Home » Namai

Kategorija: Namai

Butai senos ir naujos statybos daugiabučiuose

Pakabinamos lubos

Dabar rinkoje galime rasti labai daug įvairių butų, kurie suteikia žmonėms didelį komfortą, tačiau tai neretai būna sunkiai įkandami pirkiniai. Bet reikėtų nepamiršti, kad brangūs butai ne visuomet suteikia patogų ir prabangų gyvenimą. Kai kurie jų būna gana prastai suprojektuoti, todėl būtina gerai įvertinti įvairias aplinkybes, kad neprašauti pro šalį. Be abejo, jei pasirinksite labai pigų ir nedidelio ploto butą, taip pat galite susidurti su įvairiais nepatogumais.

Taigi, kaip išsirinkti butą? Kaip nesumokėti per daug ir pasirinkti tokį, kuris būtų pakankamai erdvus, gerai suprojektuotas ir ekonomiškas? Atsakymų gali būti įvairių. Žmonės turi labai skirtingą patirtį. Vieni yra labai laimingi ir patenkinti, gyvendami daugiabutyje, kuris pastatytas daugiau nei prieš dvidešimt ar trisdešimt metų. Tuo tarpu kiti baidosi tokios senos statybos namų ir ieško naujesnių butų, kuriuose galėtų įsikurti ir pradėti naują gyvenimą. Kaip bebūtų, kad ir kuris variantas bepasirenkamas, būtina atsižvelgti ir į pačią buto vidinę būklę. Jei ji yra prasta, tuomet turėtumėte numatyti ir išlaidas, kurių prireikės buto remontui. Tokiu atveju gali būti pasitelktos pakabinamos lubos, tinkama apšvietimo sistema, papildoma garso izoliacija ir kt. Svarbiausia, kad būsto interjeras taptų jaukus ir mielas.

Kita vertus, gali kilti klausimas, kodėl yra toks pasiskirstymas – vieniems senesni butai tinka, o kitiems jie atrodo prastas pasirinkimas. Iš tiesų vienareikšmiško atsakymo nėra, kadangi galima rasti įvairių variantų. Vieni jų geresni, o kiti prastesni. Kai kuriems žmonės pasiseka, ir jie įsigyja būstą senos statybos name, kurį administruoja patys gyventojai. Tai reiškia, kad išlaidos, skiriamos namo ūkio priežiūrai, yra kur kas mažesnės. Be to, galima rasti namų, kuriuose yra įrengta atskira ir nuo šilumininkų tiesiogiai nepriklausanti šildymo sistema.

Minėtas pasirinkimas gali būti labai sėkmingas. Be abejo, tokių namų nėra daug, nes dažniausiai neatsiranda žmonių, kurie norėtų imtis iniciatyvos įgyvendinant radikalius su šildymu susijusius sprendimus. Todėl neretai siekiama rasti puikų butą ne kur kitur, o būtent naujuose namuose, kurie yra pastatyti ne anksčiau kaip prieš septynerius ar aštuonerius metus. Rasti tokių butų tikrai galima. Bet net ir tokiu atveju reikia būti atidiems.

Klausite, kodėl? Net ir naujos statybose namuose kartais pasitaiko tam tikrų nepatogumų. Ne visuose naujuose namuose yra įrengtas dujinis autonominis šildymas. Kai kuriuose namuose gyventojai turi tenkintis elektriniu autonominiu šildymu, o toks šildymo būdas nėra ekonomiškas ir reikalauja labai didelių išlaidų. Jei bijote suklysti ir nežinote, kurie gi butai iš tikrųjų yra ekonomiški ir jums tinkantys, pasikonsultuokite su nekilnojamojo turto ekspertais.

Gyvenamųjų namų statyba

Gyvenamuju namu fasadai

Visi mes norime turėti nuosavą namą su dideliu nuosavu kiemu ir garažu. Tam turime nuspręsti ar pirksime namą jau pastatytą, kurio eksterjerą galėsim koreguoti palyginus minimaliai ar geriausia įsigyti sklypą ir pačiam statytis svajonių namą. Tam reikėtų įvertinti privalumus ir trūkumus abiem variantais.

