilmės vandenį. Būtent ten vanduo laikomas aukštos kokybės. Taigi palyginus su kitomis šalimis vandens kokybė Lietuvoje yra išties gera.

Nors ir vanduo ganėtinai geras, reikalinga papildoma priežiūra. Giliai esantys uolienų sluoksniai nuolat sąveikauja su ten esančiu vandeniu, taip praturtindami jį tam tikromis medžiagomis.

Pagrindinės vandens problemos Lietuvoje yra šios:

 • Geležis vandenyje
 • Manganas vandenyje
 • Amonis vandenyje
 • Sieros vandenilis vandenyje
 • Kietas vanduo
 • Nitritai ir nitratai vandenyje
 • Oksiduotas permanganatas vandenyje

Šios problemos pagrindine pasireiškia labai nemaloniu skoniu ir kvapu, taip pat sukeliamais sunkumais buityje ir net tam tikra sveikatos rizika. Norint išspręsti gręžinyje ar šulinyje esančias vandens problemas, būtina imtis tam tikrų valymo sprendimų.

Kokie valymo sprendimai galimi esant vandens problemoms?

Lig šiol geriausias sprendimas išvalyti iškastinio gręžinio ar šulinio vandenį yra tam tikros paskirties vandens filtrai, tiksliau dvi specifinės jų rūšys – vandens minkštinimo filtras ir vandens nugeležinimo filtras.

Abu šie filtrai gali labai lengvai susitvarkyti su viršuje minėtomis problemomis ir užtikrinti, jog namus pasiekia skaidrus ir aukščiausios kokybės vanduo. 

Vandens nugeležinimo filtras susitvarkys su minėtomis geležingumo, mangano, sieros vandenilio ir amonio problemomis vandenyje. Geležis, manganas ir amonis – du metalai kurių koncentracija vandenyje skleidžia nemalonų skonį ir kvapą, kelia net ir tam tikrą riziką mūsų sveikata. Oksidacijos principu veikiantis nugeležinimo filtras sėkmingai išvalys iš gręžinio atkeliaujantį vandenį nenaudojant nieko daugiau apart oro ir padarys jį 100% saugų.

Tuo tarpu kitos problemos – kietas vanduo, nitritai ir nitratai bei oksiduotas permanganatas labai lengvai gali būti išsprendžiamos vandens minkštinimo filtro dėka. Minkštinimo filtras veikia druskos pagrindu, o jo išvalytas ir suminkštintas vanduo ne kalkės, bus aukštesnės kokybės ir sveikesnis vartoti reguliariai.

Geriausia prieš valant vandenį – atlikti vandens tyrimus

Norint tiksliai diagnozuojant kokios vandens problemos yra jūsų gręžinyje ar šulinyje, manome, jog būtini yra vandens tyrimai. Jų metu labai tiksliai galima nustatyti kokios būklės yra vanduo ir kokia yra pagrindinių, problemas keliančių medžiagų koncentracija vandens telkinyje.

Pagal atliktus tyrimus, ekspertai galės jums pateikti aiškią rekomendaciją dėl to koks rūšies vandens filtravimas jums tiks labiausiai.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme vandens kokybės klausimą Lietuvoje. Nors palyginus su kitomis valstybėmis bendra vandens kokybė šalyje yra išties gera, tam tikrų problemų vistiek neišvengiama.

Manome, jog vandens valymas yra geriausias sprendimas norint mėgautis kokybišku vandeniu savo namuose ilgam laikui.

Ką reikia žinoti, planuojant įrengti šlaitinį stogą?

stogas

 

Mansardinis namas arba namas su šlaitiniu stogu laikomas tas kurio stogo kampas įrengimas nuo 10 iki 45 laipsnių kampu. Stogas gali būti dviejų tipų – vienašlaitis arba dvišlaitis, tai priklauso nuo pasirinkto namo projekto. Ką būtina žinoti statant šlaitinį stogą iš medienos?

Pagrindo paruošimas

Statant abiejų tipų stogų reikalingi panašūs paruošiamieji darbai. Vienas jų tai monolitinis žiedas kuris daromas ant viršutinės blokelių arba plytų juostos. Jei šlaitinis stogas yra planuojamas status tai medinio karkaso tvirtinimo ankeriai turi būti įbetonuojami per daugiau blokelių eilių, ir priešingai, namui su mažo nuolydžio stogu nereikia tokio stipraus tvirtinimo nes jo apkrova yra tik nuo sniego žiemos metu ir tai tik vertikali. Trikampio formos stogo konstrukcijai nemaišo jei bent kas 4 metrus bus įrengtos atraminės kolonos kurio prilaikys gegnių viršų prilaikančią siją. Vadovautis reikia namo projekto paskaičiavimais ir brėžiniais kuriuos paruošia architektas, ei statybos atliekamos savarankiškai statybos eigą nuolat turi prižiūrėti atsakingas statybos darbų vadovas.