Dauguma sutiktų, jog rinktųsi statytis namą patiems, nes nuosavas savos statybos namas, tarsi svajonių išpildymas. Tačiau likusi dalis rinktųsi jau pastatytą namą, ypač tie žmonės, kurie neturi laiko papildomai užsiimti visais statybų projektais ir kitais svarbiais niuansais. Perkant pastatytą namą sutaupomas laikas ir tai yra patogu, nes nereikia rūpintis sklypu ir firmos paieškomis kas būtent galėtų pamatus išlieti ir pastatyti pati namą. Dar vienas privalumas tai, kad dažniausiai viskas pilnai yra įrengta ko reikia būtent gyvenimui. Jeigu tai naujos statybos namas, tai jis bus tinkamai apšiltintas ir bus labai ekonomiškas. Trūkumai perkant namą iškila tokie, jog jeigu tai senas namas, tai jis greičiausiai bus neapšiltintas, tokiu atveju namo šildymui išleisite daugiau pinigų nei naujesnės statybos ir taip pat turėsite problemų su drėgmės kaupimusi. Taip pat svarbu pasidomėti dėl namo pamatų, ar jie būtent nėra plaunami vandens. Kitas svarbus dalykas, kad nusipirkus namą, prie kai kurių išvaizdos detalių ar sienų teks priprasti, prisiderinti, nes atraminės sienos dažniausiai nėra griaunamos. Jeigu apžvelgtume privalumus ir trūkumus statantis namą patiems, tai trūkumai būtų tokie, jog reikia rūpintis sklypo pirkimu, ar kanalizacija ir vandentiekis netoli, taip pat elektros išvedimu ir ryšio komunikacijos. Visa tai remiasi į kainą. Tačiau privalumai atstoja trūkumus. Statantis namą, iš karto jūs žinosite kokio kiemo norite, kokio garažo ir kambarių, viską projektuosite iš anksto, išpildysite savo svajones. Labai svarbus dalykas yra gyvenamųjų namų fasadai, čia iš anksto pasirūpinsite vienu svarbiausių elementų. Vertėtų fasadą rinktis iš čia: http://alucobond.lt/ Visa tai pasirūpinus, turėsite aukštos kokybės svajonių namus.

Taigi renkantis bustą tarp namo statybos ir pastatyto namo pirkimo, svarbiausia yra įvertinti galimybes, laiką ir atsižvelgti į sau keliamus reikalavimus.

Didelių medžių sodinimas: ką apie tai reikia žinoti?

medžių sodinimasAtrodytų, šiandien jau nebėra tokios paslaugos, kuria negalėtume pasinaudoti, o taip pat būtų vis sunkiau ir sunkiau sugalvoti tokį norą, kurio negalėtume įgyvendinti. Ir net tuo atveju, jei norite, kad jūsų sodą ar kiemą papuoštą didžiuliai medžiai per labai trumpą laiką, jums belieka tik prisiminti, kad ir šis jūsų noras gali būti išpildytas. Tai padaryti padės palyginti nauja paslauga – didelių medžių sodinimas. Viskas, ką apie tai verta žinoti kiekvienam, jau netrukus.

Sutikite, didelių medžių sodinimas skamba iš tiesų egzotiškai. Ir viena to priežasčių yra ta, kad tai – palyginti nauja paslauga. Vakaruose ši paslauga buvo pristatyta šiek tiek anksčiau, o mūsų šalyje tai – tikrų tikriausia naujovė. Taigi, šiandien jums nebereikia laukti 20 ar 30 metų, kol galėsite mėgautis didelių medžių grožiu ar teikiama vėsa – tai gali įvykti per ypač trumpą laiko tarpą.

Tad kuo ypatinga paslauga ir ką daro jos teikėjai? Įmonės, kurios teikia didelių medžių sodinimo paslaugą, pasiūlys jums išsirinkti iš įvairių medžių ir pasirūpins, kad jie prigytų jūsų pasirinktoje vietoje. Augalai gali būti labai įvairūs, tačiau bene didžiausius populiarumu gali pasigirti įvairių rūšių kalninės pušys bei bonsai. Šie augalai puikiai prigyja ir paįvairina įprastą kraštovaizdį, suteikia jam ne tik puošnumo ar prabangos, bet ir įspūdingumo, egzotikos. Taip  pat populiarūs yra ir įvairių rūšių maumedžiai, kėniai, liepos, klevai, uosiai ir ąžuolai. Kiekvienam pagal skonį ir norus.