Stogo dangos tipas

Prieš rengiant namo projektą, užsakovas turi apsispręst kokią stogo dangą rinksis. Nuo to priklauso kokio stiprumo bus reikalingas stogo karkasas. Tam kad suprastumėte geriau reikia palyginti paprasčiausią stogo dangos savybę – svorį. Skardos stogui nereikia tokios sudėtingos ir masyvios konstrukcijos, tuo tarpu akmens masės ar molinių čerpių stogui reikia sustiprinimų įvairiose vietoje ir dar yra apstu įvairių montavimo niuansų.

 

Naudingas plotas

 

Jei antrame aukšte norite įsirengti kambarius tikriausiai tikitės kad ie bus pilnaverčiai. Čia kalbame apie taisyklingos kvadrato ar stačiakampio formos kambarius kuriuose patogu vaikščioti visame jų plote. Jei namo šlaitas kambaryje prasidės 20 cm aukštyje tai reiškia kad negalėsite nepasilenkęs prieiti į kambario kampą, toje kambario pusėje nebus galima pastatyti baldų ar buitinės technikos prietaisų. Norint kad kambario plotą būtų galima išnaudoti efektyviai, šoninis sienos aukštis turėtų būti ne mažiau kaip 90 centimetrų. Tokiu atveju kampe galėsite pastatyti rašomąjį stalą kompiuterių, lovą, miegamojo spintelę ir pan. Kambarys bus erdvesnis ir plotas išnaudotas maksimaliai efektyviai.

 

Platsnė informacija apie stogų įrengimą:

https://stogulinija.lt/paslauga/stogo-dengimas/

 

 

 

Kaip parinkti plyteles namų interjere?

Planuojant namų arba buto interjero dizainą e veltui rekomenduoja peržiūrėti daug katalogų kuriuose geriausiai galite susipažinti su vieno ar kito stiliaus plytelių panaudojimu. Namų interjero kūrimas – individualus dalykas, vieni eksperimentuoja, kiti pernelyg nesuka dėl to galvos ir renkasi tai kas paprasta ir niekuomet nesensta, treti – užsisako dizainerio paslaugas. Nesvarbu ką pasirinksite jūs, renkantis plyteles namų interjerui, visiems galioja vienodos taisyklės, na o kaip mes jas suprantame tai jau skonio reikalas.

 

Plytelių forma ir dydis

 

Pagal tai kokios dydžio jūsų butas ar namas ir jo erdvės, reikia parinkti atitinkamo dydžio plyteles. Jei lubos žemos, erdvės nedidelės – naudokite mažo formato plyteles, didelėms atviroms erdvėms labiau tinka didesnės. Šiuo metu madinga daryti ir atvirkščiai, tačiau turėkite omenyje, kad plytelės yra toks paviršių apdailos būdas kurį nėra lengva pakeisti, tam gali prireikti ir nedidelio remonto. Dizaineriai pataria rinktis didesnio dydžio plyteles ne jos vizualiai padidina sieną, esant tokiais plytelių įvairovei ir daug originalių idėjų internete, plytelėmis klijuojamos ne tik virtuvės ar vonios grindys ir sienos, bet ir lubos, miegamojo, vaikų kambario sienos ir kitos vietos kurios suteikia išskirtinumą. Jei galite sau leisti, išsirinkite plyteles nelygiu paviršiumi, paviršius gali būti blizgus arba matinis, apsispręskite pagal tai ar jums reikia praktiškų ar stilingų namų.

 

Spalvos

 

Pagal kiekvieno žmogaus temperamentą galime atspėti kokios spalvos jam patinka. Įrengiant namus ir norint sukurti jaukią atlaiduojančia atmosferą reikėtų vengti ryškių spalvų. Šviesios pastelinės spalvos veikia raminančiai, neišblaško. Šviesios spalvos dekoratyvines plyteles dažnai derinamos su tam tikrais interjero akcentais – paveikslu, vaza, ryškesniu šviestuvu ar kitokiu dekoratyviniu elementu. Nereikia pamiršti senos tiesos, tamsios spalvos sumažina erdvę todėl tamsias spalvas derinti reikėtų su didesnio dydžio veidrodžiais. Kontrastingų spalvų dekoratyvinės plytelės gali pradėti varginti ir atsibosti po kelių metų. Renkantis plyteles kartu pagalvokite kokios spalvos mišiniu užpildysite tarpus tarp plytelių. Skirtingos spalvos tarpai dar labiau pabrėš stilių, tuos paviršius kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra, užpildykite tokios spalvos mišiniu kuris nekeičia spalvos po daugkartinio valymo.

 

Kokio vėdinimo reikia statant naujos statybos namus?