Savaime suprantama, tai, kokie dideli medžiai turėtų atsidurti jūsų namų aplinkoje, reikėtų apgalvoti iš anksto, dar geriau – paruošti apželdinimo projektą bei parinkti konkrečias vietas medžiams. Jei norite sutaupyti laiko bei tikitės paties profesionaliausio rezultato, tokiu atveju rinkitės profesionalų siūlomas apželdinimo paslaugas.

Visi jūsų pasirinkti medžiai bus pateikiami su atsakingai bei kruopščiai suformuota šaknų sistema. Tai užtikrins greitą, kokybišką bei lengvą augalo prigijimą. Perkėlimas vyksta su dideli žemės gumulu, o šaknys aprišamos specialiomis medžiagomis.

Norite gražios, jaukios bei paslaptingos namų aplinkos? Didelių medžių sodinimas – pats geriausias pasirinkimas.

Kaip tinkamai įsirengti svetainę?

Minksti baldai

Įsirengti erdvius, modernius, gražius ir jaukius namus yra beveik visų žmonių svajonė. Kiekvienas gali turėti savo svajonių namus, jei mokės tinkamai derinti spalvas ir parinkti tinkamus baldus. Reikėtų rinktis ne tai, kas yra madinga, o tai, kas jums patinka. Tinkamas spalvų ir baldų pasirinkimas leis susikurti norimą interjerą. Taigi, pakalbėkime apie tai, kaip tinkamai įsirengti svetainę. Svetainėje esantys minkšti baldai turi būti patogūs ir jaukūs, bet neturėtų užimti daug erdvės, nes būtent svetainė turi būti erdviausia namo ar buto vieta.

Vienas pagrindinių baldų svetainėje yra sofa arba minkštas kampas. Tai turėtų būti kambario akcentas, prie kurio derinsite sekcijas ir stalus. Taip pat galėsite įsigyti panašius fotelius ar kitus minkštus baldus. Žinoma, visada galite ieškoti jau sudaryto baldų komplekto. Prieš pirkdami minkštus baldus būtinai pasėdėkite ant jų. Įsitikinkite, kad jie yra patogūs ir ant jų galima bus ilgai sėdėti. Jei perkate sofą arba minkštą kampą, būtinai ant jų atsigulkite. Taip galėsite įvertinti ar šis baldas yra tinkamas miegojimui. Tai labai svarbu, jei gyvenate bute. Ne visada teikite pirmenybę grožiui, ypač, jei ketinate miegoti at sofos ar minkšto kampo, geriau rinkitės kokybę ir patogumą. Juk visuomet galėsite nusipirkti įvairių spalvų ir raštų užklotą.

Kitas labai svarbus svetainės akcentas yra stalas. Visose svetainėse turi būti televizoriaus staliukas, kuris turėtų derėti ne tik prie minkštų baldų, bet ir prie sekcijų ir lentynų. Geriausia iškarto pirkti rinkinį, kurį sudaro televizoriaus staliukas, sekcijos, lentynos ir kiti baldai. Toks pasirinkimas suteiks kambariui šiuolaikiškumo ir sukurs erdvės įspūdį. Jei turite valgomąjį, svetainėje užteks paprasto nedidelio staliuko ant kurio galėsite laikyti laikraščius ar kitus smulkius daiktus, tačiau, jei gyvenate bute, greičiausia valgomąjį teks įsirengti svetainėje. Renkantis valgomojo baldus patartina pirkti kėdžių ir stalo komplektą, kuris derėtų prie sekcijų ir televizoriaus staliuko komplekto. Tai padės sukurti modernią ir gražią svetainę.

Nebūtinai turite rinktis vienos spalvos baldus, nebijokite eksperimentuoti ir rizikuoti, tačiau visada pasitikrinkite ar spalvos neužgožia viena kitos ir atrodo estetiškai. Svetainės baldai padės suformuoti pagrindinį svetainės interjerą, kurį galėsite papildyti nuotraukomis ar paveikslais.

Šildymo katilai, kuriuos galite pasirinkti

JSildymo katilai is STROPUVAei bandote atrasti patį efektyviausią šildymo būdą savo gyvenamajam būstui, tuomet turėtumėte pasidomėti, kokiu efektyvumu ir ekonomiškumu pasižymi šiuolaikiniai šildymo katilai iš STROPUVOS. Pastaruoju metu, tai yra labai dažnas vartotojų pasirinkimas, todėl jei jūs turite nuosavą namą ir norite įsirengti šildymo sistemą, kuri veiktų labai efektyviai, būtų ekonomiška, ekologiška ir pasižymėtų labai nesudėtingu valdymu, tuomet jau minėti šildymo katilai galėtų tapti puikiu pasirinkimu. Kita vertus, jei jūs tokiu šildymo būdu dar nebuvote domėjęsi ir apskritai iki šiol ši sritis nebuvo tai, kas jus domino, tuomet natūralu, kad pradžioje galite turėti labai daug įvairių klausimų, į kuriuos norėtumėte gauti aiškius ir suprantamus atsakymus. Tačiau visą tai padaryti yra labai nesudėtinga, kadangi tokiu atveju jums tereikia peržiūrėti internetinius šildymo katilais prekiaujančių specialistų tinklalapius. Juose visuomet galima labai lengvai ir sparčiai atrasti visą jus dominančią informaciją, susijusią tiek su dabartiniu šildymo katilų asortimentu bei jų modelių funkcijomis, tiek ir su papildoma informacija apie šildymo sąnaudas, naudojimą, efektyvumą bei kt. Trumpiau tariant, internete šiomis dienomis galite rasti bene viską, kas jus domina. Tuo tarpu, jei paieškų ir pasirinkimo procese jums iškils papildomų klausimų ir jūs nerasite atsakymų naudodamiesi internetiniais šios srities specialistų tinklalapiais, tuomet tiesiog susisiekite su jais tiesiogiai.

Pastaruoju atveju galėsite išvengti laiko švaistymo, kadangi visus jums aktualius klausimus galėsite užduoti telefonu arba tiesiog atvykus į jūsų pasirinktų paslaugų teikėjų filialą. Kai tai padarysite, viskas taps kur kas paprasčiau, kadangi visą jus dominančią informaciją galėsite gauti tiesiai iš šios srities profesionalų, kurie atsižvelgdami į jūsų konkrečią situaciją galės pateikti jums patį tinkamiausią pasiūlymą, padedantį jums užtikrinti labai efektyviai veikiančią šildymo sistemą.

Tuo tarpu, jei įprastai jūs keliate pakankamai aukštus ir išskirtinius reikalavimus, tuomet pradžioje galite atlikti kruopščią šildymo katilais prekiaujančių specialistų paiešką ir jų palyginimą. Trumpiau tariant, skirskite šiek tiek daugiau savo laiko ir papildomų pastangų tam, kad galėtumėte atrasti būtent tai, kas geriausiai padėtų jūsų situacijoje.

Namo teritorija – ko nereikėtų pamiršti

Turite nuosavą namą, tačiau iki šiol dar nepasirūpinote jo teritorija? Jei taip, šiuos darbus turėtumėte išspręsti kaip įmanoma sparčiau. Kuo daugiau dėmesio ir pastangų tam skirsite, tuo geresnę aplinką sukursite. Tuomet savo namo teritorijoje jausitės kur kas maloniau ir komfortiškiau. Taigi, tam, kad viskas būtų paprasčiau, pateiksime jums bent keletą labai naudingų patarimų, kurie jums padės norimą tikslą pasiekti dar efektyviau ir lengviau.

Aliuminio virinimasPirmiausia jums reikėtų išspręsti savo nuosavo namo teritorijos aptvėrimo tvora klausimą. Tai reiškia, kad jei jūsų namas nėra aptvertas kokybiška ir tvirta tvora, jūs prarandate savo privatumą ir saugumą. Be abejo, galite manyti, kad tvora jums kainuos labai daug, todėl stengiatės šių darbų kaip įmanoma labiau išvengti, tačiau dabartinėje rinkoje yra daug sutaupyti padedančių sprendimų. Pavyzdžiui, galbūt jūs pasibaigus nuosavo namo statyboms turite pasilikusio aliuminio atsargų. Jas galėtumėte panaudoti tvorai. Tuomet jums būtų reikalingas aliuminio virinimas, kurį galėtų atlikti šios srities specialistai. Žinoma, jei jūsų namo teritorija yra labai didelė, aliuminio jums reikės pakankamai daug, tačiau jei jūs kreipsitės į tvoras gaminančius ir jomis prekiaujančius profesionalus, galite būti tikri, kad sulauksite pačių tinkamiausių sprendimų.