Norint namuose pastoviai turėti šviežią orą, tenka rūpintis papildoma įranga, kuri atlieka šią užduotį. Tinkamas vėdinimo sistemos suplanavimas ir įrengimas, reikalauja specialistų darbo, tačiau savininkams yra svarbu suprasti bent jau ventiliacijos veikimo principus. Tai leidžia bendrais bruožais suprasti kokie darbai laukia ir kiek jie gali kainuoti.

Pirmiausia, pabandykime išsiaiškinti kam iš viso reikalinga vėdinimo sistema? Oro kokybė turėtų palaikyti komfortišką žmogaus organizmo būklę. Tarp esminių kokybiško mikroklimato faktorių įvardijami šie aplinkos rodikliai: oro švarumas ir grynumas, bei oro temperatūra ir drėgnumas.

Tam, kad šie rodikliai visada būtų leistinose ribose, privačiuose namuose įrenginėjamos vėdinimo sistemos. Jų schemos yra apskaičiuojamos kiekvienam namui atskirai. Vėdinimas turėtų atlikti šias pagrindines užduotis: šalinti iš patalpų orą, kuriame yra per daug dulkių ir anglies dvideginio bei tiekti į patalpas deguonimi prisotinto oro.

Vėdinimo sistema turėtų parūpinti oro padavimą, reikalingą komfortiškam buvimui namie. Vienam žmogui šis skaičius yra lygus 30 kubinių metrų per valandą, jeigu pastato plotas yra didesnis nei 20 kvadratinių metrų vienam žmogui. Jei patalpoje yra žmonių, tai rekomenduojama, kad oras joje pasikeistų bent kartą per valandą.

Visos vėdinimo sistemos yra dalinamos į du pagrindinius tipus: natūralios ir dirbtinės. Pirmosios veikimo principas yra panašus į tą, kuris veikia gamtoje, kai oro masės juda skirtingų temperatūrų ir spaudimų dėka. Antro tipo sistemose vėdinimas vyksta ventiliatorių arba oro kompresorių pagalba.

Šiuolaikinės vėdinimo sistemos tai ir būdas padidinti namo energinį naudingumą. Daug kam tenka girdėti apie A+ klasė ar dar aukštesnę, kuriomis žymimas pastatų energetinis naudingumas. Tai yra ženklinimas, reiškiantis, kad namas sunaudoja ypač mažai šiluminės energijos.

Žalių zonų priežiūra

Galime pasidžiaugti, kad mūsų šalyje yra be galo daug žaliųjų zonų, kurios dar neužstatytos statiniais. Tad laisvalaikiu, atšilus orams dauguma traukia į parkus, kur gali ne tik atsipalaiduoti ir pasivaikščioti, bet ir sportuoti. Tam yra sudarytos visos sąlygos, nes daug kur yra įrengti lauko treniruokliai ar žaidimų aikštelės, kur galima žaisti krepšinį, lauko tenisą ar tinklinį. Daugeliui patinka aktyviai leisti laiką gryname ore ir aplinkoje kur vyrauja švara ir tvarka.

Žaliosios zonos yra prižiūrimos miesto savivaldybių, reguliariai yra šienaujamos vejos, sezoniškai formuojami medžiai, krūmai ir prižiūrima kita augmenija. Taip pat stengiamasi palaikyti tvarką ir yra įrengtos šiukšlių dėžės, kad ir patys poilsiautojai, turėtų kur išmesti savo šiukšles. Tai yra labai svarbu, nes jei mes patys rūpinsimės savo aplinka ir didinsime savo sąmoningumą, kad reikia gyventi tvarkingai galėsime ilgiau mėgautis ramybės oazėmis, kur galima pailsėti po ilgos darbo dienos. Taip pat atsakingai reiktų vaikščioti ir su savo keturkojais augintiniais, pasirūpinti, kad turėtumėte specialius maišelius jų ekskrementams surinkti, nes kitiems žmonėms būna labai nemalonu ant žolės rasti paliktų „dovanėlių“, kurias maži vaikai dar ir sugalvoja pačiupinėti rankomis. Tad pasirūpinkite, kad taip nenutiktų ir būkite atsakingi.

Taip pat stengiamasi, kad žaliosios zonos būtų ramybės oazėmis, tad tikrai nevertėtų trikdyti viešosios tvarkos, garsiai klausantis trankios muzikos, rėkaujant ar trukdant kitiems žmonėms. Labai svarbu gerbti kitus žmones, esančius šalia ir nesijausti, jog jūs esate svarbiausi. Bendrystės jausmas ir darni kaimynystė, puikiai dera su kokybišku poilsiu, tad reiktų stengtis, kad tai būtų komfortiška ir saugu visiems, nes nuo to priklauso ne tik mūsų emocijos, psichologinė būklė, bet ir fizinė sveikata.