Taip pat kartu reikėtų pasirūpinti ir savo namo teritorijos išlyginimu. Tai yra vienas iš pirmųjų darbų, kurį reikėtų atlikti prieš pasirūpinant žolytės pasėjimu, alpinariumais, gėlynais ir kitais panašiais darbais. Taigi, kaip jau supratote, kai išspręsite minėtą svarbų klausimą, jums reikės pasirūpinti visais šiais darbais. Juos galite patikėti profesionaliems apželdintojams, kurie atsižvelgdami į jūsų namo eksterjerą, teritoriją ir jūsų individualų skonį, galės pasiūlyti pačius pranašiausius ir šiuolaikines tendencijas atitinkančius pasirinkimus.

Kaip bebūtų, taip pat galite įsigyti ir lauko baldus, kuriuos pritaikytumėte prie bendros lauko atmosferos. Jei tam skirsite pakankamai savo laiko, tuomet namo eksterjerą suformuoti bus kur kas lengviau. Taigi, nieko nelaukę imkitės šių darbų įgyvendinimo, kol galiausiai galėsite pasiekti norimą rezultatą. Visa tai tiesiogiai prisidės prie jūsų gyvenimo kokybės gerinimo, todėl darykite viską, kad tai pasiektumėte.

Skalbinių džiovyklės: kaip išsirinkti tinkamą?

Skalbinių džiovyklės yra pritaikytos džiovinti drabužius. Nors šiai stambiai buitinei technikai namuose ne visada pavyksta atrasti pakankamai vietos, tačiau ji gali pasiteisinti ne taip ir retai. Šie įrenginiai gali padėti greitai ir efektyviai džiovinti skalbinius, todėl jums nereikės rūpintis ilgu skalbinių džiovinimu. Jei namuose yra pernelyg drėgna, skalbiniai džiūva ne taip ir trumpai, o tada, kai jie galiausiai tampa sausi, jie jau būna įgavę nemalonų kvapą. Kad taip nenutiktų, džiovyklės gali būti iš tiesų palankia pasirinkimo galimybe, ir viskas, ką jums reikia padaryti, tai tiesiog išsirinkti tinkamiausią buitinį prietaisą.

Džiovyklių tipai

 • džiovyklėsVentiliacinės džiovyklės įsiurbia į save orą, kurį sušildo ir įpučia į dideliu greičiu besisukantį būgną. Įpūstas oras išgarina skalbiniuose esančią drėgmę, kuri pašalinama per specialias angas. Vienas didžiausių tokių džiovyklių privalumų yra pakankamai nedidelė kaina, tačiau svarbu išskirti ir tokios pasirinkimo galimybės trūkumą – patalpose, kuriose naudojama tokia džiovyklė, labai smarkiai įšyla, tad tai gali sukelti tam tikrų nepatogumų;
 • Kondensacinės džiovyklės pasižymi tuo, kad jums nėra reikalinga išorinė ventiliacija, tačiau ją svarbu montuoti gerai vėdinamose patalpose. Džiovinimo metu išspausta drėgmė yra surenkama specialioje talpoje, tad susikaupusį skystį svarbu reguliariai išpilti (kai kurie šių džiovyklių modeliuose gali būti montuojama vandens nutekinimo sistema);
 • Džiovyklė su šilumos siurbliu pasižymi ekonomiškumu. Džiovinimo metu yra atšaldomas ir nusausinamas skalbinių išskirtas oras. Palanku yra tai, kad ši džiovyklė naudoja net iki 50 procentų mažiau elektros energijos nei kiti du džiovyklių tipai. Taip pat svarbu paminėti ir tai, kad tokios skalbinių džiovyklės veikia tyliau.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis džiovyklę?

 • Džiovyklės dydis ir talpa: įvertinkite, kokioje patalpų vietoje statysite džiovyklę, ir įvertinkite, kokie jos matmenys gali būti optimaliu pasirinkimu. Kadangi įvairių džiovyklių galime rasti ne taip ir mažai, tikrai visada galėsite pasirinkti tokią, kuri puikiai tiktų jūsų namuose. Džiovyklės talpa yra ne ką mažiau svarbus kriterijus – ji yra matuojama kilogramais. Paprastai yra siūlomos tokios skalbinių džiovyklės, kurių talpa svyruoja nuo 3 iki 9 kilogramų, tad galėsite pasirinkti labiausiai tinkantį variantą;
 • Ekonomiškumas: renkantis įvairią buitinę techniką tampa vis svarbiau tai, kad ji suvartotų kuo mažiau elektros energijos, tad ir skalbinių džiovyklės taip pat nėra išimtis. Mažiausiai elektros energijos sunaudoja tos skalbinių džiovyklės, kurių energijos klasė yr A su trim pliusais. Tokie įrenginiai perdirba skalbinių išskirtą šilumą ir ją panaudoja džiovinimui, taigi, elektros energijos suvartojimas tampa kur kas mažesnis;
 • Vartotojų įvertinimas: renkantis buitinę techniką gana dažnai svarbu ir tai, kaip ją vertina vartotojai, ir skalbinių džiovyklės taip pat nėra išimtis. Palanku pasidomėti, kokių gamintojų siūlomos skalbinių džiovyklės yra sulaukusios geriausio klientų įvertinimo, ir tai gali padėti rasti tinkamiausius pasirinkimus;
 • Kaina – taip pat gana svarbus kriterijus. Jei nuspręsite šį buitinį įrenginį pirkti internetinėje parduotuvėje, paprasčiausiai galėsite pasirinkti jus dominančią produkcijos kainą, ir tai padės daug greičiau rasti tuos buitinius prietaisus, kurių kaina atitiktų jūsų finansines galimybes.

Naudingos džiovyklių funkcijos

 • Jutiklinis džiovinimas – tai funkcija, kuri gali gerokai sumažinti suvartojamos elektros energijos kiekį. Džiovyklės viduje įmontuoti jutikliai išanalizuoja esamą situaciją – nustato, koks yra skalbinių drėgnumas, ir atsižvelgiant į tai yra reguliuojamas skalbinių džiovinimo ciklas. Kai džiovinimo darbai eina į pabaigą, atjungiamas įrenginio šildymo elementas, ir į skalbinius imama pūsti vėsesnį (kambario temperatūros) orą;
 • Garų programa yra skirta tam, kad skalbiniai atgautų savo įprastą apimtį bei stangrumą. Turbūt sutiksite, kad drabužių lyginimas gana dažnai pareikalauja nemažai laiko ir pastangų, todėl ši funkcija gali būti tikrai palanki – jos dėka skalbiniai glamžosi kur kas mažiau. Be to, garų programa pašalina iš skalbinių nemalonius kvapus;
 • Temperatūros reguliavimas – taip pat labai naudinga funkcija, kuri leidžia ne tik efektyviai, bet taip pat ir saugiai džiovinti įvairių rūšių audinius. Labai svarbu tai, kad džiovinimo metu nebūtų pažeidžiama audinių struktūra, todėl galimybė reguliuoti temperatūrą garantuos didesnį saugumą;
 • Reversinis būgno režimas praverčia tada, kai norima atskirti sulipusius audinius. Reversinio režimo metu džiovyklės būgnas sukasi į skirtingas puses, todėl užtikrinamas sulipusių audinių atskyrimas bei tolygumas;
 • Raukšlių priežiūros programa ypatinga tuo, kad ji užkerta kelią audinių raukšlių atsiradimui, o tai garantuoja, kad skalbinių lyginimas bus kur kas paprastesnis arba jo paprasčiausiai neprireiks.

Jei atkreipsite dėmesį į šiuos svarbiausius kriterijus, tikėtina, kad pasirinkti tinkamiausią džiovyklę galėsite kur kas paprasčiau. Šiuo metu parduotuvėse galima rasti tikrai nemažą tokios buitinės technikos pasirinkimą, tad visada galėsite nuspręsti, kokią džiovyklę vertėtų įsigyti. Jei jums kiltų tam tikrų klausimų ar neaiškumų, visada galima pasikonsultuoti su pardavėjais, kurie jums duos iš tiesų vertingų patarimų, ir apsispręsti taps kur kas paprasčiau. Taigi, tiesiog pasikonsultuokite su šia technika prekiaujančiais pardavėjais, ir atrasite palankiausius sprendimus.

Kiemo projektai: žiūrėkite į tai atsakingai

Šiltasis metų laikas – statybų laikas, būsto įrengimo laikas, laikas, kai sklypo tvarkymas ir įrengimas būna primirštas, tačiau ateina kiti metai, kitas sezonas, kada nusprendžiame, kad jau laikas įrenginėti kiemą, sodą, sklypą ir, svarbiausia, sklype stovėsiančius elementus – tvorą, vartus, papildomus statinius ir pan. Atrodo, viską suplanuoti – labai paprasta, ypač, jei sklypas nėra didelis, tačiau projektavimas yra labai svarbus etapas, vėliau turėsiantis didelę įtaką gyvenimo kokybei ir patogumui. Todėl specialistai pataria visada kreiptis į šios srities specialistus, o ne remtis savo nuomone ir kaimyno patirtimi.

Kiemo projektai, pavyzdžiui, malkinės, stoginės, terasos statybos reikalauja specialaus įvertimo, kurioje sklypo vietoje geriausia konkretų statinį statyti, į kurią pusę jį pasukti, kad būtų patogu prie statinio prieiti, jis neužgožtų šviesos, o pats stovėtų gerai saulės apšviečiamoje vietoje, kas ypač svarbu tokiems statiniams kaip šiltnamis arba pavėsinė.

Tvora ir vartai reikalauja ne mažiau dėmesio, čia svarbu tinkamai suplanuoti kurioje vietoje reikia montuoti vartus, kokio tipo tvorą ir vartus pasirinkti, kokią automatiką montuoti ir pan. Nes netinkamai parinkta vartų vieta gali sudaryti sunkumų patogiai įvažiuoti į kiemą su automobilio arba iš jo išvažiuoti, o netinkamai parinktas vartų tipas gali kliudyti pėstiesiems, einantiems šaligatviu, kitoms transporto priemonėms, taip pat gali riboti matomumą Jums norint išvažiuoti į gatvę. Taip pat gali kliudyti kieme esančius objektus ir pan.

Taigi, ne visada verta pasitikėti savo jėgomis ir įvairių kiemo projektų projektavimą patikėti sau: visada norint gyvenimo kokybės ir patogumo verta kreiptis į kiemo projektų specialistus, kurie ne tik patars, bet ir suprojektuos Jūsų tvorą, vartus, įvairius sklype stovėsiančius statinius ir pan.

Nuosavas namas ir teisinga jo teritorijos priežiūra

Ką tik įsigijote naują nuosavą namą ir pirmą kartą persikėlėte iš daugiabutyje buvusio jūsų būsto? Tuomet tai reiškia, kad pradėjote visiškai naują gyvenimą, kuris suteikia jums daugiau laisvės, komforto ir privatumo. Be to, gyvenant nuosavame name kasdien galime daug laiko praleisti ir gryname ore – ir tai ypač aktualu šiltuoju metų laiku.

Sodo darbaiKita vertus, kai turime nuosavą namą, atsiranda ir kur kas daugiau darbų, kuriais turėtume pasirūpinti, jei norime gyventi gražioje ir komfortiškoje aplinkoje. Ir vieni iš jų neabejotinai yra teritorijos tvarkymo bei priežiūros darbai. Taigi, pateiksime keletą patarimų, kurių turėtumėte nepamiršti.

 • Visų pirma turėtumėte pasirūpinti savo teritorijos išlyginimu. Kai tai padarysite, teritoriją reikės užsėti žolyte. Be to, labai svarbu, kad išspręstumėte ir laistymo klausimą. Tam galite pasitelkti ir šiuolaikines automatines laistymo sistemas, kurios pastaruoju metu tampa vis populiaresnės. Be abejo, jei norite, kad jūsų aplinka atrodytų tvarkingai, reikės pasirūpinti ir reguliariu žolės pjovimu. Jei teritorija aplink jūsų namą yra didesnė, tuomet galite įsigyti ir vejos traktoriuką.
 • Žinoma, nepamirškite įsirengti ir gražų sodą. Tuomet jūsų namo kiemas atrodys kur kas jaukiau ir šilčiau. Ir nors tokiu atveju bus reikalingi reguliarūs sodo darbai, pastebima, kad nemaža dalis žmonių juos įgyvendindami atsipalaiduoja ir pailsi. Ir tikrai jūs neturite būti puikus bei patyręs ukininkas, kad galėtumėte suformuoti labai gražų sodą ir prižiūrėti jį pačiu tinkamiausiu ir profesionaliausiu būdu.
 • Taip pat galite savo namo teritorijoje pastatyti ir pavėsinę bei lauko baldus, kurie padėtų jums daugiau laiko praleisti savo namo kieme.

Be abejo, kiekvieno namo kiemas yra labai skirtingas, tačiau nepaisant to, atsižvelgdami į kelis minėtus patarimus, galite lengviau pasirūpinti savo namo teritorija. Be to, jei jums trūksta žinių ir patirties, daug naudingos informacijos galite rasti internete arba tiesiogiai susisiekti su profesionaliais apželdintojais, kurie padės už jus atlikti visus aplinkos priežiūros darbus. Taigi, nepamirškite to, kas buvo paminėta, ir imkitės darbų. Kuo anksčiau pradėsite, tuo greičiau galėsite džiaugtis puikiais rezultatais.

Tvoros apdailos idėjos

Kai norima, kad tvora atrodytų tikrai estetiškai, visai nebūtina investuoti į naujos tvoros įsigijimą (vis dėlto, jei nuspręstumėte priešingai, didelį praktiškai priežiūros nereikalaujančių tvorų pasirinkimą pasiūlys betafence.lt). Taip pat puikiu sprendimu gali būti ir įvairios tvoros apdailos idėjos, kurių galima sugalvoti iš tiesų nemažai. Taigi, kokie sprendimai galėtų būti pačiais palankiausiais?

Tvoros perdažymas

Jei tvoros dažai yra apsilupę, ir tvora yra praradusi savo estetinę vertę, tokiu atveju palankia pasirinkimo galimybe gali būti tvoros perdažymas. Čia tereikia pasitelkti visą savo fantaziją, ir įvairių sprendimų galima sugalvoti ne taip ir mažai. Paprasčiausiai galima perdažyti tvorą tam tikra pasirinkta spalva, arba galima rinktis įdomesnį sprendimą – pavyzdžiui, tuo atveju, jei tvora yra medinė ir gana tanki, ant jos galima sukurti tikrai įspūdingus piešinius. Tereikia šiek tiek laiko, pastangų, ir, žinoma, spalvų, ir tai tikrai padės sukurti dar gražesnę namų aplinką.

Tvoros apželdinimas

Dar viena galimybė – tai tvoros apželdinimas. Tvoros tinklas yra labai dažnas pasirinkimas, kada norima aptverti dideles teritorijas, nes ši galimybė visada kainuoja pigiau. Jei tvora yra apželdinama, ji įgauna visiškai naują išvaizdą, ir atrodo iš tiesų puikiai. Tereikia pasirinkti tinkamus vijoklinius augalus, ir tai suteiks aplinkai dar daugiau gyvybingumo.

Tvoros sutvirtinimas ir impregnavimas

Kartais praverčia visai paprasti sprendimai, kurie gali padėti suteikti tvorai naujesnę išvaizdą. Pavyzdžiui, gana dažnais atvejais pakanka vien tik sutvirtinti tvoros stulpus ar atlikti kitus pataisymus, o jau tada galima imtis perdažymo ar impregnavimo. Paprastai tam neprireikia pernelyg daug laiko, ir netrukus galėsite džiaugtis estetiškiau atrodančia tvora.

Jei vis dėlto pirksite naują tvorą…

Tokiu atveju visada svarbu įsitikinti kad ji bus pakankamai tvirta bei ilgaamžė, o jos priežiūra nepareikalaus ypatingai daug dėmesio. Kadangi pasirinkimas yra tikrai gana platus, bet kuriuo atveju galėsite atrasti palankiausias pasirinkimo galimybes. Pavyzdžiui, pasiteisins iš abiejų pusių (vidinės ir išorinės) cinkuota tvora, kuri nepareikalaus jokios ypatingos priežiūros.

Kai tvoros išvaizda tampa jau ne tokia, kokia buvo anksčiau, verta susimąstyti apie jos atnaujinimą. Šis darbas paprastai nereikalauja ypatingai daug pastangų bei didelių išlaidų, tad verta pagalvoti apie būtent tokį sprendimą.